Hata mesajı

Kodla Büyü

aliye

Üye
slm arkadaşlar...
bilgisayarımda bazen "sisteminizde bilinmeyen bir durumdan dolayı bir hata oluştu ve sisteminiz zarar görmesi diye windows kapatılıyor" diye bir msj ile karşılaşıyorum. Bu msj format atarkende karşıma çıkıyor ve bu yüxden formatta atamıyorum. bu durumda ne yapmam gerek.... Yerdımlarınızı bekliyorum...

Hastayım böyle hatalara ya, ne kadar açıklayıcı değil mi.

ben de deli oluyorum programlarda düzgün çalışmıyo. mesela delpide veritabanına bağlanamıyorum. yetiştirmem gereken projem var. acilen format atman lazım ama bu hatayı geçemiyorum format atarken. ne yapacam ben yaa... :(

Ya da bilgisayarınızda ekstradan takılı donanımları çıkarıp format atmayı deneseniz?

Bilgisayarım HP pavilion 2580et hız ve ram 2.00. ilk aldığımda vista kuruluydu daha sonra xp kurdum. Xp kurduktan sonra bu hata oluştu. Bilgisayarımda ekstradan takılı donanım da yok. fdisk ile nasıl format atacam. donanım konusunda baya eksiğim :oops: ilginiz için teşekkürler...

Biosta sata sürücüsü enable konumunda olduğu için hata veriyor.
Önce onu disable yapıp kuracaksın. Kurulum bittikten sonra tekrar enable yapman gerekiyor...

sata sürücüsünü xp cdsine gömüp format atmaya çalışıyorum. bu şekilde olmaz mı?
Şöyle bir sorunum varki normal xp cdsiyle atarsam satadan kaynaklanan msji veriyor. ama sata driver gömülmüş cd den atarsam bu sefer de hata msj veriyor. cd yi yeniden oluşturayım diyorum bu seferde xp cdsini kopyalayamıyorum. Bir türlü sonuç yok ya. sizin dedğiniz yolu da bir deneyeyim hocam sağolun. İşllah kafayı sıyırmadan hallederim. :D

Vista üzerine XP yüklediğin zaman BOOT bilgisi gidiyor , onun için vistabootpro diye bir programla kursaydın keşke xp'yi ,bence yeniden vista yüklemeye çalış

vista yükleyince de delphi de sorunlar yaşıyorum. hem bilgisayarım performansı çok düşüyo. xp deki performansı gördükten sonra vistaya dönmek istemiyorum. Vistada çok problemler yaşadım doğru düzgün program kuramadım. vistanın v si bile bana çok itici geliyo. oyyy oyyy bir çıkmazdayım ya. önerin için sağol biraz daha uğraşayyım olmazsa onu da denerim artık.

Geri