Hdmi Kablosu İle Akıllı Tahtaya Bağlandığımda Pc Ekranı Kapanıyor

Kodla Büyü

Dağcı

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhaba arkadaşlar. Bilişim sınıfındaki öğretmen bilgisayarında Hdmi ve Vga girişli ekran kartı var. Vga girişi Pc ekranına bağladım, Hdmi girişini ise akıllı tahtaya bağladığım anda Pc ekranı kapanıyor ve "Monitor going to sleep" uyarısı veriyor. Ekran kartının sürücüsünü güncelledim. Hdmi kablosunda sorun yok. Fakat problemi çözemedim. Bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Son düzenleme:
Hocam windows yansıtma seçeneklerinden "Sadece ikinci ekran" açık olmasın.

bana da sanki ikinci ekran açık gibi geldi. win+p ye bas sonra enter yap. olmazsa win+p ye bas bir kese aşağı tuşuna bas sonra entera bas. yine olmadı bu sefer aynı şeyi yapıp 3 kere aşağı tuşuna basıp enter yapın. Alla'ın hakkı üç tür zaten. olur muhtemelen :)

Sorun şu aslında; bilgisayar açıkken hdmi kablosunu akıllı tahtaya taktığım anda pc ekranı kapanıyor, yansıtma seçeneklerine girmem mümkün olmuyor.
Hocam yansıtma seneçeklerine hdmi kablosunu takmadan sadece pc ekranı açıkken girip değiştirebilirsiniz. Windows 10 için konuşuyorum tabi. Diğer işletim sistemlerini bilmiyorum ama eğer sadece pc bağlıyken ayar yapamıyorsanız hdmi kablosunu bağlayıp ekran kapandığında klavyeden windows + p tuşlarına basarsan ekran yansıtmaya girersin. Ekran kapalı olduğu için yine göremeyeceksin ama yine klavyeden aşağı yön/ok tuşuna basıp enter'a bas böylece "sadece ikinci ekran"dan çıkmış olursun.

En muhtemel durumlar yazılmış. Monitör kapalı olsa bile win+p ile rastgele seçim yapın belki tutar :)
Mümkünse farklı marka monitör deneyin. çözünürlüğü değişince kaldırmıyor olabilir.

Geri