Hangi bankadan kredi çeksem..

Kodla Büyü

erdcan

Seçkin Üye
Seçkin Üye
hayat sigortasını muhakkak yaptırın hocam ayrıca faiz oranlarını zaten internetten görüyorsunuz, maaşınızı aldığınız bankadan çekerseniz belki fazida indirim yaparlar

hocam bir ara bende arastırdıydım en uygun olanı halkbank tı masraf ve faizleri birlikte hesapladıktan sonra.sadece faizlere aldanma bazı bankaların dosya masrafı adı altında aldıkları para fazladır.

Vakıfbank dosya masrafı almıyormuş bir araştırın hocam vakıfbak genelde uygundur.

sakın oranlara kanmayın.banka zarara girecek bi oran hiç bir zaman vermez.
düzgün bir hesaplamayla aralarında 3-5 kuruş fark ettiğini göreceksin.
bunun için bankaları dolaşıp ne kadar masraf kestiklerini, eline net ne kadar geçeceğini, taksit miktarı ve toplam ödeyeceğin meblayı karşılaştırman gerekiyor.
toplam ödediğin paradan eline geçen meblayı çıkarırsan hangisi karlı olduğunu öğrenirsin.
çoğu zaman oranı yüksek görünse de masrafı az olan iş bankası uygun görünür.

iş bankasından 10.000 Tl kredi çekmiştim...sonradan pişman oldum ama iş işten geçmişti...faiz ve masrafları çok yüksek..tavsiye etmem..başka bankaları incele derim...

semacik' Alıntı:
Arkadaşlar 10 000 TL. banka kredisi çekecem,daha önce hiç kredi kullanmadım..Bilen arkadaşlar nelere dikkat etmem ya da hangi bankadan çekmem gerektiği konusunda yol gösterebilirler mi..

Benim tavsiyem faizle alınan paradan hayır gelmez hocam, yanlış elbet bir yerden döner

yine de tavsiye etmiyorum ama illa kullanıcam diyorsanız eşya, araba her neyse aldığınız şeyin faturasını ödeyen katılım bankaları var onları bir araştırın.

arkadaşlar 10 .000 yeni çektim en uygunu İNG banktı kefilsiz 15 dak parayı hemen aldım :)

Eğer tanıdığın bir sınıf öğretmeni varsa İLKSAN kredisi kullanabilirsin hocam. Bütün bankalarla karşılaştırdığında en uygunun İLKSAN olduğunu göreceksin. Geçen ay bir öğretmen arkadaşım 18000 TL çekti toplam 300 TL masraf kesildi, hesabına yatan 17700 TL idi. Ayrıca geri öderken bankayla falan da uğraşmıyorsun, saumanlık numaranı verdiğin için hesabından direk kesiliyor taksit miktarın. http://www.ilksan.gov.tr/ adresinden İkraz/Kredi bölümünden inceleyebilirsin.

arkadaşlar bende 100.000 çekip ev araba eşya falan almayı düşünüyorum
sizce çıkabilirmiyim işin içinden
ayda 1.000 lira geri ödeme ile kabul edilir mi kredi başvurum

bence hiç girme hocam kredi işine öde öde bitmiyor. bankalar zaten tefecilerin modern hali başka hiç bi şey değil

Hocam tefeciye gitseniz daha avantajlı kredi çekersiniz :mrgreen: Ama yok bankadan çekeceğim derseniz, bütün bankaların cebinizden alacakları 3 aşağı 5 yukarı aynıdır. Akbank, İş bankası v.s. farketmiyor. Taşıt alacaksanız sakın taşıt kredisi çekmeyin, sonra yok rehin kaldırma, yok noter, yok ruhsat soydukça soyuyorlar. Hangi bankadan çok gerçekten 10000 TL'ye ihtiyacınız olup olmadığını uzun uzun düşünün derim.

YuLiaN' Alıntı:
hocam bir ara bende arastırdıydım en uygun olanı halkbank tı masraf ve faizleri birlikte hesapladıktan sonra.sadece faizlere aldanma bazı bankaların dosya masrafı adı altında aldıkları para fazladır.
:+1:

netame' Alıntı:
semacik' Alıntı:
Arkadaşlar 10 000 TL. banka kredisi çekecem,daha önce hiç kredi kullanmadım..Bilen arkadaşlar nelere dikkat etmem ya da hangi bankadan çekmem gerektiği konusunda yol gösterebilirler mi..
Benim tavsiyem faizle alınan paradan hayır gelmez hocam, yanlış elbet bir yerden döner
yine de tavsiye etmiyorum ama illa kullanıcam diyorsanız eşya, araba her neyse aldığınız şeyin faturasını ödeyen katılım bankaları var onları bir araştırın.
Hocam Bende Aynı Görüşteyim..
hocam 100.000 lira tahminim 200.000 üzerinde olur ve yanılmıyorsam 180 aydan fazla verende yok..yani aylık 1000 lira ödeme tahminim azdır..1500 tl felan ancak..

Hocam bende düğün hazırlıkları içerisindeyim. Şu an en uygun TEB ve Vakıfbank. Teb avea kampanyalı kredisi var fakat 2adet otomatik ödeme istiyor. Vakıfbank alternatif olarak bakabilirsin. Sigortayı parasını vermezsen TEB 10000 e hersey dahil 1680 faiz ekliyor(2yılllık)

donmezz87' Alıntı:

eşin memur değilse veya memur kefilin olmazsa 100.000 vermezler.Ayrıca öyle ev araba eşya alcam diyemezsin kredi tipleri var. Ev kredisi çekeceksen 100.000 çekmen için 125.000 lik ev alman lazım.

Halk banakasının yeni bir kampanyası varmış bende uygun faiz oranıyla mayısta çekmiştim.

Ekli dosyalar

• yaz_tarifesi.jpg
    yaz_tarifesi.jpg
    277 KB · Görüntüleme: 1,793
pazartesi günü çektim hocam halkbankdan 20000 tl. 18 ay için 2480 faiz aldılar. 240 tl de masrafı var. En düşüğü halkbank gibi. ama eğer çektiğin krediyi 18 ayda ödersen ve maaşını ziraatten alıyorsan en uygunu orası şimdi . %0.49 dan veriyorlar.

hasari' Alıntı:
Halk banakasının yeni bir kampanyası varmış bende uygun faiz oranıyla mayısta çekmiştim.

Hocam şu an avea hattı olanlara kampanyalı TEB kredisi 1.07 faizli dosya ücreti yok ve araba çekilişine giriyorsun.

donmezz87' Alıntı:

ciddi olduğunu dusunmuyorum hocam.bukadar kredi çekmek çılgınlık bence.bide bu kadar kredi verecek banka varmı acaba.

Geri