HALK EĞİTİM KURSU YAŞ SINIRLAMASI!

Kodla Büyü

tugrulbey

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Halk Eğitim bünyesinde öğrencilerinize yönelik "Bilgisayar İşletmenliği" kursu açmak için başvurdum. Bütün belgelerimi hazırladım ama öğrencilerin yaşı küçük olduğu için geri döndü. Kurs açmak isteyen arkadaşlar yaş sınırı 15'ten büyük olacakmış. İngilizce, Halk Oyunları da bunları kapsıyor. Acacak arkadaşların dikkatine...
iyi çalışmalar

hatırlatma için teşekkürler hocam, geçen gün kursiyer kaydı yaparken aynı durumla ben de karşılaştım...

bi dernekte eğitim vericektim ben de, 15 yaşa takıldık, bilgisayar işletmenliği kursunu lise öğrencilerini yaptık.
15 yaşından küçük olanlar için ise "temel bilgisayar okur yazarlığı" yazmış derneğin müdürü, haftada 2 saat.

arkadaşlar illere göre değişiyor mu bu uygulama bazı arkadaşlar kursu açabilmişler. Bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi?

Son Yönerge: http://mevzuat.meb.gov.tr/html/2645_0.html

Başvuru ve şartları

MADDE 19- (1) Başvuru; e-yaygın sistemi üzerinden tüm merkez müdürlüklerine yapılır. Ayrıca doğrudan başvuru da kabul edilir. Başvurular, merkez müdürlükleri tarafından İl Hayat Boyu Öğrenme Koordinasyon ve Bilgi Birimlerine ulaştırılır.

(2) Bireysel öğrenmelerin doğrudan ölçülerek değerlendirilmesi için başvuruda bulunanlardan kurs programlarında farklı bir şart belirtilmediği takdirde en az zorunlu ilköğretim çağı dışında ve en az ilkokul/ilköğretim mezunu olduğunu belgelendirmek şartı aranır. Ancak, bilgisayar okuryazarlığı alanındaki ölçme ve değerlendirmelerde yaş sınırı en az 12, öğrenim düzeyi ise ilköğretim 4 üncü sınıf seviyesi esas alınabilir.

phantosos' Alıntı:
Son Yönerge: http://mevzuat.meb.gov.tr/html/2645_0.html

Başvuru ve şartları

MADDE 19- (1) Başvuru; e-yaygın sistemi üzerinden tüm merkez müdürlüklerine yapılır. Ayrıca doğrudan başvuru da kabul edilir. Başvurular, merkez müdürlükleri tarafından İl Hayat Boyu Öğrenme Koordinasyon ve Bilgi Birimlerine ulaştırılır.

(2) Bireysel öğrenmelerin doğrudan ölçülerek değerlendirilmesi için başvuruda bulunanlardan kurs programlarında farklı bir şart belirtilmediği takdirde en az zorunlu ilköğretim çağı dışında ve en az ilkokul/ilköğretim mezunu olduğunu belgelendirmek şartı aranır. Ancak, bilgisayar okuryazarlığı alanındaki ölçme ve değerlendirmelerde yaş sınırı en az 12, öğrenim düzeyi ise ilköğretim 4 üncü sınıf seviyesi esas alınabilir.
teşekkürler hocam yönetmelik için
bu maddeye göre benim kursun geri dönmemesi gerekiyor. Halk eğitimi aradım sisteme öğrencilerinizi yaş sınırından dolayı kayıt edemiyoruz dediler. Sistem kabul etmiyormuş çok şaşırtıcı

Evet sistem kabul etmiyor deniyor. Gerçektende bende bizzat tc girerek kayır yapmaya çalıştım ama olmadı. Hata mesajı veriyor yaşı küçüktür diye.
Peki açan arkadaşlar bu sorunu nasıl aştılar acaba...

Geri