harddisk şifresi

Kodla Büyü

eminegokce

Site Gezgini
arkadaşlar harddiskler üretilirken birer şifre veriliyormuş ve benim okul bilgisayarlarından bir tanesinde bu şifre aktif olmuş. BIOS şifresi gibi en başta açılışta geliyo ve hiç bir şeye izin vermiyor. bilgisayarı CD-ROM dan başlatamıyorum formatlayamıyorum yani hiç bir çözüm yolu bulamadım. Eğer bir fikri olan varsa acil yardım istiyorum

ilk defa duyuyorum be hocam böyle bişey...........İlginç

hocam buna benzer birşeyle ben de karşılaştım, biosda olmadığını söylüyorsunuz ama gene de bir deneyin.bios pilini ters çevirip yuvasına tekrar takın ve power düğmesine basın bir kaç kez. sonra eski haline döndürüp tekrar deneyin.yoook gene olmazsa 0123456 deneyin. ya da 123456.

eminegokce' Alıntı:
arkadaşlar harddiskler üretilirken birer şifre veriliyormuş ve benim okul bilgisayarlarından bir tanesinde bu şifre aktif olmuş. BIOS şifresi gibi en başta açılışta geliyo ve hiç bir şeye izin vermiyor. bilgisayarı CD-ROM dan başlatamıyorum formatlayamıyorum yani hiç bir çözüm yolu bulamadım. Eğer bir fikri olan varsa acil yardım istiyorum
Bildiğimiz Pc ööle mi? Hdd marka ve seri numarasını ister buradan ister Pm den yazar mısınız? Bahsettiğiniz Taşınabilir Bilgisayar değil ööle mi?

İlk defa duydum, merakla sonucunu bekliyorum bende, çözümü kesin paylaşın hocam.

Ayrıca eminmisini hdd ile ilgili olduğuna. Açılışın hangi aşamasında soruyor bunu, biosa girilebiliyor mu? Bios şifresinden önce mi? Biraz daha açabilirseniz.

IBM ve Seagate gibi markalar Hdd lerde böyle bi yöntem kullanmaktadır. Ancak taşınabilir bilgisayarlarada Bios ve Hdd şifreleri ancak kullanıcı tarafından aktive edilemektedir. Bu hem Bilgisayarın çalındıktan sonra kullanılmasını engellemekte hemde hdd deki bilgiye erişimi kesinlikle engellemektedir. Yanlış anlaşılmayacağını umarak; bana bugüne kadar bu tür şikayetlerle gelen pc lerin tamamı hırsızlık idi. Bu nedenle bende kötü çağrışımlara sebep olmaktadır. Şifre kaldırılabilir, ancak bilgiye ulaşılamaz. Yukarıda zikredilen yöntemlerle Hdd kullanılır hale getirilemez.

konuyu hortlatmış oldum ama aynı sorun bizim okuldaki bilgisayarda oldu. var mı çözümünü bilen?

Geri