Halk Eğitim Merkezi Akşam Kursu

Kodla Büyü

mayhem

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar kadrom halk eğitimde, bir liseye BTR görevlendirmem çıktı. Halk eğitime hiç gitmiyorum tam gün görevlendirmem lisede. Oradada ÇPAL olduğu için hiç derse girmiyorum. Zaten dersde yok.
Dün halk eğitimden aradılar, başvuru sayısına ulaşıldığı için 163saatlik bir kurs açalım isterseniz dediler. Lisedeki görevim bittikten sonra haftada 10 saat halk eğitime gidip kurs vermem isteniyor ve ek dersinide haftada ekstra 10 saat olarak yazarız dediler. Sizce yapılabilirmi? Yoksa hiç ekders almamammı gerekir? Yanlış birşey yapıpta sonra eziyetini çekmek istemem.

Arkadaşlar kadrom halk eğitimde, bir liseye BTR görevlendirmem çıktı. Halk eğitime hiç gitmiyorum tam gün görevlendirmem lisede. Oradada ÇPAL olduğu için hiç derse girmiyorum. Zaten dersde yok.
Dün halk eğitimden aradılar, başvuru sayısına ulaşıldığı için 163saatlik bir kurs açalım isterseniz dediler. Lisedeki görevim bittikten sonra haftada 10 saat halk eğitime gidip kurs vermem isteniyor ve ek dersinide haftada ekstra 10 saat olarak yazarız dediler. Sizce yapılabilirmi? Yoksa hiç ekders almamammı gerekir? Yanlış birşey yapıpta sonra eziyetini çekmek istemem.
Kursunuzu, egzersizinizi BTR olmadığınız saatlerde yapabilirsiniz.
Akşam olduğu için kurs verebilirsiniz. 10 saate kadar da ek ders ücreti alırsınız.

Kursunuzu, egzersizinizi BTR olmadığınız saatlerde yapabilirsiniz.
Akşam olduğu için kurs verebilirsiniz. 10 saate kadar da ek ders ücreti alırsınız.
Teşekkürler hocam.
Ama hiç maaş karşılığı derse girmiyorum hiçbiryerde ondan sıkıntı çıkarmı ?

Teşekkürler hocam.
Ama hiç maaş karşılığı derse girmiyorum hiçbiryerde ondan sıkıntı çıkarmı ?
Maaş karşılığı olayı Halk Eğitimlerde farklı uygulamalar oluyor. Kimi açtığınız kursu maaş karşılığına sayıyor kimi de mesai saati dışında yapılanlrı normal kurs gibi görüyor. Aynı durumda olup burada yazan arkadaşlar vardı. Onlar daha iyi bilir..

Akşam açılan kurslar bakanlığın görüş yazısına binaen maaş karşılığı sayılıyor (2 yıldır).

Akşam açılan kurslar bakanlığın görüş yazısına binaen maaş karşılığı sayılıyor (2 yıldır).
İşte ben başka okulda tam gün görevlendirme olduğum için maaş karşılığımı orada btr ile 18 saat üzerinden doldurmuş sayılmıyormuyum?

Hocam derse girmediginiz icin acacaginiz kurs maas karsiligina sayilir ekders alamazsiniz bakanligin gorusu bu yonde

aynı durumu yaşadım ve ek ders alamadım daha önceden alınıyordu bakanlıktan gelen görüş yazısından sonra alınamadığı gibi bir kısım ücretide geri ödedim bakanlığın görüş yazısı https://hbogm.meb.gov.tr/meb_iys_dosyalar/2016_02/02022123_ekderscreti.pdf kursu gündüz açın maaş karşılığını doldurup geri kalan kısımları görevlendirildiğiniz yerde çalışabilirsiniz en temizi bu hocam ancak hafta sonu açarsanız kursu o zaman alırsınız ücreti

aynı durumu yaşadım ve ek ders alamadım daha önceden alınıyordu bakanlıktan gelen görüş yazısından sonra alınamadığı gibi bir kısım ücretide geri ödedim bakanlığın görüş yazısı https://hbogm.meb.gov.tr/meb_iys_dosyalar/2016_02/02022123_ekderscreti.pdf kursu gündüz açın maaş karşılığını doldurup geri kalan kısımları görevlendirildiğiniz yerde çalışabilirsiniz en temizi bu hocam ancak hafta sonu açarsanız kursu o zaman alırsınız ücreti
Teşekkür ettim hocam. Net olarak yazıyor

hocam merakımdan soruyorum nasıl zaman geçiriyorsunuz tüm gün
Hem milli eğitimden, hem halk eğitimden hemde görevlendirildiğim okuldan devamlı şunu şunu yapabilirmiyiz derlerse zaman yetmiyor hocam zaten. Sadece derse girip çıkmak benim için çok daha iyi olurdu. Kursum açılırsa zaten bu okula herzaman gelmicem. Tahtalar, siteler, bilgisayarlar, okul internet altyapısı, flash bellekler, okul veli bilgilendirme smsleri, birde 24 kasım için program hazırlancakmış ve aklıma gelmeyen birsürü şey vs. tübitakta başladı zaten. Birgün bişey çıkmazsa diğer gün mutlaka bunlarla alakalı kesin birşey çıkıyo bende anlamıyorum nasıl çıkıyor ama çıkartıyolar. Herkes akşama kadar napıyorsunuz diye düşündüğü için devamlı bir iş verme havasındalar. Bazende boş oturuyorum ondada ya kendi işlerimi yada ileriye dönük olan işleri araştırıyorum.

Geri