hangisini önerirsiniz?honda-toyota?

Kodla Büyü
kafkas' Alıntı:
unknownrealmman' Alıntı:
kafkas' Alıntı:
Kıyaslarsak bence. Bagaj, Yakıt, Sağlamlık, Marka Değeri :+1: TOYOTA

Ama zevk ve renk meselesi

Allah kazasız belasız sürüşler versinde gerisi teferruat.

Saygılar

Ya yazmayayım yazmayayım diyorum Mehmet'im, ama kaşınıyon sen. Nasıl bir kıyaslama seninki? Kriterlerin ne? Senin corolla da hb benim civic de. Benim bagaj hacmim seninkinden büyük (LPG tankı stepnede, stepne ise evde), şehir içi 24 kr lpg yakıyor (üstelik 1.8 motor), ikisinde de bilmem kaç mm saç var ne sağlamlığı?, marka değeri derken sanki borsada işlem mi yapıyoruz?

Seni tanımasam Toyota'dan komisyon alıyorsun diye yazardım ama o da yok. Herkes gönlünden geçeni alsın ama böyle karalamaya gerek yok diyorum, saygılar sunuyorum.

Hasancım :) Ben karalama yapmadım.

civic hb bagajı 415 LT, corolla hb 437 LT, stepneyi istersen yolcu koltuğuna oturt :puhaha:
arkadaşın dediği Dizel corolla ve benzinli honda, yakıtı öyle kıyasladım, orada marka kıyaslaması yapmadım zaten.
Honda da tutuyo ama Toyota daha çok tutuyo ülkemizde ne dersen de. Zaten corolla hale zirvede dünyada. Bak mükemmel kusursuz demiyorum, en çok tercih edilen diyorum.
Ben hala iddaa ediyorum toyota her yolda daha dayanıklı hondadan. Eşşek gibi maşallah. Hondada (civic) görüntü ve performans başka da bi nane yok.

Hayırlı işler :wink:
Yuh! Senin aracın bagaj hacmi mi 437 LT?
http://forum.donanimhaber.com/m_45167412/tm.htm

araç birazda zevk meselesidir hocam,
ikisinede bin bak,
kararını ver ikiside seni yarı yolda bırakmaz kolay kolay,
benim tercihim her zaman honda dan yana, aracıma binipde beğenmeyen abartı olmasın hayran olmayan olmadı hiç(2008 civic)
bir erkek olarak araba hayatımızda ayrı bir değer haliyle çevrenden arabaya iyi yorumlar gelmesi hoşuna gidiyor insanın.
kısaca bindiğin arabadan zevk al hocam 3 aşağı beş yukarı + lar - ler muadil araçlar sayılır.
toyota kullanıcılarını bilmem ama honda kullanıpda aracını yenileyenler mutlaka yine honda ya bakıyor, aracını yeni bir honda ile değiştiriyor ancak,
ilk aracımı alırkende ikinci aracımı alırkende aracına baktığım kişiler ya ev almak için yada yeni modelini almak için satıyorlardı.
çevremdeki honda sahiperindede durum aynı

Toyoto dizel için kim demiş yağ yakıyo diye toyotanın dizelleri çok sağlam performanslı bi araba ayrıcada az yakıyor ikinci elide en sağlam araba Honda kötü değildir ama satarken ikinci eli toyotaya göre zayıf sonuna kadar toyota tek sevmediğim toyoto içeri ses alır

şuan 9.arabamı kullanıyorum ve sana tavsiyem otomatik vites alacaksan kesinlikle honda almalısın. farklı kriterlerin olsa sana toyota derdim ama otomatik viteste honda...

Toyotadan Pişman olan varmı?... Ben Hiç kimseden bir şikayet duymadım bende dahil... 2008 corolla D4D çok güzel No Problema?

Hocam bende 2009 honda civic var sedan otomatik.. Arabaadan inesim gelmiyor.. :mrgreen: İster Toyota al ister honda pişman olmazsın.. :+1:

1,5 yıldır corolla 2011 elegant otomatik kullanıyorum. (Belki golf comfor'tan sonra kullandığımdan) Memnun değilim. Konfor, donanım ve detaylar yönünden çok çok zayıf. Bagaj kapağında halen çubuk sistemi kullanılıyor. Yeni nesil araçlardan amortisör sistemi olmayan var mı bilmiyorum. Bagaj höperlörlerinin altı açıkta. Yol bilgisayarı özelliklerine seyir halindeyken ulaşmanız zor çünkü kadranın orada; direksiyonda ya da kolda değil. Bunun gibi bir sürü detay yönünden zayıf. İmkanınızı göz önünde bulundurarak alman alın derim.

Geri