Halk eğitimde akşam zorunlu kurs verilebilir mi çalışma esaslarını bilen var mı acaba

Kodla Büyü

ogretmen86

Üye
Selamlar arkadaşlar
Halk Eğitim Merkezinde kadrolu çalışıyorum.sabah ya da akşam kurs açıyorum. Ancak sabah akşam çok ağır geldiği için açmak istemiyorum. Akşam kurs açmam zorunlu mu? Çalışma esaslarını öğrenmem için nereyi takip etmem gerek. Teşekkür ediyorum.

Hocam, bildiğim kadarıyla halk eğitimlerde kurslar genellikle kursiyerlerin istediği saatlerde açılıyor. Kursiyerler akşam istiyorsa o zaman kurs akşam açılır. Sizin durumunuz da ise eğer sabahki kurslarda haftalik zorunlu olarak girmeniz gereken ders saatini tamamlıyorsanız o zaman akşam kursunu istemeyebilirsiniz.

Selamlar arkadaşlar
Halk Eğitim Merkezinde kadrolu çalışıyorum.sabah ya da akşam kurs açıyorum. Ancak sabah akşam çok ağır geldiği için açmak istemiyorum. Akşam kurs açmam zorunlu mu? Çalışma esaslarını öğrenmem için nereyi takip etmem gerek. Teşekkür ediyorum.
Maaş karşılığını dolduracak başka bir göreviniz yok ise akşam açılacak kursları da vermelisiniz. Bununla ilgili genel müdürlükten bir yazı gelmişti. Açıkçası HEM'ler özellikle mevzuat ve mevzuatın uygulanması yönünden dışarıya çok kapalı kurumlar. Yan yana iki ilçenin uygulaması başka başka olabiliyor. En iyisi yol yakınken rahat bir örgün kurum bulmak bence.

Cok tesekkur ediyorum hocalarim. Ben de sizin gibi düşünüyorum. İdarenin tutumu da önemli galiba. Bana söylenen tam gün tam yıl yasasına göre isterlerse yaz tatilleri de dahil sabah akşam kurs verebilirlermis. Üstelik maaş karşılığı ders saatimi doldurmuş olmama rağmen.

hem ler 7 gün 24 saat eğitim verebilen kurumlardır. buraların öğretmenleri de bunu kabul etmiş sayılmalı mantık olarak.

Cok tesekkur ediyorum hocalarim. Ben de sizin gibi düşünüyorum. İdarenin tutumu da önemli galiba. Bana söylenen tam gün tam yıl yasasına göre isterlerse yaz tatilleri de dahil sabah akşam kurs verebilirlermis. Üstelik maaş karşılığı ders saatimi doldurmuş olmama rağmen.
Hayır. Yaz tatillerinde, hafta sonlarında, ara tatillerde vb. maaş karşılığı kurs veremezler. Hafta sonu olması için hafta içinde maaş karşılığını doldurmanız gerekir. Yaz tatilleri ve diğer tatillerde de isteğe bağlıdır. Kimse angarya işte çalıştırılamaz. Anayasal bir haktır.

Hayır. Yaz tatillerinde, hafta sonlarında, ara tatillerde vb. maaş karşılığı kurs veremezler. Hafta sonu olması için hafta içinde maaş karşılığını doldurmanız gerekir. Yaz tatilleri ve diğer tatillerde de isteğe bağlıdır. Kimse angarya işte çalıştırılamaz. Anayasal bir haktır.

hocam tam gün tam yıl onayı almış HEM ise kurs açması gerekir talep doğrultusunda

HEM kursu açmak zorunda olabilir ama yaz tatilinde biz çalışmak zorunda değiliz. Hele de maaş karşılığı. Ben yazları kurs vermiyordum. Benim yerime usta öğretici ayarlıyorlardı.

Yaz tatillerinde ve sömestr tatilinde kurs vermek zorunda değilsiniz hocam. Kurs talebi olursa usta öğretici ile kurs açarlar. Tabi ki siz istekli iseniz siz acarsiniz.

Selamlar arkadaşlar
Son paragrafı dikkatli okuyun hocam. Gündüz maaş ve zorunlu ek ders karşılığını dolduruyorsanız, isterseniz açmazsınız. Değilse akşam kursları da maaş karşılığına sayılıyor.

Ekli dosyalar

• halk eğitim maaş karşılığı yazısı.pdf
    1.2 MB · Görüntüleme: 80
Mrb hocam. Bende geçen sene halk eğitim merkezinde diksiyon ve osmanlıca kursu açtım. Ücretli öğretmenlik kadrosu için sigorta şartı 540 gün. Acaba halk eğitimde ek ders karşılığı açtıgımız kurslar o vasfa giriyor mu

Geri