Harici hdd takınca fare saçmalıyor

Kodla Büyü

veli_dayı

Üye
s.a arkadaşlar bende 500 GB harici hdd var bunu laptopa bağlaynca farenin ok imleci saçmalıyor resmen kendiliğinden sağa sola gidiyor ama laptopun ortada ki dokunmatk kısmından parmağımla sorunsuz fare işlevini yerine getiriyorum. ama fareye geçince kafayı yiyor.
hdd yi sökünce herşey normale dönüyor neden böyle oluyor acaba ???

Farklı bir USB fare ile denediğinizde de aynı mı oluyor? Fare kaynaklı olabilir

Laptop şarj aleti takılıyken de aynı mı oluyor?
Harici HDD ayrı bir adaptörle değil de USB den enerji alıyorsa anarkart veya bataryaya göre fazla güç çekiminden kaynaklanabilir.

Laptop harddiskinin ssd olmadığını düşünürsek. Kendi harddiski + anakart+ işlemci ve fanı + ekran üstüne harici HDD de ilave enerji çekecek.

Aynı sorunu usb3 flaş bellek takınca da yaşıyorum. Sebebi usb3 yuvasının eski nesile göre çok daha fazla elektrik harcaması. Bu sebeple USB yuvasında oluşan elektriksel alan farenin sinyal almasını zorlaştırıyor.

Farklı bir USB fare ile denediğinizde de aynı mı oluyor? Fare kaynaklı olabilir

Laptop şarj aleti takılıyken de aynı mı oluyor?
Harici HDD ayrı bir adaptörle değil de USB den enerji alıyorsa anarkart veya bataryaya göre fazla güç çekiminden kaynaklanabilir.

Laptop harddiskinin ssd olmadığını düşünürsek. Kendi harddiski + anakart+ işlemci ve fanı + ekran üstüne harici HDD de ilave enerji çekecek.

evet haklısınız sorun farede şimdi fareyi değiştirdim usb kablolu fare taktım hiç sorun olmadı hatta genelde word dosyası açılınca fare imleci sapıtıyordu şimdi hiç sorun olmadı ? peki bunun bi çaresi var mı ? usb çoklayıcı alıp takmak çözüm olur mu sizce çaresi nedir ????

Monitör laptop kullanıyorum benzer yada degisik sorunlar bende de oluyor. 3.1 mi 3.2 mi flash takınca klavyeden bazen bi tus takili kaliyor

Geri