Halk Eğitim + DYK

Kodla Büyü

uysal_rockci

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Merhaba arkadaşlar;
Okulda 30 saat dersi olan bir BT öğretmeni, hafta içi kendi okulunda 10 saat DYK açarsa aynı zamanda Hafta sonları 10 saat Halk eğitim kursu alabilir mi ?

Toplamda 40 saati gecemez diye biliyorum. Bir araştırın. Yanılıyor da olabilirim.
Baktım yönetmeliğe inceledim , ekstradan bir bilgisi olan varsa diye yazdım buraya.

Birisi kendi okulunda , diğeri farklı kurumda, herhangi bir engel olmaması lazım.
Halk Eğitim Kursları Ek ders yönetmeliğinde Diğer okul ve kurumlarda ders görevi başlığında oluyor, DYK ise kendi yönergesi var.

Şahsi görüşüm ; her ikisini de alabilir , bir engel olmaması lazım

Bununla ilgili net bir madde var mı hocam.
Yok. Şehir efsanesi... Bir ara Milli Eğitim Bakanlığı bir sendikaya (Türk Eğitim Sen'di galiba) cevap vermişti. 40 saat sınırını nereden çıkardınız öyle birşey yok diye. Sadece DYK+Normal Ders'de 40 saat sınırı var(30 saat ders+10 saat DYK veya 20 saat ders 20 saat DYK gibi), Egzersiz'de 6 saat sınırı var, Belleticilik'de 56 saat sınırı var, Halk Eğitim'de 10 saat sınırı var, Hizmetiçi Eğitim'de 30 saat sınırı var. Bunların hepsi ayrı ayrı değerlendirilir, burada dikkat edilmesi gereken tek şey: Hiç birinin saatlerinin birbirleriyle çakışmaması.

Diğer sorunuz 12 saat dersi olan öğretmen DYK ve Halk Eğitim açabilir mi demişsiniz, açar ama 15 saat(maaş karşılığı) dolmadığı için 3 saat DYK'dan yer. Örneğin 6 saat DYK açarsanız 3 saat ücretini alırsınız...DYK'nın saati önemli değil, öncelik 15 saatin dolması hocam.

Yok. Şehir efsanesi... Bir ara Milli Eğitim Bakanlığı bir sendikaya (Türk Eğitim Sen'di galiba) cevap vermişti. 40 saat sınırını nereden çıkardınız öyle birşey yok diye. Sadece DYK+Normal Ders'de 40 saat sınırı var(30 saat ders+10 saat DYK veya 20 saat ders 20 saat DYK gibi), Egzersiz'de 6 saat sınırı var, Belleticilik'de 56 saat sınırı var, Halk Eğitim'de 10 saat sınırı var, Hizmetiçi Eğitim'de 30 saat sınırı var. Bunların hepsi ayrı ayrı değerlendirilir, burada dikkat edilmesi gereken tek şey: Hiç birinin saatlerinin birbirleriyle çakışmaması.

Diğer sorunuz 12 saat dersi olan öğretmen DYK ve Halk Eğitim açabilir mi demişsiniz, açar ama 15 saat(maaş karşılığı) dolmadığı için 3 saat DYK'dan yer. Örneğin 6 saat DYK açarsanız 3 saat ücretini alırsınız...DYK'nın saati önemli değil, öncelik 15 saatin dolması hocam.

Tesekkurler hocam. Net bir cevapti.

12 saat dersi olan öğretmen DYK yi haftasonu açarsa onda da sıkıntı yok zaten.

Geri