Halk Eğitim Formatörlük

Kodla Büyü

lkandemir

Üye
Halk Eğitimlerde görevli bilgisayar öğretmenleri formatör öğretmen olabiliyorlarmı.
oluyorlarsa avantajı ve dezavantajları nedir formatörlüğün?

mantiken olmuyor. formatör olursan enfazla15 saat derse giricen. sonraki kursları kim verecek?

kadrolu bilişim Öğrt. fazlaysa başvur. bizede emsal teşkil edersin :wink:

Hocam ben yapıyorum geçen yıldan beri. 15+1 Bt varsa olur neden olmasın. Halk eğitimde eskiden rehber öğretmen varmış. ben de rehber öğretmen gibi bilgisayar kurslarımızın koordinatörlüğünü yapıyorum. Bizim 4 bt sınıfı var.

saviola26' Alıntı:
Hocam ben yapıyorum geçen yıldan beri. 15+1 Bt varsa olur neden olmasın. Halk eğitimde eskiden rehber öğretmen varmış. ben de rehber öğretmen gibi bilgisayar kurslarımızın koordinatörlüğünü yapıyorum. Bizim 4 bt sınıfı var.

Hocam hangi ildesiniz, isteyerek mi oldunuz?

peki hocam teknik öğretmen formatör olursa halk eğitimde maaş karşılığı 20 saat, alabileceği ek ders sayısı nedir?

bende geçen seneden beridir adana de formatörüm , hocalarımın dediği gibi 18 saat + akşam kurs açabiliyorum +10 saat
(idarecilerin ek ders yönetmeliğine göre ek ders veriliyor.)benim bildiğim kadarıyla ...
eğer formatörlük yoksa gündüz de kurs yoksa akşam kursuna maaş karşılığı girilebiliyor benim bidiğim (zorunluluk var mı bilmiyorum)
ilka başladığımda formatör değildim ve kursta yoktu , yarım gün idari işlere yardımcı oluyordum maaş karşılığı

aringosa26' Alıntı:
peki gündüz kurs yok müdür diyo ki akşam maaş karşılığı girersin hem 8-5 çalışacam hem akşam ki derslere maaş karşılığı girecem bunda bir çelişki yok mu

hocam formatör çalışma saatleri (8-5) dışında derse girerse ekdersini alır. Formatör için hafta içi akşam ya da hafta sonu maaş karşılığı sayılmaz. Gerekiyorsa maaş karşılığı sizi gündüzleri başka okula görevlendirler ya da öğretmeni olmayan başka kurs açsınlar, ing mesela

Bu sene ilk defa Formatör Öğretmen olarak Ankara Çankaya Halk Eğitim Merkezinde görev aldım. İlk kez formatör oldum ve daha önce formatör öğretmen olmayan bir kurumda üstelik. Kendi tercihim eve yakın diye :) Kurumda 6 BT sınıfı mevcut. Yoğun olmakla birlikte yine de keyif almaya çalışıyorum.
Neyse yukarıda okuduğuklarıma ve bazı sorulara cevap verme gereği hissettim.

Formatör öğretmen herkesin bildiği gibi 18 saat full ekders almaktadır. Bunun 15 saatine kadar zorunlu olmamakla birlikte ihtiyace binaen Halk Eğitim Merkezi'nde maaş karşılığı derse girebilir.
Mesai saatleri dışında (08:00-17:00 dışında) da ekder alabilir.
Eğer BÖTE mezunu iseniz mesai saatlerinde dışında en fazla 10 saat ekders alabilirsiniz.
Teknik Eğitim mezunları için mesai saatlerinde dışında alabileceği maksimum ders saatini net bilmiyorum.

Halk eğitimdeki formatörler eğer kurs yoksa ne yapıyorlar, boş boş gelip gidiyorlarmı?

ben sadece bir dönem görevlendirildim, ikinci dönem kabul edilmedi bi de telefon açıp geri ödeme çıkarıcaz falan gibi bi şeyler söylediler.ben de hodrimeydan dedim:) formatörlük konusunda her il kafasına göre yorumluyor sanırım. ben kütahya da görev yapıyorum, kütahyada herhangi halk eğitimde görevlendirilen var mı? ya da başka hangi illerde bu görevlendirilme yapılıyor?

Geri