Halk Eğitim Kursu dersleri için fikirlerinize ihtiyacım var?

Kodla Büyü

receps

Seçkin Üye
Seçkin Üye
2,5 yıldır halk eğitimde kurs açıyorum. ama ilk modülde öğrencilerden midir bilmem yeterince verimli olmadığımı düşünüyorum. Elimden geldiği kadar herkese yetecek kadar temel bişeyler öğretmeye çalışıyorum ama özellikle "kes, kopyala , yapıştır " konusunda ve klasör kullanma oluşturma mantığını pek anlatamıyormuşum gibi geliyor.
Keza donanımda çok yüzeysel kalıyor. ki elimde işlemci, ram harddisk vb. var ve açık bi kasadan anlatıyorum.
Ama hep gördüğüm "Sadece internet kullanımı" ihtiyacı var herkesin.
Kimsenin masaüstü , denetim masası, dosyalar, klasörlerle işleri yok.
O yüzden benim günlük hayatımda bana lazım olan işimi kolaylaştıran kısayollar yöntemler tatikler ben bir şevkle anlatıyorum gösteriyorum yaptırıyorum ,dikkatlerini çeker diye,
ama yok öyle neredeyse boş boş bakıyorlar. yani "ee banane bundan" der gibi.

Sizler bu ilk modülde neler yapıyor yada yaptırıyorsunuz?
varsa paylaşabileceğiniz uygulamalar bu ilk modül için paylaşabilir misiniz?

Hocam özellikle gençler sadece internetle ilgileniyor maalesef. Mail hesabı alma, facebook açma, twitter alma, nerede gırgır şamata iş var gençler onun peşinde maalesef. Aslına bakarsanız Bilgisayarı hakkıyla öğrenmek isteyen de yok. Bu durumda bizim yapabileceğimiz bir şey de yok.

Hocam sen anlatman gerekeni anlat ama istemedikleri konuyu sadece 1 kere anlat, boşver gitsin, üstünde tekrar tekrar durmaya gerek yok. Ondan sonra bunlar da Bilgisayar kursuna gittim, bilgisayar öğrendim diye dolansınlar ortada.

çoğu sadece belge almak için geliyor öğrenmek için değil asıl mesele bu

Geri