HAZIR ŞABLON KULLANMA....

Kodla Büyü

kendir_li

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Arkadaslar hepinize kolay gelsin..
Bu meb in okullar için hazırladıgı şablonlar var ya siteyi bu şablonlar göre yapmak istersek bunu nasıl yapacagız?
Şablonu drwwr da actıgım zaman sadece kod kısmı cıkıyor.Dizan bölümüne giremiyorum ayrıca bu şablonların yanında index sayfalarıda varya acaba onları mı kullanacagızz?

hocam index dosyasını dreamweaver ile açarsanız şablonun tamamı görünüyo sadece kod kısmı deil.

HOCAM EVET INDEX ACINCA ACILIYORDA BEN O ACILAN SAYFADAN YOLA CIKARAK ICERIGIMI DEGISTIRECEGIM SABLONA UYGUN SITE DERKEN..KOD KISMIYLA FELAN ALAKAM OLMAYACAK YANI DEGILMI?

sizin ihtiyacınız olan kısmı design kısmında silebilirsiniz.kendi içeriğinizi ekleyebilirsiniz.kendinize ait linkleri resimleri ekleyebilirsiniz.kod kısmını karıştırmayın hiç.

hocam senin dediğin sadece kod çıkanlar css uzantılı dosalardır onları açmıcaksın sen. senin açman gerekenler htm veya html uzantılı olanlar. onlarıda artık dream weaver da düzenlersin.dikkat et tüm dosyaların aynı klasörde olsun

sagolun arkadaslar..tüm dosyaların aynı klasorde olsun derken?ben bır tane sablonu ındırsem ındexı acsam dreamweaverde sonra bu ındexe bana gerektıgı kadar yeni sayfa eklesem olur degılmı?

hocam şablon içindeki resimlerden ve html dosyalarından hangilerini istiyosan o resimleri kendi klasörüne at. ne kadar sayfa istersen ekleyebilrsin şablona uygun yaparsan yeni sayfaları iyi olur...

http://www.binevler.meb.k12.tr
bu benim meb şablonundan hazırladığım okul sitesi. Yaptığım işlem şu, index sayfasınd istediğim oynamaları yaptım, menüler, linkler okul logo vs. Sonra aynı sayfayı 7-8 kopyasını alıp sadece isimlerini ve ekranın ortasıdaki bilgileri değiştirdim. index.html(anasayfam), duyuru.html, kadromuz.html ...vs Şablon hazırlarken bu isimdeki dosyalara link verdim.
Duyuru bölümü ile başarılarımız bölümü arsındaki tek fark ortada bulunan bölüm. :) css lere dokunmadım.

Eğer dreamweaverde şablon hazırlamayı biliyorsan, beğendiğin index şablonunu dreamweaverde şablon olarak kaydet. Sayfanın ortasına düzenlenebilir lan bırakmayı unutma. (begineditable) Sonra Dosya-yeni-şablondan bu şablonu şeç. İndex, duyuru, kadro.html vs oluştur. Bu sayfalara link vermek istersen ; Şablonda oynaman yeterli. otomatik olarak değişim yapacaktır.

Geri