Halk Eğitim Formatör Ek ders sıkıntısı?

Kodla Büyü
Arkadaşlar halk eğitim merkezinde formatör olan gündüz dersi olmayan bir kişinin akşam girdiği 10 saat ders 18+10 ek ders mi olur? yoksa 10 saat maaş karşılığına sayılıp sadece 18 saat mi ek ders verilir. Bana saçma geliyor hem akşam 5 e kadar halk eğitimde dur üstüne 10 saat de derse gir ve 10 saat maaş karşılığı sayılsın. bu konuda resmi yazı nasıl bulabilirim?

müdür yardımcısı gibi düşün kendini. mesai saati dışındaki kurslar ücretlidir. bu konuya özel resmi yazı olmaz. ekders yönetmeliğine bak.

Burada müdür yardımcılarının da akşam girdikleri derslerden maaş karşılığı kesiyorlar. normal bir okulda gündüz dersi olmayan bir müdür yardımcısı halk eğitimde akşam kurs açsa direk ek dersini alıyor ama halk eğitimin kendi müdür yardımcısı kendi kurumu gibi düşünüldüğünden ne saçmadır ki akşam girdiği dersin 6 sı maaş karşılığına kesiliyor.

hocam halk eğitimde formatör olarak görevlendirilebiliyor muyuz? ben sadece bir dönem görevlendirildim, ikinci dönem kabul edilmedi bi de telefon açıp geri ödeme çıkarıcaz falan gibi bi şeyler söylediler.ben de hodrimeydan dedim:) formatörlük konusunda her il kafasına göre yorumluyor sanırım. ben kütahya da görev yapıyorum, siz hangi ildesiniz?

HEM de formatörlük oluyor evet. Ben kendimden biliyorum.

ben de halk eğitimde formatörüm. akşam ve hafta sonları girilen dersler 18+10 olur.

Bunun halk eğitimde veya bir okulda olması farketmez.

Mesela ben ilköğretimde formatörüm. saat akşam 6 dan sonra haftada 3 gün toplamda 10 saat kurs veriyorum ve ücretini alıyorum.

Bu yönetmeliği bu şekilde yorumlayıp size bunu söyleyene bu işi bırakmasını söyleyin bence

formatörler kendi okullarında kendi öğretmenlerine kurs veriyorsa akşamda olsa ek ders verilmiyor. bakanlıktan gelen görüş yazısı bu şekilde...

tabi halk eğitimde durum nasıl bilmiyorum ama halka kurs vermekse amaç bu şekilde değerlendiriliyor olabilir.

Geri