HANGİ SINIFA KAÇINCI BASAMAK SEÇTİNİZ

Kodla Büyü
4.sınıflara 4
5.sınıflara 5
6.sınıflara 6.
7.sınıflara 7.
8.sınıflara 8.basamak seçili ama ben 8.sınıflara da 7.basamağı anlatıyorum.
Ama bu aralar access konusu var (7. basamakda)çocukların anlayamayacağı belli yerine powerpoint anlatıyorum sorun olurmu sizce?

sitemizden indirdiğim bir plana göre hareket ettim zaten meslek lisesinde öğretmenim bu sene asker öğretmen olarak ilköğretime verdiler.
4.sınıflarda 1.dönem 1 2.dönem 2.basamak
5.sınıflarda 1.dönem 2 2.dönem 3.basamak
6.sınıflarda 1.dönem 3 2.dönem 4.basamak
7.sınıflarda 1.dönem 4 2.dönem 5.basamak
8.sınıflarda 1.dönem 5 2.dönem 6.basamak

memo41' Alıntı:
arkadaşlar ben
4.sınıf--->2
5.sınıf--->3
6.sınıf--->4
7.sınıf--->5
8.sınıf--->6
basamak seçtim..siz nasıl bir şeçim yaptınız...geçen yıl sadece1 ve 2. basamak seçilmiş okulda benden önceki öğretmen seçmiş..ben bu yıl bunları seçmeyi düşündüm..basamaklar uygunmu sizce

aynen benimkide böyle hocam 7. 8. basamakla uğraşmak gereksiz zaten çocuklar sınava hazırlanıyor zorlamamak gerek

ben hangi basamak seçildiğini kitaplar gelince görecem. şubat ayında idareciler bana sormadılar seçimi kendileri kafalarına göre yapmışlar. ne seçtiklerini kendileri de bilmiyor. tamamen sürpriz olacak benim için.

arkadaşlar bulunduğum okulda geçen sene ilk kez bilgisayar dersi verdim. bu sene de geçen sene okutulan basamakları devam ettirerek şu tabloya ulaştım

4 ---> 1 ve 2. basamak
5 lere 3 ve 4 basamak
6 lara 4 ve 5 basamak
7 lere 5 ve 6 basamak
8 lere 6. basamak

8 leri fazla yormamak lazım sbs var :)

4. sınıf --> 4. basamak
5. sınıf --> 5. basamak
6. sınıf --> 6. basamak
7. sınıf --> 7. basamak
8. sınıf --> 7. basamak

alperen38' Alıntı:
ben okula yeni geldim nasıl bu basamak işini anlayamadım

BEN DE AY NI ŞEKİLDE BU YIL BAŞLAYACAĞIM VE ANLAMADIM

İSTEDİĞİMİZ GİBİ Mİ SEÇİYORUZ?

VE YILLIK PLANLARI DA BU SEÇİME GÖREMİ YAPACAĞIZ?

BİZE TÜM BASAMAKLARIN KİTABI VERİLDİ DİYE BEN HEPSİNİN İŞLENECEĞİNİ DÜŞÜNMÜŞTÜM

arkadaşlar öle kafanıza göre basamak seçemezsiniz.geçen sene yeni sisteme geçildiği için geçiş dönemi olmuştu.biz karabukte geçen sene bütün sınıflara 1.basamaktan başladık ve sınıfların durumuna göre gidebileceğimiz basamağı belirleyip ona göre plan yaptık.bu sene de kaldığımız basamaktan devam ediyoruz.

Simdi arkadaslar,ben de gecen sene basamaklari karistirarak vermistim. Mesela 5.siniflara 3,4 ve 5. basamakladaki uniteleri karisik vermistim. Ama cok sorun yasadim. Cocuklar verilen kitaplari kullanamiyorlar. Kitaplardaki etkinleri sadece bil. ortaminda yapiyorlar. Yazip cizilmesi gereken etkinliklerde sorun cikiyor. O yuzden basamaklarin karistirilmasi taraftari degilim.

4. sınıf --> 3. basamak
5. sınıf --> 3. basamak
6. sınıf --> 4. basamak
7. sınıf --> 4. basamak
8. sınıf --> 5. basamak

Ben okula yeni geldiğim için geçen sene seçilmiş olan kitapları uygulayacağım.
Eğer seviye çok alttaysa basamakları dğeiştirmeyi düşünüyorum.
1.sınıf - 1. basamak.
...
...
...
8. sınıf - 8. basamak

memo41' Alıntı:
arkadaşlar ben
4.sınıf--->2
5.sınıf--->3
6.sınıf--->4
7.sınıf--->5
8.sınıf--->6
basamak seçtim..siz nasıl bir şeçim yaptınız...geçen yıl sadece1 ve 2. basamak seçilmiş okulda benden önceki öğretmen seçmiş..ben bu yıl bunları seçmeyi düşündüm..basamaklar uygunmu sizce
aynen hocam szinki gibi seçtim geçen sene hiç öğretmen girmmeiş son 4 ayda toplamam baya zor olmuştu....

geçen sene her basamağa kendi programını uyguladım, bu sene de aynı şekilde yapacağım.

4.sınıf>4.basamak
.
.
8.sınıf>8.basamak

tek sorun şu ki 8'ler algoritmadan pek hoşlanmadılar. lisedeki öğretmen arkadaşlar ise ilköğretimde algoritma verilmemesinin sıkıntısını yaşıyorlarmış. sizler 8lerde ne işliyorsunuz?

1. sınıf 1. basamak
.
.
8. sınıf 8. basamak şeklinde ayarladım. ama geçen sene bunun için altyapıyı oluşturmuştum.

arkadaşlar bende
4.sınıflara 1. ve 2. basamak
5.sınıflara 3. ve 4. basamak
6.sınıflara 5.basamak
7.sınıflara 6.basamak
8.sınıflara 7.basamak
şeklinde düşünüyorum ancak okuldaki kitap sayıları yetersiz olduğu için ne yapacağıma karar veremedim.
birde bir yılda 2 basamak içeren yıllık planı nasıl hazırlayacağız? ban biraz uğraştım ama çok da beceremedim. elinde bu şekilde plan olan varsa paylaşımlarını bekliyorum.

4.sınıf--->2
5.sınıf--->3
6.sınıf--->4
7.sınıf--->5
8.sınıf--->6
ben de bu şekilde seçtim hocam...

ben bi köy okulunda çalışmaya başladım. çok güzel bi labım var ama öğrencilerin çoğu nerdeyse bilgisayar hakkında hiç bir şey bilmiyor..bana bu basamak belirmele hakkında fikir verirseniz sevinirim. ben şu şekilde olabileceğini düşünüyorum ama 7 ve 8ler için hafif olacağını düşünen varsa lütfen belirtiniz. tşkr..

4-->1.bas.
5-->2.bas.
6-->3.bas !
7-->4.bas !
8-->5.bas !

arkadaşlar ben harmanlamak gerektiğimizi düşündüm. (tabi ki çalışma itaplarındaki sorunu yok saymalısınız)
8. sınıflara-->6, 7 ve 8. basamaklarda bazı konuları
7. sınıflara-->4, 5. basamaklardan seçme konular
6. sınıflara-->3,4 ve 5. basamaklardan seçme konular düşünüyorum.
planı hazırlamamk biraz zor olacak ama daha verimli olabileceğini düşünüyorum.

4.sınıf--->3-4
5.sınıf--->4-5
6.sınıf--->5
7.sınıf--->6
8.sınıf--->7

8. Basamak son seviye bu basamağı seçen arkadaşlar öğrencilerin bilgisayar seviyelerinin yüksek olduğuna kanaat getirmeli. 8.sınıf 8. basamak mantığından kaçının. bir sınıfa 2 basamak uygulayabiliyoruz. ancak kılavuzda seviyelerine göre hızlandırıp yavaşlatabileceğimizden bahsederken ben nasıl yıllık plan çıkarayım :) yani seviye çok hızlıyla yıllık planı napıcaz. değiştiricek miyiz.
Basamaklardan birbirine benzeyen çıkabilir. Ama kesinlikle aynı değil. seviye farkı var. basamak atlamayın.
hiç bilgisayar dersi görmemiş öğrenci kesinlikle 1. basamaktan başlatılıyor gerekirse 8. sınıf olsun farketmez.
Yeni başlayanlar için önceki basamaklarını öğrenin, artık eski hocasından mı, eski yıllıklardan mı, seviye tespit mi yaparsınız, yoksa kabaca bilgilerini mi sorgularsınız. kafanızda uygun bir basamak seçin

Ben 1 ve 2. sınıflar için 1. kademe, 3. sınıflar için 2. kademe, 4. sınıflar için 3. kademe, 5. sınıflar için 4. kademe, 6. sınıflar için 5. kademe, 7. sınıflar için 6. kademe ve 8. sınıflar için 7. kademeyi seçtim. Ancak sadece 5. ve 6. sııfların derslerine ben giriyorum.

4.sınıf--->1,2
5.sınıf--->3
6.sınıf--->4
7.sınıf--->5
8.sınıf--->6

Basamakların erken bitmesi durumunda bir üst basamağa geçeceğiz.

4. sınıf ---->1 ve 2
5. sınıf----->2 ve 3
6. sınıf ---->3 ve 4
7. sınıf ---->4 ve 5
8. sınıf ----->5 ve 6

arkadaşlar ben geçen yıl 6.sınıflşara3. basamaktan başlatacaktım ama yibo olduğu için öğrencilerin seviyesi oldukça düşüktü.tkerar 1. basamaktan başladım. ayrıca 7.sınıfara4 basamaktan başlayacaktım ama yine aynı sorun oldu .onun için bu yıl daha alt basamaklardan başlayacağım.
benceokulun bulunduğu muhit,semt ilçe önemli.
ona göre bir seçim yapın derim ben

Geri