Hatalı Güncelleme sonucunda servis ücreti

Kodla Büyü

bote2002

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Selamlar
Geçen haftalara MEB öğretmen tabletlerine hatalı güncelleme göndermiş (Sertifika Güncellemesi) o gün tableti açan öğretmenlerin tableti çöktü. Bu çöken tabletleri servise gönderdim 50 tl servis ücreti istiyor . Bu nedir anlamadım. Fatih projesi işte bu. tableti açmasan suç açsan durum bu

Eşimin tableti de aynı sıkıntı oluştu. İlk önceleri GM yazısı dönüp duruyordu sonraları ekran hiç açılmamaya başlamıştı. Sanki ekran arızalanmış gibi. Gönderdik servise okul aracılığıyla yazılım hatası dediler 50 tl istediler. Fatih projesi bilgi edinme hattıyla görüştüm. 50 tl istiyorlar dedim. Vermeyin tableti geri isteyin vs vs dediler. E peki ekran açılmazsa ne olacak yine. İlçe koordinatörüyle iletişime geçin ddiler. Sordum soruşturdum. Milli eğitim bile bilmiyor fatih projesi ilçe koordinatörü kim. Baktım olmayacak verdim 50 tl yi. Düzeltildi tablet.

Bu güncelleme hatası oluştuktan sonra açılmayan tabletler için ilçe koordinatörü sayı istemişti. Demek rom
atma işlemi için 50tl isteyecekleri içinmiş, ama hiç bir açıklama yapılmadı ve öğretmenler de tabletleri kullanmadıkları için hata olup olmadığını kontrol etmeye bile zahmet etmediler. Şimdi kalsın öyle madem, kimse 50tl vermez.

2 dk'lık bir işlem 50 tl ne ya. bizim burda da okulun bilgisayar öğretmenleri yapacak diye geri göndermişler..

trilaylayloom' Alıntı:
Bu güncelleme hatası oluştuktan sonra açılmayan tabletler için ilçe koordinatörü sayı istemişti. Demek rom
atma işlemi için 50tl isteyecekleri içinmiş, ama hiç bir açıklama yapılmadı ve öğretmenler de tabletleri kullanmadıkları için hata olup olmadığını kontrol etmeye bile zahmet etmediler. Şimdi kalsın öyle madem, kimse 50tl vermez.

servise göndermeye gerek yok kendiniz yükleyin. fatih-tablet-f281/e-tab-4-ve-5-orjinal-yazilim-rom-mdm-yukleme-t149386.html

bizim okulda 3 tanesini ben düzelttim. yan okuldan 1 günlüğüne bizim okula gelen bi hoca servise göndermiş 50 tl demişler bana sordu. geri iste ben bi çaya yaparım dedim adamın gözleri güldü :)

adem hocamızın daha once verdıgı lınkten ındırmıstım sanırım kurulum esnasında tablettı cıkar tak yaptıktan sonra 2 dk halloluyor okulda cok sayıda geldı sıkıntısız kurulum oldu sagolsun paylasımları cok guzel

neontester' Alıntı:
bizim okulda 3 tanesini ben düzelttim. yan okuldan 1 günlüğüne bizim okula gelen bi hoca servise göndermiş 50 tl demişler bana sordu. geri iste ben bi çaya yaparım dedim adamın gözleri güldü :)
benim paylaşımlardaki amaç da bu :)

Acaba adem hocanın paylaştığını uygularsak tabletler garanti dışı kalır mı?

portatak' Alıntı:
Kesinlikle kalmaz çünkü bunu yapmamızı söyleyen telpa-meb. İl koordinatörüne mail geldi kendiniz yükleyin servise gondermeyin diye

ademola' Alıntı:
portatak' Alıntı:
Kesinlikle kalmaz çünkü bunu yapmamızı söyleyen telpa-meb. İl koordinatörüne mail geldi kendiniz yükleyin servise gondermeyin diye
Evet hocam mailden haberim var yine de sorayım dedim teşekkürler :)

Geri