Harici ses kartı?

Kodla Büyü

jazemin

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar merhaba. Bt sınıfında Experin bilgisayarlarını kullanıyoruz. Garanti süresi geçen yıl bitti. Bu yıl sesle ilgili ciddi sıkıntılar yaşıyoruz. Özellikle Dyned'te bayağı sıkıntılıyız. Bilgisayarlardan 1 ders ses geliyor,diğer ders bakıyorum ses yok.Herşeyi denedik,ama değişen bişey yok. Anakartlar onboard. Bunlara harici ses kartı takabilir miyiz?Yeni bir ses kartının sorunu çözeceğini düşünüyorum, siz ne dersiniz? Bi de takılabiliyorsa eğer fiyatları nasıl, bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Otomatik algılamıyor, Açılan pencereden kulaklık ve mikrofonu ben seçiyorum. Hocam sorun şu: herşeyiyle gayet güzel çalışan bir bilgisayar düşünün,kulaklık da sağlam,ses ayarları tamam. Çalışmaya başlıyoruz bi süre normal çalışıyor. Ayarlarında hiçbir değişiklik yapmadan,kulaklığın filan yerini değiştirmeden diğer ders tekrar kullanmaya çalışsak bi bakıyoruz ses yok.

jazemin' Alıntı:
Arkadaşlar merhaba. Bt sınıfında Experin bilgisayarlarını kullanıyoruz. Garanti süresi geçen yıl bitti. Bu yıl sesle ilgili ciddi sıkıntılar yaşıyoruz. Özellikle Dyned'te bayağı sıkıntılıyız. Bilgisayarlardan 1 ders ses geliyor,diğer ders bakıyorum ses yok.Herşeyi denedik,ama değişen bişey yok. Anakartlar onboard. Bunlara harici ses kartı takabilir miyiz?Yeni bir ses kartının sorunu çözeceğini düşünüyorum, siz ne dersiniz? Bi de takılabiliyorsa eğer fiyatları nasıl, bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

basit ses kartlarının Fiyatları yüksek değil.20-30 TL
Ama bu soruna bir virüs sebep olabilir özellikle açıp kapadığınızda ses gidiyor yada geliyorsa muhtemelen virüstür hocam.Ses kartı sürücüleri devre dışı kalıyor yüklesenizde belli süre çalıştıktan sonra ses tekrar gidiyor.''ses kartı virüsü'' diye aratırsanız ilaçları net te mevcut

2 gün önce aldım 15 tl ye. quake in 4 kanal ses kartı. sanırım daha ucuzu yoktur herhalde. çokta güzel ses veriyor.

bende 1 ay önce 15 tl ye sound blaster live aldım gayet gusel o kadar gusel ki hoparlorumu patlattı :D:Dstereo hoparlorlerım o bass a dayanmadı sımdı 2+1 almayı dusunuyorum :p

Geri