Hangi yarışmaya başvuru yapmalıyım

Kodla Büyü

nese1982

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Merhaba arkadaşlar. bir öğrencim matematik formülü bulduğunu söyledi. inceledim formül doğru sonuç veriyor ama formül olabilmesi için bir kriter olması gerekiyor mu bunu bilemiyorum? bir de yarışmalara başvuru yapmak istiyor. bi şans vermek gerekir diye düşünüyorum. TÜBİTAK araştırma projesi en uygun geldi. sizlerin de tavsiyesini almak istedi. başvuruda nasıl bir yol izlemeliyim. formül olunca deneyimm yok. şimdiden tş ederim

Lise,ortaokul ona göre Tübitak Matematik olabilir. Kaynak taraması yapın Hocam,önceden olmasın da

1+2+4+8+16+32+64.............1024+2048 gibi giden bir serinin toplamı son sayının iki katının 1 eksiğine eşittir. 4096-1=4095 bu hesabı ben ya ilkokulda yada ortaokulda bulmuştum. Liseye gelince meğerse formüle edildiğini gördüm. Öğrencinizin formülü için türkiye de tahminim bir yarışma yoktur.

Önce iyi bir matematikçiye danışın. Hatta üniversitelerde matematik alanlarındaki prof.larla yazışın. Yarışmaya katılmak isterseniz tübitak 2204 ortaokul ya da lise seviyesine göre matematik alanından başvuru yapabilirsiniz.

Hocam, hâla 20 Kasım görünüyor ama...
Link paylaşabilir misiniz?
DÜZELTME: Şimdi tekrar baktım, Duyurular bölümünde 30 Kasım tarihine uzatıldığı yazıyor.
Teşekkürler Hocam...
Gece baktım 20 kasımdı. Sabah bugün saat kaça kadar diye bakayım dedim. 30 kasım olmuş. Tatil olup çocuklar evde olduğunu sonradan fark ettiler belki.

Gerçi erteleme oluyor sürekli. Belki ondan oldu.

30 kasıma uzamış görünüyor sitede.
Hocam size bir şey sorabilir miyim. Teknofest 30 kasıma kadar kayıt ve ön başvuru yapılacak anladığım kadarıyla. Peki ön başvurudan sonra seçilen projeler mi ayrıntılı rapora geçiyor yoksa her başvuru yapan ayrıntılı rapor hazırlayıp yüklemesi gerekiyor mu. Bilginiz varsa yardımcı olabilir misiniz

Hocam size bir şey sorabilir miyim. Teknofest 30 kasıma kadar kayıt ve ön başvuru yapılacak anladığım kadarıyla. Peki ön başvurudan sonra seçilen projeler mi ayrıntılı rapora geçiyor yoksa her başvuru yapan ayrıntılı rapor hazırlayıp yüklemesi gerekiyor mu. Bilginiz varsa yardımcı olabilir misiniz
Her kategorinin takvimi ve işleyişi farklı. Ancak genel olarak yazarsam; Önce ön başvuru olacak. Takım kurup kısa özetle başvuru yapacaksınız. Sonraki süreçte çok büyük olasılıkla projenizi kabul edecekler ve ön değerlendirme raporu yazmanızı isteyecekler. Ön Değerlendirme rapor şablonu yayınlandı. Şablonu indirip bakın. O şablona göre rapor yazılacak. Ve gerekli ise yaklaşık 2 dakikalık bir sunum videosu istenecek. Raporu ve videonun youtube yada googledrive linkini yükleyeceksiniz. Onun sonucunda başvuru başarılı derse detay raporu yazılacak. O da başarılı olursa finallere gidilecek.

Teknofest'in sitesinde kategori seçince yarışma takvimi var tarihleri ve hangi raporları istiyor görebilirsiniz.

Her kategorinin takvimi ve işleyişi farklı. Ancak genel olarak yazarsam; Önce ön rapor yazılacak. Onun sonucunda başvuru başarılı derse detay raporu yazılacak. O da başarılı olursa finallere gidilecek.

Teknofest'in sitesinde kategori seçince yarışma takvimi var tarihleri ve hangi raporları istiyor görebilirsiniz.
Çok teşekkür ederim hocam.

Rica ederim hocam. Ne demek? Detaylı bir düzenleme yaptım. Bir daha okursanız.süreç uzun gibi ve uzun da ama alışınca yapıyor çocuklar.
Çok sağolun hocam. Ben robotik yarışmalar kategorisine yönelik baktım ama orada da başvurular teknofest sistemi üzerinden değil MEB robot sitesi üzerinden. Biz oradan ilerleyeceğiz galiba Orada da işleyiş farklı zaten. Verdiğiniz bilgiler için tekrar teşekkürler

Çok sağolun hocam. Ben robotik yarışmalar kategorisine yönelik baktım ama orada da başvurular teknofest sistemi üzerinden değil MEB robot sitesi üzerinden. Biz oradan ilerleyeceğiz galiba Orada da işleyiş farklı zaten. Verdiğiniz bilgiler için tekrar teşekkürler
Evet. Robotik için meb robota katılacaksınız. Orada derece alanları final sunumları için çağırıyorlar.

Geri