Kodla Büyü

Workation

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Evet arkadaşlar bilindiği üzere sendikaların iş güzarlığı sebebiyle halk eğitimde nöbete ücret geldi ve bu sebeple halk eğitim öğretmenleri haftada 1 gün kurumda nöbet tutuyor. // bir gün kurumda öylece boş yere oturup bekliyorlar, nöbetin en zor yanı çıkarken nöbet defterini doldurmak ortalama 45 saniye sürüyor.

Bu nöbet işleminde en yorucu işlemi nöbet defterini doldurmak. bu gereksiz nöbet tutma olayının kaldırılması gerektiğini düşünüyorum.
Devletin bütçesine yazık değil mi? neden kimse tepki göstermiyor anlamıyorum. cemil meriç'in dediği gibi "Çıkar konuşunca, vicdan susar." susuyormuş demek. şu konuyu bu ülkede bir tek gündeme getiren benim.

Son düzenleme:
Sabah-öğle-akşam olmak üzere 3 grup okulda nöbetçi var. Ders dışında boş olduğumuz güne yazılıyor, aldığımız ücreti yol ve kantinde bitiriyoruz. Tamamen gereksiz olduğunu düşünüyorum,

öğretmen maaşları gerçekten tatmin edici olursa, devletin yaptığı ufak tefek iyileştirmeleri nasıl alacağımızı düşünmesek tenezzül bile edilecek bir ücret değil ama ne yazık ki nerden 3-5 kuruş fazla gelecek diye aranıyoruz...
Haklısınız halk eğitimlerde nöbet gereksiz ve çoğu yerde de çok üstüne düşülmüyor...

Evet arkadaşlar bilindiği üzere sendikaların iş güzarlığı sebebiyle halk eğitimde nöbete ücret geldi ve bu sebeple halk eğitim öğretmenleri haftada 1 gün kurumda nöbet tutuyor. // bir gün kurumda öylece boş yere oturup bekliyorlar, nöbetin en zor yanı çıkarken nöbet defterini doldurmak ortalama 45 saniye sürüyor.

Bu nöbet işleminde en yorucu işlemi nöbet defterini doldurmak. bu gereksiz nöbet tutma olayının kaldırılması gerektiğini düşünüyorum.
Devletin bütçesine yazık değil mi? neden kimse tepki göstermiyor anlamıyorum. cemil meriç'in dediği gibi "Çıkar konuşunca, vicdan susar." susuyormuş demek. şu konuyu bu ülkede bir tek gündeme getiren benim.
Nöbet gerekli olduğu ve bir işe yaradığı için değil, ihtiyaç durumunda suçu yıkacak adam gerekliliğinden dolayı var... Dolayısıyla kanaatimce zihninizi ve kendinizi gereksizliğini anlatma hususunda boşa yoruyorsunuz. Ve iş bu sebeplerden dolayı tepki ne kadar çok olursa olsun bir şey değişeceğini düşünmüyorum. En azından ücret ödeyemedikleri için bazı yerlerde ikinci okulda v.s. nöbet veremiyorlar :)

Son düzenleme:
Müsait bir zamanda bu konuyu sendikamla görüşsem iyi olacak.

Nöbet olayının halk eğitim merkezlerinden kaldırılması gerekiyor. En kötü ihtimal gönüllük esasına göre yapılması gerekiyor.

Geri