Halk eğitim merkezlerinde çalışma şartları nasıl

Kodla Büyü

mayhem

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar halk eğitim merkezlerinde çalışılırmı? zor ve kolay yanları hakkında bilgi verebilecek olan varmı? ısparta gönen ve atabey halk eğitim merkezleri hakkında bilgi sahibi olan varmı ? Çalışma şartları-ekdersler ve diğer bilinmesi gerekenler nelerdir acaba ? Teşekkürler.

2.5 yıl çalıştım küçük bir ilçede ek ders normal zaten bildiğimiz 30+10
Gruplar 15 kişilik falan erişkin zaten
Sınav derdi de yok.
Çalışma saatleri kursiyer isteğine göre değişiyor .
Ben sabah saatlerinde verdim genelde.
Haftasonu kurs zaten mecburi değil.
Bir de atölye öğretmeni tazminati var.
150 falan bote mezunu olan da alıyor.
Kısacası bence güzel .
Ha sırası var seminer ve nöbet ücreti yok

Haftaiçi gece dersleri zorunlu mu? Hangi kurslara talep oluyor genelde? Maaş karşılığını doldurmak zor oluyor mu?
kurs talebi bilgisayar işletmenliği onun haricinde diğerleri tek tük genelde iki grup yaparsın günde 8 saat 4 gün şeklinde talep kısmı ilçe nüfusuna ve üniversiteye yakınlığına bağlı 100.000 nüfus varsa sorun yok. Maaş karşılığını dolduramazsan gece dersleri zorunlu hafta sonu ek derse girer maaş karşılığına geçmez. Bu arada seminer dönemi artık var nöbet ücreti ve rehberlik yok

Haftaiçi gece dersleri zorunlu mu? Hangi kurslara talep oluyor genelde? Maaş karşılığını doldurmak zor oluyor mu?
Talep isletmenlik yönünde oluyor
Gece dersleri de arkadaşın dediği gibi ama bizim ilçede bu şekilde talep hiç olmadı
Hayatımın en rahat 2.5 yılıydı zaman zaman 30 saat full de girdim ama öğrenci hiç yormuyor ki

kurs talebi bilgisayar işletmenliği onun haricinde diğerleri tek tük genelde iki grup yaparsın günde 8 saat 4 gün şeklinde talep kısmı ilçe nüfusuna ve üniversiteye yakınlığına bağlı 100.000 nüfus varsa sorun yok. Maaş karşılığını dolduramazsan gece dersleri zorunlu hafta sonu ek derse girer maaş karşılığına geçmez. Bu arada seminer dönemi artık var nöbet ücreti ve rehberlik yok
Seminer yeni gelmiş demek ki
Nöbet rehberlik yok ama atölye öğretmeni tazminati var o da onlardan fazla bile oluyor

Kucuk bir ilcedeyse norm fazlasi olursunuz baska okullara girevlendirilirsiniz yada ilce meme ozel buroya.gece kursu zorunlu degil demis arkadaslar kursiyerler kursu heryerde genelde gece talep eder cakistiklari icin yani aslinda gece kursu zorunlu.
Ekders almaniz cok zor cunku ilce kucukse kurs cikmaz idareyle problem yasarsiniz kapi kapi dolasip kursiyer ararsiniz yada bilgisayarlari koye tasiyip kiyde kurs acmak zorundasiniz.Bunlar ders saatleri dolmadigi taktirde yapmaniz gereken zorunluluklar.
Seminer donemlerinde mahalle mahalle köy köy dolasip ihtiyac analizi yapmak zorundasiniz diger adi alan taramasi.

Arkadaşlar halk eğitim merkezleri tam yıl tam gün çalışma şeklinde. Çalışan arkadaşlar yaz tatilinde sıkıntı yaşadınız mı yani ya tatiline gidememe gibi bi durumunuz oldu mu

Arkadaşlar halk eğitim merkezleri tam yıl tam gün çalışma şeklinde. Çalışan arkadaşlar yaz tatilinde sıkıntı yaşadınız mı yani ya tatiline gidememe gibi bi durumunuz oldu mu
Tam yıl ve tam günde zorunluluk yoktur. Akşam ve haftasonları açtığınız kurslar bu kapsama girer. Yaz tatilinde kurs açarsanız 30 saate kadar ekders alabilirsiniz

2.5 yıl çalıştım küçük bir ilçede ek ders normal zaten bildiğimiz 30+10
Gruplar 15 kişilik falan erişkin zaten
Sınav derdi de yok.
Çalışma saatleri kursiyer isteğine göre değişiyor .
Ben sabah saatlerinde verdim genelde.
Haftasonu kurs zaten mecburi değil.
Bir de atölye öğretmeni tazminati var.
150 falan bote mezunu olan da alıyor.
Kısacası bence güzel .
Ha sırası var seminer ve nöbet ücreti yok

Yazılan yorumları okudum, herkese teşekkürler. Ben de aklıma takılan soruları sorayım aydınlatırsanız sevinirim dostlar.
Yaklaşık 110.000 nüfuslu bi ilçeye özür grubundan yer değiştirme talebinde bulunacağım. Sadece 2 seçenek var birisi Halk Eğitim Merkezi. Sitelerini inceledim kurslarımız altında Bilişim Teknolojileri için;
-Bilgisayar Kullanımı,
-Bilgisayarda Döküman Hazırlama,
-Web Tasarımı
kursları görünüyor. Her yıl düzenli olarak bu kurslar açılıyor demek mi bu? Sınav derdi yok demişsiniz hocam kursiyerleri bi değerlendirme falan yapmıyor muyuz? Alan taraması olayı nasıl oluyor bir de? Son olarak diğer bir başlıkta bir hocamız şurdaki => http://hbogm.meb.gov.tr/modulerprogramlar/?q=6&alan=Bilişim Teknolojileri kurslardan istediğimizi açabileceğimizi söylemiş. Açmaya niyetlendik diyelim bunun için yapmamız gereken iş ve işlemler neler?
Şimdiden teşekkürler.

Yazılan yorumları okudum, herkese teşekkürler. Ben de aklıma takılan soruları sorayım aydınlatırsanız sevinirim dostlar.
Yaklaşık 110.000 nüfuslu bi ilçeye özür grubundan yer değiştirme talebinde bulunacağım. Sadece 2 seçenek var birisi Halk Eğitim Merkezi. Sitelerini inceledim kurslarımız altında Bilişim Teknolojileri için;
-Bilgisayar Kullanımı,
-Bilgisayarda Döküman Hazırlama,
-Web Tasarımı
kursları görünüyor. Her yıl düzenli olarak bu kurslar açılıyor demek mi bu? Sınav derdi yok demişsiniz hocam kursiyerleri bi değerlendirme falan yapmıyor muyuz? Alan taraması olayı nasıl oluyor bir de? Son olarak diğer bir başlıkta bir hocamız şurdaki => http://hbogm.meb.gov.tr/modulerprogramlar/?q=6&alan=Bilişim Teknolojileri kurslardan istediğimizi açabileceğimizi söylemiş. Açmaya niyetlendik diyelim bunun için yapmamız gereken iş ve işlemler neler?
Şimdiden teşekkürler.
1) Sitede kurs başvuru ekranı olması demek düzenli açılıyor anlamına gelmez be zaman başvuru sayısı 12 olur ozaman açarsın.
2) Sınav derdi yok derken uygulama yaparsın test yaparsın bir bilemedin iki sınıf kişi sayısı 12 olsa 24 kâğıt yapar istediğin zaman e-yaygına girersin.
3)Alan taramadı normalde kalktı internet başvurularından yeterli öğrenci bulur ve kursu açarsan tarama yapmazsın. Ama ders dönemi kursun biter ve öğrenci bulamazsan potansiyel olan yerlere gider öğrenci bulursun.
4) verdiği linkteki tüm kursları açarsın tek şart 12 öğrenci
dikkat etmen gereken şey ise 4. seviye kurs açarsan staj di sigortaydı ıvır zıvır işleri var.
5) burada hepsi yazıyor
http://hbogm.meb.gov.tr/www/yonetmelikler/icerik/223
hayat boyu öğrenme kurumlar yönetmeliği.

Geri