HATAY NORM FAZLASI VE RESEN ATAMALAR SENDİKANIZI SIKIŞTIRIN!

Kodla Büyü

cavzer

Aktif Üye
NORM KADRO YÖNETMELİĞİ MADDE 15 G BENDİ 2. FIKRASI
g) (Değişik bent : 17/1/2011-2011/1331 B.K.K.) Aşağıda belirtilenlerden;
2) Okul veya kurumlarda açılan bilgi teknolojisi sınıflarında görev alacak öğretmenlerin,
norm kadroları Maliye Bakanlığı ve Devlet Personel Başkanlığının uygun görüşleri de alınarak Bakanlıkça belirlenir. Bu kurumların norm kadro sayılarının değişikliğinde de aynı yöntem izlenir ve branş değişikliğine bağlı düzenleme Bakanlıkça yapılır."
MADDESİNE GÖRE SENDİKALARI SIKIŞTIRIP KAMUOYU OLUŞTURMAMIZ LAZIM BU MADDEDEN SENDİKALALARIN DA HABERİ YOK HERKES SENDİKASINI VE ATAMA BÖLÜMLERİNİ ARASIN. EŞİM VE BEN AYRI SENDİKALARDAN ARADIK İSKENDERUN DA TÜRK EĞİTİM SEN DE AHMET BEYLE EĞİTİM BİR SEN BŞK MEHMET ALTAYLA GÖRÜŞTÜK ANTAKYAYI ARAYACAKLAR. SONUÇ İÇİN HERKESİN BASTIRMASI GEREKİYOR YARIN TERCİH İÇİN SONGÜN
İL MEM: 0326 227 68 68
EĞİTİM BİR SEN HATAY.: CEVAT 05056627337
TÜRK EĞİTİM SEN İSK. : AHMET BEY: 5053234152
KENDİ SENDİKALARINIZLA YARINA KADAR BİR BASKI UYGULAYALIM.

hatay açık normları güncellemiş sadece merkezde 5-6 okul açılmış bütün branşlarda sedece merkez açık gösterilmiş
bunu nasıl yorumlamak gerekiyor bilmiyorum resen uygulamayacaklar mı bakanlığa norm atamasını yaptık demek için mi yapıyorlar

evet açık normlar güncellenmiş sabah tüm ilçeler vardı iskenderun meb de şimdi sadece hatay merkez var acaba bir yanlışlık mı oldu.Bu durumu neye yoracağız bilmiyorum umarım iptal olmuştur yerimizde kalıyoruzdur. biri bana bir şey söylesin sabahtan beri kafayı yiyicem..........

umarım geçici bir durum yada yanlışlık değildir
ilk listede merkezde açık 11 di şimdi 6 ya düşmüş birde halk eğitimi tamamen silmişler 4 ihtiyaç vardı halk eğitimde
kokusu yarın çıkar inş tekrar son dakika golü yemeyiz araya haftasonu giriyor tercih yapanların çoğu yarın yapar ...kimseyi mağdur etmeden bu seneyi böyle idare etseler iyi olur tabiii

bızlerın ataması yapılmama ıhtımalı yuksekmıs

excell de fılıtreden cıkarmayı unuttukları ıcın sadece merkezı atmıslar (hata yapılmıs yanı) yarın duzeltılecekmıs

halkegıtımler lısetden kaldırılacakmıs

atama sube md ismaıl beye ulasabılırsem yarın atamanın yapılıp yapılmıyacagını sormayı denıcem

btrögretmenlık konusundada valı yardımcısı adına yazılan yazımız valı adına dıye degıstırılıp yenıden yollanmıs onay beklenıyormus

mfacil' Alıntı:
bızlerın ataması yapılmama ıhtımalı yuksekmıs

excell de fılıtreden cıkarmayı unuttukları ıcın sadece merkezı atmıslar (hata yapılmıs yanı) yarın duzeltılecekmıs

atama sube md ismaıl beye ulasabılırsem yarın atamanın yapılıp yapılmıyacagını sormayı denıcem

btrögretmenlık konusundada valı yardımcısı adına yazılan yazımız valı adına dıye degıstırılıp yenıden yollanmıs onay beklenıyormus
öğrenip buraya yazarsanız sevinirim

milli eğitimdekiler bu konuda kesin bilgi verirmi acaba.yani tercih yapmayın resen atama olmaz deseler bile inanılırmı.tek korkum tercih yapmazsam onlarda beni kötü bir yere atarmı :(

melisude' Alıntı:
milli eğitimdekiler bu konuda kesin bilgi verirmi acaba.yani tercih yapmayın resen atama olmaz deseler bile inanılırmı.tek korkum tercih yapmazsam onlarda beni kötü bir yere atarmı :(
Kesin bilgi veremezler çünkü onlar da birşey bilmiyorlar

endüstri meslek liselerinde çalışamıyoruz bu kesin yani böteciler için.peki buna rağmen tercih yapıldığında yienede atama yaparlarmı daha önce bu durumu yaşayan varmı

Tercih yapmayın göreceksiniz sizi hiçbir yere atayamazlar.Tamamen sindirme,korkutma üzerine kurulu bir kurum bunun sebebi olarak da kimsenin yaptığı işe tam hakim olmaması,mevzuatı bilmemesi ama muhatabının da mevzuatı bilmediğini bilmesi sayılabilir.

mfacil' Alıntı:
bızlerın ataması yapılmama ıhtımalı yuksekmıs excell de fılıtreden cıkarmayı unuttukları ıcın sadece merkezı atmıslar (hata yapılmıs yanı) yarın duzeltılecekmıs

neye göre yüksek? kim dedi?

arkadaşlar ben heryeri arıyorum bu maddeyi söylüyorum lütfen sizde bir çaba gösterin :!:

Taş kendimize gelince harekete geçen, bilinç düzeyi yerlerde bir kitleyiz.

arkadaşlar bazı iller sadece norm fazlası sınıfçılar tercih yapsın demiş...bir haber gelişme yok mu tercih yapmak zorundayız bugün son hala ne yapmam gerektiğini bilmiyorum

güncll
iki sendikayla da görüştüm ikisi de net bilgi yok diyor ilde tanıdığınız varsa görüşün sendikacılardan anladığım bizim branştan arayan pek kimse yok

barthez' Alıntı:
Taş kendimize gelince harekete geçen, bilinç düzeyi yerlerde bir kitleyiz.
hocam taş meselesi uymuyor buna ; farklı ildeyseniz norm fazlası atamalarını iller yapıyor yani her il kendisi karar veriyor.

tercih konusunda bugün son değil sanırım cumartesi pazarda açık tutulacak atama bölümleri. takvimde 4 üne kadar yazıyordu sanırım mehmet altayla görüştüm biraz önce eğit. bir. sen isk. başk. madde belirsiz diye dikkate almıyorlarmış . sendikalarınızla görüşmeye devam edelim baskı kuralım.

arkadaslar
öncelıkle yazdıklarım dun gece 10 cıvarında telefon konusmalarım sonucundaydı yasar bek (atama1 sefıydı yanlıs degılsem)
fakat yarın (bugunu kasdederek) İsmaıl beyle konusun demıstı (atamadan sorumlu sube muduru) sabah aradım konustum ve tercıh yapmam gerektıgını yoksa resen atamam yapılabılecegını ama ıhtıyactan fazla ögretmen oldugu ıcın yerımde kalabılecegımı soyledı yanı rıske etmeyın hocam demıs oldu

ben belendeyım ve ıskenderun eml payas eml ve kırıkhan kızmeslek yazdım gelmeyeceklerını bıle bıle yanı yazdım gelmedı yerımden oynatmayın mantıgıyla

66 hocam puandan cok ılce onemlı dedıgım gıbı ben belendeyım yanı ıskenderndakıler öncelıklı ler bana dusmez :)=

HATAY EBİTEFO olarak il memle görüşülmüş.Bilgisayar öğretmenlerine resen atama yapmayacağız diye söz alınmış.Ama resmi bir yazı yok.Ayrıca btr görevlendirmeleri başvuru aşamasında olan öğretmenlerin (norm kadro fazlası olanlar)okul değişikliği yaparlarsa GÖREVLENDİRMELERİ iptal oluyormuş.sabah aradım öğrendim.

hizmet puanına göre atanacak die biliyorum mfacil hocam.

cavzer hocam hatay meb teki yazıya bakarsanız üstte takvimde 4 üne kadar diyor
ancak altta not düşmüş cuma günü mesai bitimine kadar tercihleriniz kesinleştirin diye

öncelık egıtım bolgesı sonra ılce sonra dıer ılceler bu nedenle sadece hızmet puanı degıl hocam aynı ılcelrde hızmet puanına bakar farklı ılcelerdekılere ıkıncı oncelık gıbı bırsey olur yanı dolmazsa doldurursunuz gıbı

ben de dun konusmamdan yapılmayacagını dusundum ama resen atanabılırsınız sozu rahatsız ettı benı o nednele gelmıyecek tercıhlerde bulun dum

nily' Alıntı:
hizmet puanına göre atanacak die biliyorum mfacil hocam.

cavzer hocam hatay meb teki yazıya bakarsanız üstte takvimde 4 üne kadar diyor
ancak altta not düşmüş cuma günü mesai bitimine kadar tercihleriniz kesinleştirin diye
ilçeleri ararsanız kesin bilgi alırsınız ben sendika başkanıyla görüşmemi ilettim cumartesi pazar atama bölümleri açık olacak belgeyi müdürünüze imzalatıp haftasonu atamaya verebilirsiniz yinede ilçenizi arayıp sormanızda fayda var

ahmet bey türk eğitim sen isk . bşk. malum maddeyle ilgili dikaate almayacaklarını ulaştırma bakanlığı ile protokolle ilgili olduğunu prtokolü projenin " bittiğini söylemişler. bu bprotokol "projeyle" ilgili bilginiz varmı araştırdım pek birşey bulamadım. bulabilen varsa paylaşalım lütfen . kaçanı gittiği yere kadar kovalamak lazım.

Geri