Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

Halk Eğitim Merkezi Ek Ders / Maaş Karşılığı

Konu, 'Halk Eğitim Öğretmenleri' kısmında pointer tarafından paylaşıldı.

Etiketler:

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. pointer

pointer Aktif Üye

Merhaba arkadaşlar,

normal okullarda 30 saat derse girersek 10+3 ek ders alıyoruz. halk eğitim merkezlerinde nasıl, kurs açılıyor deniliyor kursların saatleri nedir ücreti nedir?

kurs sürekli açılıyor mu, hangi saatlerde.

özetle arkadaşlar norm fazlası oldum ve önümde 2 seçenek var biri halk eğitim merkezi diğeri meslek lisesi.

teşekkürler

2. ersan3333

ersan3333 Seçkin Üye Seçkin Üye

büyük bir ilçe değilse sürekli kurs açılmaz ve orda başka okulalra görevlendirme olursun yada norm fazlası.
    saatler kursiyerlerin isteğine göre akşam isterler öğlen isterler o saatlerde olur.
    ekdersin olmaz

3. bilisimmeslek

bilisimmeslek Seçkin Üye Seçkin Üye

Halk eğitim normlarını düşürdüler orada da sıkıntı yaşayabilirsiniz. Meslek lisesi daha doğru bir tercih olabilir ama sizin beklentiniz ve kararınız önemli.

4. zeymera

zeymera Aktif Üye

Halk eğitimler malesef ki çiftlik gibi hocam, merkezi ilçelerde daha güzel işliyor sistemler ama diğerlerinde müdürün keyfine kalmış durumda. Aslında halk eğitimlerde kurs açabilirseniz ders anlatmak çok keyifli, gelen herkes istekli oluyor çünkü. benim idarem çok sıkıntılıydı, müdür branşımdan dolayı beni bilgisayar başına sabitleyip memur olarak kullanma çabasındaydı devamlı, kurs açma konusunda çok isteksizdi ve açmamak için her yolu deniyordu. en sonunda ilçedeki 2 okula görevlendirildim, rahat ettim. 3 yılımı doldurup tayin istemiştim hemen. eğer idare böyle davranmasaydı gerçekten çok zevkliydi dersler

5. yasar1907

yasar1907 Üye

küçük bir ilçedeyseniz kesinlikle tavsiye etmem hocam üç sene çalıştıktan sonra bu sene meslek lisesine geçtim bende görevlendirme olarak evet orayı aramıyor değilim ama iyiki okuldayım.kurs saatleri sıkıntılı eğer kendini bilen bir idare yoksa memurda olursun idarecide olursun tamircide olursun diğer usta öğreticilere yardımcıda olursun ne yaptığını bilemediğin her işe seni çağırırlar adın bilgisayarcı sonuçta ama büyük ilçelerde çalışan arkadaşlarım baya memnun kurs sıkıntısı yok adamların okul gibi ders saatlerinde gelip gidiyor başkada hiç bir işe karışmıyor

6. ozhan07

ozhan07 Seçkin Üye Seçkin Üye

halk eğitimin yoğunluğuna, nüfus yoğunluğuna bağlı olarak değişiyor. il ve ilçe merkezlerinde ise sıkıntı olmaz, il merkezindeyim kurumun olduğu yer biraz sapa kaldığı için kursiyer bulmak da sıkıntı yaşıyoruz, 2 kişiyiz norm olarak. ama belediyenin, gençlik merkezlerinin kurslarında öncelik biz de olduğu için oralarda görevlendiriliyoruz. sadece sene başında "ne yapacağız, nerede görev alacağız" türünden sıkıntı oluyor...

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal