Haydi cep telefonlarımıza da yazılım yazalım ama nasıl!..

Kodla Büyü

gurk_s

Site Gezgini
:)
Cep biligisayarına ramak kala bir cep telefonuna yazılım yazmak istesek hangi dilleri kullanmamız gerek!.. J2ME ilk göze çarpan....
:idea:
Ya da hangi cep telefonuna hangi dille yazılım yazarız mı diyelim!...
:eek:
Flash Lite bu işin neresinde...

Haydi bu sorulara bir yanıt arayalım!...:)

Java, Symbian C++, VB.Net, C#.Net veya Java#.Net dillerinin herhangi birinde mobil uygulama geliştirebilirsin. Eğer Nokia modelleri üzerine yoğunlaşmak istiyorsan forum.nokia.com faydalı olur. yalnız ilk başlarda tahmin ettiğin kadar kolay değil hocam. benden söylemesi

Arkadaşlar hazır konu açılmışken sorayım belki bilen vardır.
Nokia 6230i telefonum aşırı bir şekilde yavaşladı. Sanırım virüs girdi. Bu telefonumu nasıl formatlarım acaba. Bilen varsa söylerse memnun olurum...

Öncelikle telefonumuzu kapatıyoruz ve sim kartımızı cıkarıyoruz hafıza kartıda varsa tabi..
Sonra gelelim asıl isimiz tel kapalıyken,
*3 yes vede telefonu acma/kapama tusuna aynı anda basılı tutarak acıyoruz
dedigim gibi *3yes vede acma/kapama tusu
eger dogru yapmıssanız karsınıza FORMATING yazısı gelir onun dolmasını bekleyin telefon otomatik acılır ve iste o an telefon format lanmıstır.hepsi bukadar.hiçbir yan etkısı yoktur telefona .zarar vermez

alıntıdır http://www.webhatti.com/nokia/27017-nok ... tilir.html

denemedim :lol:

mystreous' Alıntı:
walla ben denemedim demiştim :D

sen en iyisi fabrika ayarlarına geri dön. yalnız rehberini SIMe yedekle ;)

birde bu adres var ama http://www.forumex.net/nokia/95814-6230 ... ar-mi.html

bir de
*#7780# = *#rst0# Restore phone to factory settings.(telefonu fabrika ayarlarına döndürür)
*#7370# = *#res0# Soft format—erases all telefone memory(bütün telefon numaralarını siler)

Elimde bir HP ipaq 514 var ve samrtphone (akıllı telefon) olarak geçiyor. Gerek txt ve gerekse veritabanı çizelgelerini bu telefon için yazacağım arayüzle kullanmak ve sonra da paylaşmak istiyorum. C/C++ dilini bilirim.. C#'a da yakınlık duyuyorum. VB ve Java'da da biraz bilgim ve deneyimim var. Birlikte bir tasarı konusu belirlenip bu bölümde geliştirme yapılabilir. Öyle ki bir tür takım çalışması...:)

mystreous' Alıntı:
Arkadaşlar hazır konu açılmışken sorayım belki bilen vardır.
Nokia 6230i telefonum aşırı bir şekilde yavaşladı. Sanırım virüs girdi. Bu telefonumu nasıl formatlarım acaba. Bilen varsa söylerse memnun olurum...
Cep telefonu format atma

Telefonunuz system hataları veriyor kendi kendine kapanıyor bazı programlarda hata veriyorsa soft format atabilirsiniz bunun için:*#7370# tuşlayın karsınıza “Tüm orjinal ayarlar geri yüklensin mi? Telefon kapanıp açılacak” d,iye bir şey cıkacak evet diiyp güvenlik kodunu girin ve format başlasın telefon yeniden açıldıgında formatlanmış olacaktır.Dikkat edilmesi gereken konus ise telefon rehberini yedeklemeyi unutmayın cunku formatla birlikte mms gprs ve rehber deki bilgiler gibi diğer bilgilerde silinecektir.

Ayrıca hardformat ta vardır.Bu formatı denemedim ama eğer telefon acılmıyorsa veya açılıştaki güvenlik kodunu (pin kodu değil) unuttuysanız Telefon kapalı iken (*) (3) (yes) ve yukarıdaki kapama açma tuşuna birlikte basarak format işlemini başlatabilirsiniz.

Hocam ben HardFormat denedim.başarılı oldu.

Dostlar! Hepimiz bu yazılımcılık işinden biraz olsun anlıyoruz ve hayatımızın iri bir dilimi toplu taşıma araçlarında geçiyor..

Dizüstü bilgisayarımı bir kez bile olsun ne minibüste ne de kısa mesafeli küçük otobüslerde açıp kullanamadım. Öndeki koltuğun bayıklığı yüzünden gazete okumak bile mümkün değil..

İşte bu noktada akıllı telefonlar hem uygun fiyatı hem de okduğu belge biçimi çokluğu ile öne çıkıyor!.. O zaman bunlara fılaş arayüzleri, java midletleri yazarak bilgiyi edinmekte edilgen değil etken olalım!.. Nasıl fikir ama!..:)

Geri