hangisini önerirsiniz?honda-toyota?

Kodla Büyü
Civic bagajı sandığınız kadar geniş değildir. Bagaj derinliği var ama yüksekliği yok malesef. Yakıtı biraz yüksek ama konforlu bir araç. Yıllardır da kendini kanıtlamış bir marka. Toyota da bagaj açısından çok büyük değildir. İhtiyacınıza göre inceleyin. Honda için bir de lpg tankı düşünürseniz stepneyi de bagajda tutunca hatcback araçtan çok farkı kalmaz. Bu durumda dizel araç mantıklı görünüyor. Lpg ya da dizel olarak değerlendirirsek bana göre dizel. En azından lpgli araçlar gibi sürpriz arızalara hazırlıklı olmak gerekmiyor.

otomatikte hondayı tek geçerim hatta eşiniz kullanacaksa honda JAZZ tavsiye ederim. tam bayan arabası. artı benzinlisi bile 4.5 lt yakıyor şehir içinde.

mkenan' Alıntı:
Civic bagajı sandığınız kadar geniş değildir. Bagaj derinliği var ama yüksekliği yok malesef. Yakıtı biraz yüksek ama konforlu bir araç. Yıllardır da kendini kanıtlamış bir marka. Toyota da bagaj açısından çok büyük değildir. İhtiyacınıza göre inceleyin. Honda için bir de lpg tankı düşünürseniz stepneyi de bagajda tutunca hatcback araçtan çok farkı kalmaz. Bu durumda dizel araç mantıklı görünüyor. Lpg ya da dizel olarak değerlendirirsek bana göre dizel. En azından lpgli araçlar gibi sürpriz arızalara hazırlıklı olmak gerekmiyor.
Toyota bagajı yeterince geniş hocam. Dizelde tüp derdi olmadığında tüm bağajı kullanma şansları oluyor. :)

civiclerin bagajı toyotaya göre oldukça küçük.ikisini de yakından inceleme şansım oldu.ikiside tüplüydü.ancak civic de bariz bir daralma olmuş.toyota da o kadar belirgin değil.yani olay ihtiyaçlar aslında...

Kanımca toyota içeriye çok asfalt sesi alıyor ve biraz fazla sarsıyor insanı hoplamalarda zıplamalarda. Hondayı bilmiyorum ama tecrübem yok. :wink:

eşinizde kullanacağı için honda jazz otomatik alın. bagaj 400 litre. bagaj yetmezse koltuklar tekli olarak da katlanır. yakıtı çok iyidir arkadaşın dediği gibi şehir içi 4.5 lt ben hiç görmedim ama yakıtta cimridir. konforludur, motor sesini duymazsınız. vites geçişleri hissedilmez.

kafkas' Alıntı:
Kıyaslarsak bence. Bagaj, Yakıt, Sağlamlık, Marka Değeri :+1: TOYOTA

Ama zevk ve renk meselesi

Allah kazasız belasız sürüşler versinde gerisi teferruat.

Saygılar

Ya yazmayayım yazmayayım diyorum Mehmet'im, ama kaşınıyon sen. Nasıl bir kıyaslama seninki? Kriterlerin ne? Senin corolla da hb benim civic de. Benim bagaj hacmim seninkinden büyük (LPG tankı stepnede, stepne ise evde), şehir içi 24 kr lpg yakıyor (üstelik 1.8 motor), ikisinde de bilmem kaç mm saç var ne sağlamlığı?, marka değeri derken sanki borsada işlem mi yapıyoruz?

Seni tanımasam Toyota'dan komisyon alıyorsun diye yazardım ama o da yok. Herkes gönlünden geçeni alsın ama böyle karalamaya gerek yok diyorum, saygılar sunuyorum.

Otomatik Şanzımanlarda en iyi Wv DSG şanzıman daha sonrada Hondadır hocam..
Bence honda hayat onda ;)

unknownrealmman' Alıntı:
kafkas' Alıntı:
Kıyaslarsak bence. Bagaj, Yakıt, Sağlamlık, Marka Değeri :+1: TOYOTA

Ama zevk ve renk meselesi

Allah kazasız belasız sürüşler versinde gerisi teferruat.

Saygılar

Ya yazmayayım yazmayayım diyorum Mehmet'im, ama kaşınıyon sen. Nasıl bir kıyaslama seninki? Kriterlerin ne? Senin corolla da hb benim civic de. Benim bagaj hacmim seninkinden büyük (LPG tankı stepnede, stepne ise evde), şehir içi 24 kr lpg yakıyor (üstelik 1.8 motor), ikisinde de bilmem kaç mm saç var ne sağlamlığı?, marka değeri derken sanki borsada işlem mi yapıyoruz?

Seni tanımasam Toyota'dan komisyon alıyorsun diye yazardım ama o da yok. Herkes gönlünden geçeni alsın ama böyle karalamaya gerek yok diyorum, saygılar sunuyorum.

Hasancım :) Ben karalama yapmadım.

civic hb bagajı 415 LT, corolla hb 437 LT, stepneyi istersen yolcu koltuğuna oturt :puhaha:
arkadaşın dediği Dizel corolla ve benzinli honda, yakıtı öyle kıyasladım, orada marka kıyaslaması yapmadım zaten.
Honda da tutuyo ama Toyota daha çok tutuyo ülkemizde ne dersen de. Zaten corolla hale zirvede dünyada. Bak mükemmel kusursuz demiyorum, en çok tercih edilen diyorum.
Ben hala iddaa ediyorum toyota her yolda daha dayanıklı hondadan. Eşşek gibi maşallah. Hondada (civic) görüntü ve performans başka da bi nane yok.

Hayırlı işler :wink:

Belki bir bayandan tavsiye pek umursanmaz ama ben de paylaşayım fikirlerimi babamin Honda civici vardı enişteminse Toyota coralla var ikisini de uzun yolda kullanmış biri olarak tavsiyem hondadir hocam sürüş keyfi ve konforu daha iyi ama daha fazla benzin harcadığı kesin ekonomik olması yönünden Toyota daha iyi.Bir de gecen yıl kendime araba alacakken Opel astra denedim gercekten vites geçişleri hissediliyor ama Honda ve Toyota da bu geçişler hissedilmiyor Opel alırsanız bunu sizde goreceksiniz ins istediğiniz gibi bir araç sizin olur

Bu yıl arkadaşın 2008 Honda Civic'i ile hafta içi her gün 110 km yol yapıyoruz. Dıştan çekici gözüküyor ama araba bana çok bunaltıcı geldi konsolu çok büyük ve işlevsiz sınav kağıdı koyacak bir yer bulamadım koca konsolda. Ama yol tutuş gerçekten iyi ve konforlu araç yormuyor insanı.. Araç lpgli; arkadaş uzun yolda 160 kuruş yaktığını söyledi son zamlardan önce.

2008 ve ustu bak honda alacaksan,,vsa olsun muhakkak..illa toyota alacaksan tam otomatik al smg den uzak dur..

toyotaların yarı otomatikleri sıkıntılı netten araştır. Yolda şanzımanı kilitlenen bir sürü yeni alınmış araç şikayeti görürsün. Otomatikte tek marka hondadır...

Araba alacaksan çok fazla forumlara yorumlara takmayacaksın yoksa mümkün değil alamazsın, git ya bir Toyota yada Honda al farketmez ikiside güzel araba. Hangisi denk gelirse al.

kafkas' Alıntı:
zzh' Alıntı:
toyota mmt şanzımanda problem yaşayanlar forum bile kurmuşlar...

http://multimodezedeyiz.hakkimiziariyor ... efault.asp

2 konuda 7 mesaj 25 uye:D

gercekten etkileyici:)sadece kurabilmisler galiba
hocam google açılıyordur sende mmt şanzıman olarak arattır binlerce sorun yaşayan mahkemeye vereni bulursun. Daha 2 hafta önce ankarada bir toyota bayisine arkadaşa sıfır auris dizel mmt şanzıman almak için gittik. Ve sıkı dur satıcı abi beddua almak istemeyiz ya düz vites alın yada tam otomatik vites benzinli aracımızı alın dedi. Mmt şanzımanlarda ısınınca problem oluyor şanzıman kilitleniyor dedi. İsterseniz iyice netten araştırın amacımız toyotayı kötülemek değil ama mmt şanzıman toyotaya yakışmıyor...

zzh' Alıntı:
kafkas' Alıntı:
zzh' Alıntı:
toyota mmt şanzımanda problem yaşayanlar forum bile kurmuşlar...

http://multimodezedeyiz.hakkimiziariyor ... efault.asp

2 konuda 7 mesaj 25 uye:D

gercekten etkileyici:)sadece kurabilmisler galiba
hocam google açılıyordur sende mmt şanzıman olarak arattır binlerce sorun yaşayan mahkemeye vereni bulursun. Daha 2 hafta önce ankarada bir toyota bayisine arkadaşa sıfır auris dizel mmt şanzıman almak için gittik. Ve sıkı dur satıcı abi beddua almak istemeyiz ya düz vites alın yada tam otomatik vites benzinli aracımızı alın dedi. Mmt şanzımanlarda ısınınca problem oluyor şanzıman kilitleniyor dedi. İsterseniz iyice netten araştırın amacımız toyotayı kötülemek değil ama mmt şanzıman toyotaya yakışmıyor...

dogrudur ben bi sey demedim mmt hakkinda, sadece senin google acip buldugun devasa mmt sorun forum sitesi guldurdu beni :wink:

saygilar

Jocam honda kullandım bundan önceki arabamda toyota idi toyota daha iyidir. toyotayı tavsiye ederim. honda 2007-2011 arası serisinde amartisör problemleri var artı dizel yok zaten. toyotada dizel var bence elegant modelinden birisini alabilirsiniz. ben şimdi opel vectra aldım opel vectrada çok güzel 2004 elegance

honda toyota arasında toyota derim otomatik olarak düşünürsen eğer honda derim. honda otomatikte daha iyi..

hakand77' Alıntı:
hondaların çok yaktığını bende birkaç kişiden duydum.otomatiklerin tabi.bende bu aralar 35 lik bir araç bakıyorum.bende jetta, civic, corolla arasındayım.hergün fikrim değişiyor...

2009 model otomatik benzinli honda jaaz ım var. şehir dışı 4,7lt şehir içi 6,5lt yakıyor. (100km de)

Hocam ben honda jazz var, hondadan çok memnunum ancak senin sorunun cevabı bence ikisi de olabilir, bulduğun araca göre marka değişir o kadar.

Hocam ikisi de japon, ikisininde birbirlerine göre artılar eksileri var. Toyota karar verirsin, ancak iyisini bulamazsın, hondanın iyisini bulursun. Bu durum tam tersi içinde geçerlidir. Netice de 2. el araç alacaksın. Sen belirlediğin araçları bir ustalara götürmeye başla, sonra göreceksin ki hondası toyotası önemli diil temizi önemli. Çünkü 2 aracında birbirinden çok farkı yok...

bende jazz, babamda civic var... Babama önceden aldığımız ve kalitesini bildiğimiz için bende honda aradım, baska model arabaları cidden beğenemedim honda dan sonra ve jazz aldım (eşimden dolayı yoksa küçük araba sevmem) ama emin olur o küçük arabaya o kadar verilir mi diye düşünürken zamanla neden pahalı bir araç olduğunu anlıyorsunuz... Kısacası honda derim. Tabi ki her modelin - ve + ları var onun için nette yalan yanlıs bilgiler sizi etkilemesin, gidip ikisini de deneyin derim...

Geri