hdd resetlemesi ve folderlock

Kodla Büyü

unlem

Site Gezgini
sayın hocalarım,

okuldaki bilgisayarıma bişeyler oldu. 23 nisandan önce gayet iyi çalışan bilgisayarım pazartesi günü sürekli kendini resetleyerek açılmama konusunda ısrarcılığını gösterdi. kasadaki tozları temizlemek, powersuplyı değiştirmek, ram leri değiştirmek, ekran kartını kontrol etmek gibi donanımsal çözümleri denedim ve sorunun hdd olduğuna karar verdim. hdd yi başka bir bilgisayra takıp slave yapıp checkdisk yaptırdım, virüs taraması yaptırdım ancak hdd yi master yaptığımda tekrar pc kendi kendini resetlemeye devam etti.

şu durumda format eşsiz bi çözüm gibi gözüksede format atamıyorum çünkü... d: sürücünde maalesef yedeği olmayan arşivim var ve arşivimi folderlock programı ile kitlemiştim. arşivimdeki dosyalarımı görebiliyorum ancak flash belleğe kopyalayamıyorum.

bu durumu daha önce yaşayan yada bir fikri olan?

çok haklısınız dervişahmet hocam, bir de bana sorun!!
üstelik 2 saate bir müdür beyin bt sınıfına gelip gülümseyerek(!) "hala yapamadın mı?" diye sormasından hiç bahsetmedim farkındaysanız. :verymad:

HDD'i başka bilgisayara takın, o bilgisayara FolderLock kurun.
HDD'nizde LOCKER01.flk,LOCKER02.flk,LOCKER03.flk gibi .flk uzantılı dosyaları aratın ve bunları FolderLock ile açın.
Şifrenizi girin ve dosyalarınızı kopyalayın.

Flash belleğe 2 GB'dan büyük dosyaları kopyalayamıyorsanız, flash belleğinizi NTFS olarak biçimlendirin.

HDDniz SATA ise SATA kablosunu değiştirin veya bir başka yuvaya takmayı deneyin.

sata kablosunu değiştirerek denedim sonuç aynıydı. flasha kopyalayamama sebebim folderlockla kitli olması.

yarın sabah okuldaki ilk işim diğer hdd ye folderlock kurup denemek olacak c1han hocam teşekkürler

Geri