HardDisk Küçültme ve Büyütme %100 Veri Kayıpsız

Kodla Büyü
https://pcteknolojisi.wixsite.com/pcteknolojisiTüm bilgisayar kullanıcıları ve uzmanlarına Merhaba.

Hard Disk’imi veri kaybı yaşamadan nasıl küçültür ya da büyütürüm derdine %100 çözüm.

Hard Disk üzerinde küçültme ve genişletme işlemlerini mükemmel bir şekilde yapan ve nasıl kullanılacağı hakkında geniş bilgiler içeren bir programı sizlere öneriyor ve tavsiye ediyorum. Programı aşağıdaki linklerden indirerek, aşağıdaki zip şifresi ile açıp kullandıktan sonra göreceksiniz. Forumlardaki kurallar gereği programın adını veremiyorum.

Bu program hard diskleri küçültme ve büyütmede gerçekten mükemmel denecek kadar iyi. Adeta mucizeler yaratıyor denilebilir. Çünkü program ne bölüm küçültmede nede bölüm genişletmede verilerin silinmesine sebep olacak bir sorun yaratmıyor. Verileriniz %100 korunuyor.

İster çalışan bir bilgisayardan ister ise harici-dâhili herhangi bir hard disk üzerinde bu işlemleri gerçekleştirebiliyorsunuz. C’den D’ye ya da D’den C’ye küçültme ya da büyütme işlemi yapın, bu bölümlerdeki bilgiler %100 korunmuş bir şekilde işlem gerçekleşiyor. Verilerinize hiçbir şey olmuyor ve ayrıca verileri bir yerden bir yere de taşımanız gerekmiyor.

Önemli Bilgi: Programı kullanırken elektrik kesintisi yaşanmaması gerekiyor. Genişletme ya da küçültme yaparken elektrik kesintisi olursa hard disk üzerinde işlem yaptığı bölümlerde MBR dosyaları bozulur ve bölümler hasar görebilir. Bunun sorumluluğu tamamen kullanana aittir. Bu konuda sizi uyarıyorum.

1Tb ve 3 bölümden( her bölüm300Gb) oluşan hard diskimdeki bir bölümü genişletmem bir-bir buçuk saat sürmüştü.

https://my.pcloud.com/publink/show?code=XZlqQCZFdlgpEd3d1kCu519kUtpnp1HezUy
https://mega.nz/#!VA8n3IAS!VLMqfo3qjo2mT8p-PGt-IVnikITf18_dQ9TIgqyN4m0
http://dosya.co/n6r1xnr33ge7/HDD_Kucultme_ve_Buyutme_Programi.7z.html

Zip Şifresi: AhirZaman2006
Program Boyutu:38Mb
Virüs Taraması: Kaspersky+SpyEmergency (Dosyalar timizdir ve virüs taraması yapılmıştır.)
Virüs Total Taraması
https://www.virustotal.com/tr/file/...2bc1cad0bc2cbd761a723fde/analysis/1481453995/

Bu dosyaları indirmiş olduğunuz bu web sayfasına bir teşekkür mesajı yazmanız dileğiyle.

Aşağıdaki sitede Hard Disk Arızaları ve Hard Disk hakkında aradığınız her türlü bilgi mevcut. Tüm sorularınızın cevabını aşağıdaki sitede bulacaksınız.

https://pcteknolojisi.wixsite.com/pcteknolojisi

Saygılarımla.

Son düzenleme:
Ben de harddiskimi degistirmek istiyorum

Su anda 120 GB lik bir SSD kullaniyorum

Hic veri kaybi yasamadan ve windows u yeniden kurmak zorunda kalmadan 120 den diyelim ki 500 GB lik diske gecis yapabilir miyim?

GT-I9505 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

geçenlerde eski bir windows 10 isosu kullanarak sistem kurdum. bilgisayar internete bağlı olarak sabaha kadar açık kaldı. sabah bi de baktım ki benim partitionları yeniden kafasına göre düzenlemiş. sistem için ayrılan 100 mb yada 350 mb'lık alanı ben hep silerim. bunu yeniden oluşturmuş. windows klasörünü windows.old şeklinde değiştirmiş falan filan.

hdd'nin C bölümünü biçimlendirip kurmuştum.

bomax01' Alıntı:
geçenlerde eski bir windows 10 isosu kullanarak sistem kurdum. bilgisayar internete bağlı olarak sabaha kadar açık kaldı. sabah bi de baktım ki benim partitionları yeniden kafasına göre düzenlemiş. sistem için ayrılan 100 mb yada 350 mb'lık alanı ben hep silerim. bunu yeniden oluşturmuş. windows klasörünü windows.old şeklinde değiştirmiş falan filan.

hdd'nin C bölümünü biçimlendirip kurmuştum.
Bunun nedeni windows 10'un kendisini otomatik güncelleştirmesidir. Güncelleme işlemi saatler sürüp, size sormadan restart işlemi yapar. Windows 10'un orijinal dosyalarını Windows old klasörüne taşır ve sistem bölümlendirmelerini baştan yapar.

volkankey' Alıntı:

Hic veri kaybi yasamadan ve windows u yeniden kurmak zorunda kalmadan 120 den diyelim ki 500 GB lik diske gecis yapabilir miyim?

volkankey kardeşim 120Gb'lık bir SSD Hard Diski kendi içerisinde bölebilir, üzerinde başka işlemlerde yapabilirsiniz. Fakat ben bu SSD yerine 500Gb 3.5 Internal hard disk kullanmak istiyorum ve SSD içerisindeki bilgilerinde buraya aktarılmasını istiyorum diyorsanız eğer, mesajınızdan bunu anlıyorum. O zaman Clone Disk (Disk Klonlama) yöntemini kullanmak zorundasınız.

İstediğin olayın bizim konumuzla alakası yok ama yine de yardım istersen aşağıdaki E-Mail'e mesaj at görüşelim. Daha önce SSD Hard Diskten başka bir hard diske klonlanma yapmadım ama. Büyük bir ihtimal ile yapılabilir diye düşünüyorum.

E-Mail: otomatikiptali@hotmail.com

Saygılarımla,

Doganay1965' Alıntı:
volkankey' Alıntı:

volkankey kardeşim 120Gb'lık bir SSD Hard Diski kendi içerisinde bölebilir, üzerinde başka işlemlerde yapabilirsiniz. Fakat ben bu SSD yerine 500Gb 3.5 Internal hard disk kullanmak istiyorum ve SSD içerisindeki bilgilerinde buraya aktarılmasını istiyorum diyorsanız eğer, mesajınızdan bunu anlıyorum. O zaman Clone Disk (Disk Klonlama) yöntemini kullanmak zorundasınız.

İstediğin olayın bizim konumuzla alakası yok ama yine de yardım istersen aşağıdaki E-Mail'e mesaj at görüşelim. Daha önce SSD Hard Diskten başka bir hard diske klonlanma yapmadım ama. Büyük bir ihtimal ile yapılabilir diye düşünüyorum.

Saygılarımla,
Selam hocam
Yok yine SSD den SSD ye gececegim
120 GB den 500 e.

Ama 120 GB lik su an kullandigim disk su an 2 bolum ve bir cok projem var

Windows u ya da o proje programlarini yeniden kurmadan diski clon ladigimda
Mesela 90 a 30 seklinde bolmusum

Yeni diskte nasil olacak?

Herhangi bir kayip yasamak istemiyorum

Bu tipte programlara güvenmiyorum program 1 hata verirse tüm bilgi gider.

Doganay1965' Alıntı:
Tüm bilgisayar kullanıcıları ve uzmanlarına Merhaba.

Hard Disk’imi veri kaybı yaşamadan nasıl küçültür ya da büyütürüm derdine %100 çözüm.

Hard Disk üzerinde küçültme ve genişletme işlemlerini mükemmel bir şekilde yapan ve nasıl kullanılacağı hakkında geniş bilgiler içeren bir programı sizlere öneriyor ve tavsiye ediyorum. Programı aşağıdaki linklerden indirerek, aşağıdaki zip şifresi ile açıp kullandıktan sonra göreceksiniz. Forumlardaki kurallar gereği programın adını veremiyorum.

Bu program hard diskleri küçültme ve büyütmede gerçekten mükemmel denecek kadar iyi. Adeta mucizeler yaratıyor denilebilir. Çünkü program ne bölüm küçültmede nede bölüm genişletmede verilerin silinmesine sebep olacak bir sorun yaratmıyor. Verileriniz %100 korunuyor.

İster çalışan bir bilgisayardan ister ise harici-dâhili herhangi bir hard disk üzerinde bu işlemleri gerçekleştirebiliyorsunuz. C’den D’ye ya da D’den C’ye küçültme ya da büyütme işlemi yapın, bu bölümlerdeki bilgiler %100 korunmuş bir şekilde işlem gerçekleşiyor. Verilerinize hiçbir şey olmuyor ve ayrıca verileri bir yerden bir yere de taşımanız gerekmiyor.

Önemli Bilgi: Programı kullanırken elektrik kesintisi yaşanmaması gerekiyor. Genişletme ya da küçültme yaparken elektrik kesintisi olursa hard disk üzerinde işlem yaptığı bölümlerde MBR dosyaları bozulur ve bölümler hasar görebilir. Bunun sorumluluğu tamamen kullanana aittir. Bu konuda sizi uyarıyorum.

1Tb ve 3 bölümden( her bölüm300Gb) oluşan hard diskimdeki bir bölümü genişletmem bir-bir buçuk saat sürmüştü.

https://my.pcloud.com/publink/show?code=XZlqQCZFdlgpEd3d1kCu519kUtpnp1HezUy
https://mega.nz/#!VA8n3IAS!VLMqfo3qjo2mT8p-PGt-IVnikITf18_dQ9TIgqyN4m0
http://dosya.co/n6r1xnr33ge7/HDD_Kucultme_ve_Buyutme_Programi.7z.html

Zip Şifresi: AhirZaman2006
Program Boyutu:38Mb
Virüs Taraması: Kaspersky+SpyEmergency (Dosyalar timizdir ve virüs taraması yapılmıştır.)
Virüs Total Taraması
https://www.virustotal.com/tr/file/839f78f3971571ef8f182622f8bbd4134fb45e942bc1cad0bc2cbd761a723fde/analysis/1481453995/

Bu dosyaları indirmiş olduğunuz bu web sayfasına bir teşekkür mesajı yazmanız dileğiyle.

Saygılarımla.
hocam bunları google driverdan paylaşabilir misin?

volkankey' Alıntı:
Doganay1965' Alıntı:
volkankey' Alıntı:

Saygılarımla,
Selam hocam
Yok yine SSD den SSD ye gececegim
120 GB den 500 e.

Ama 120 GB lik su an kullandigim disk su an 2 bolum ve bir cok projem var

Windows u ya da o proje programlarini yeniden kurmadan diski clon ladigimda
Mesela 90 a 30 seklinde bolmusum

Yeni diskte nasil olacak?

Herhangi bir kayip yasamak istemiyorum

Evet volkan bey kardeşim dediğin işlemleri yapabiliyorsun. Fakat tavsiye etmem SSD Hard Disklerde bu işlemi yaptığın zaman 1-Windows'un açılışı yavaşlar
2-120Gb SSD Hard Disk Windows 7 yada 8.1 için ancak yeterli gelen bir alan.
3-SSD Hard Disklerde bir sıralama olayı vardır. Normal Windows önyükleme açılışı gibi değildir. Bu sıralama bozulduğunda hiç açılmayabilir de.
4-En doğru yöntem ve işlem ihtiyacın boyutunda bir Internal(Dahili) hard disk alıp bilgisayar kasasına takıp kullanmaktır.

SSD teknolojisi daha yeni olduğu için bu tür Windows sistemlerine müdahale başınızı ağrıtır. Bunun için bilgisayar ve işletim sistemleri hakkında geniş bilgi ve tecrübeye sahip değilseniz denemeyin derim.

Saygılarımla,

Geri