Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

Hatalı Güncelleme sonucunda servis ücreti

Konu, 'Fatih Projesi | Görev, Teknik Sorunlar ve Çözümler' kısmında bote2002 tarafından paylaşıldı.

1. bote2002

bote2002 Seçkin Üye Seçkin Üye

Selamlar
    Geçen haftalara MEB öğretmen tabletlerine hatalı güncelleme göndermiş (Sertifika Güncellemesi) o gün tableti açan öğretmenlerin tableti çöktü. Bu çöken tabletleri servise gönderdim 50 tl servis ücreti istiyor . Bu nedir anlamadım. Fatih projesi işte bu. tableti açmasan suç açsan durum bu

2. Gündüz Can YILMAZ

Gündüz Can YILMAZ Site Gezgini

Hocam etab4 ve 5ler için forumda ROM olması lazım. Stok romu yükleyip sorunu çözebilirsiniz diye düşünüyorum.

3. ademola

ademola Süper Üye Süper Üye

4. alprkrkmz

alprkrkmz Üye

Eşimin tableti de aynı sıkıntı oluştu. İlk önceleri GM yazısı dönüp duruyordu sonraları ekran hiç açılmamaya başlamıştı. Sanki ekran arızalanmış gibi. Gönderdik servise okul aracılığıyla yazılım hatası dediler 50 tl istediler. Fatih projesi bilgi edinme hattıyla görüştüm. 50 tl istiyorlar dedim. Vermeyin tableti geri isteyin vs vs dediler. E peki ekran açılmazsa ne olacak yine. İlçe koordinatörüyle iletişime geçin ddiler. Sordum soruşturdum. Milli eğitim bile bilmiyor fatih projesi ilçe koordinatörü kim. Baktım olmayacak verdim 50 tl yi. Düzeltildi tablet.

5. trilaylayloom

trilaylayloom Aktif Üye

Bu güncelleme hatası oluştuktan sonra açılmayan tabletler için ilçe koordinatörü sayı istemişti. Demek rom
    atma işlemi için 50tl isteyecekleri içinmiş, ama hiç bir açıklama yapılmadı ve öğretmenler de tabletleri kullanmadıkları için hata olup olmadığını kontrol etmeye bile zahmet etmediler. Şimdi kalsın öyle madem, kimse 50tl vermez.

6. muallimtamer

muallimtamer Seçkin Üye Seçkin Üye

2 dk'lık bir işlem 50 tl ne ya. bizim burda da okulun bilgisayar öğretmenleri yapacak diye geri göndermişler..

7. ademola

servise göndermeye gerek yok kendiniz yükleyin. fatih-tablet-f281/e-tab-4-ve-5-orjinal-yazilim-rom-mdm-yukleme-t149386.html

8. neontester

neontester Seçkin Üye Seçkin Üye

bizim okulda 3 tanesini ben düzelttim. yan okuldan 1 günlüğüne bizim okula gelen bi hoca servise göndermiş 50 tl demişler bana sordu. geri iste ben bi çaya yaparım dedim adamın gözleri güldü :)

9. mfacil

mfacil Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

adem hocamızın daha once verdıgı lınkten ındırmıstım sanırım kurulum esnasında tablettı cıkar tak yaptıktan sonra 2 dk halloluyor okulda cok sayıda geldı sıkıntısız kurulum oldu sagolsun paylasımları cok guzel

10. ademola

benim paylaşımlardaki amaç da bu :)

11. portatak

portatak Seçkin Üye Seçkin Üye

Acaba adem hocanın paylaştığını uygularsak tabletler garanti dışı kalır mı?

12. ademola

Kesinlikle kalmaz çünkü bunu yapmamızı söyleyen telpa-meb. İl koordinatörüne mail geldi kendiniz yükleyin servise gondermeyin diye

13. portatak

portatak Seçkin Üye Seçkin Üye

Evet hocam mailden haberim var yine de sorayım dedim teşekkürler :)

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal