Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

hem görüntü hem ses..

Konu, 'Windows İşletim Sistemleri, Sorunlar ve Çözümler' kısmında ermansr tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. ermansr

ermansr Aktif Üye

Arkadaşlar;
    uzantısı vob, ifo olan videoları; dvd playerda çalmak için total video converter programıyla dönüştürmeye çalışıyorum.. yanlız; mpeg yapmak için bir sürü seçenek var. ben ne tür bir mpeg diyeceğim.. Hem ses hem görüntünün sorunsuz bi şekilde çalması için mpg olması gerektiğini düşünüyorum.. fakat; 4-5 çeşit mpeg çevirme butonu var. hangisini seçeceğim..
    ikinci sorum: neroda yazdırırken (dvd'ye) video dvdsi yarat diyorum. formatları kabul etmiyor. (mpeg'e çevirdikten sonra bile) neyde hata yapıyorum..?

2. Usturlab

Usturlab Aktif Üye

vob ve ifo dosyaları nero ile video dvd projesi açığ video_ts klsöre ekleyip boş bir dvd ye yazarsanız tüm dvd playerlarda açar. ekstra bir dönüşüm yapmanıza gerek yok. bir dönüşüm yapmak istiyorsanız da nero vision kullanın direkt vob dosyalarını seçip işlem sonunda dvd ye yazabilirsiniz.

3. ermansr

ermansr Aktif Üye

anlamadım..

4. Usturlab

Usturlab Aktif Üye

hocam kısaca şunu söyleyeyim vob ve ifo dosyaları zaten dvd dosyasıdır herhangi bir işlem yapmanıza gerek yok.

5. ermansr

ermansr Aktif Üye

ama dvd playerda çalışmıyor. pc de çalışıyor. :|
    @usturlab teşekkürler..

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal