hataylı arkadaşlara-bilenlere bir kaç soru

Kodla Büyü

nebiyan55

Seçkin Üye
Seçkin Üye
merhabalar eşimin hatay batıayaz köyüne tayini çıktı?
hatay da ikamet edecek inş.
hatay nasıl bir şehirdir hangi mahallelerde ev tutmak gerekir vs bilgilendiriseniz sevinirim..

hocam hatay gelip görmen lazım anlatılmaz :D
ama bu ara suriyeli mültecilerden dolayı ev bulması biraz zor bir an önce gelip ev aramaya başlarsan iyi edersin

Merhabalar,
Batıayaz köyüne merkezden ev tutup gidiş geliş yapabilirsiniz.Ortalama yarım saat sürecektir .
Atandığınız okula sorun bence öğretmen servisi varsa çok daha rahat edersiniz merkezde kalma konusunda.Çünkü dolmuşu in bin gecikebilir.
Köyde ucuza ev bulabilirsiniz ancak gerçekten sıkıcı olabilir.Güneş battıktan sonra hayat biter.

hatay güzel bir şehir hiç sıkıntı çekmez ama son zamanlarda suriyeliler yüzünden sıkıntı biraz batıayaz samandağ ilçesi tarafında o yüzden yol güzergahında tutabilirsiniz çekmece beldesi tarafıda yeni gelişiyor evi oralardan tutabilirsiniz

Bence okuldaki öğretmenlerle görüşün servis durumuna göre ev tutun çünkü hatayda malesef toplu taşıma pek geliişmemiş birde arkadaşın dediği gi i gelip görmeniz lazım alevi sünni mahalleleri ayrı gibi

dndd' Alıntı:
Bence okuldaki öğretmenlerle görüşün servis durumuna göre ev tutun çünkü hatayda malesef toplu taşıma pek geliişmemiş birde arkadaşın dediği gi i gelip görmeniz lazım alevi sünni mahalleleri ayrı gibi

Sunni alevi mahalleleri ayrı gibi ne demek ya !
Bir öğretmene yakışmaz hocam böyle düşünmek...

Ben 3 sene samandağ merkezde çalıştım. bilgisayar öğretmeni olarak zengin ama parası olmayan merkezi bir okuldu bilgisayar olmadığı için zorluk çektim sadece. sizin orada zorluk çekeceğinizi zannetmiyorum. Alevi sünni olarak da ayrım yapmanıza gerek yok memura değer verilir bizim buralarda hele yabancıysan senden daha fazla çekinirler ama sorun olmaz. herkesin hesabı birbirini tutmaz ve samandağda çalışanların yarısından fazlası antakyada ikamet eder sosyal olarak daha gelişmiş olduğu için. Tabi yazın ve hafta sonları gezme deniz mangal piknik vb için samandağ ve köyleri yercih edilir.

sonuç olarak herkes gibi antakyada samandağ yoluna yakın minübüs güzergahında bir mahallede ev tutacağınıza ve minibüs ile git-gel yapacağınıza eminim. samandağına suriyeliler pek giremiyor yani rahat edersin.

ferhaterkus' Alıntı:
dndd' Alıntı:

Sunni alevi mahalleleri ayrı gibi ne demek ya !
Bir öğretmene yakışmaz hocam böyle düşünmek...
iyide bu benim düşüncem değilki durumu aktarıyorum arkadaşa
hataylı değilim ayrıca kınıyorum hatayı bu ayrımcılığından dolayı ama antakyada alevi sünni bölgeleri ayrı gerçek bu mahalleleri burda saymayalım şimdi ayrıca bundan bahsetmeyince durum değişmeyecek şehri sevgi pıtırcığı gibi göstermeye çalışmanın alemi yok neyse o

dndd' Alıntı:

Gereksiz ve ortalığı karıştıran bir yorum :-1:

Geri