Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

HAKKARİ BTR TEK BAŞLIK (Tuhaf Şeyler Oluyor)

Konu, 'Fatih Projesi BT Rehber Öğretmenleri' kısmında GuiWan tarafından paylaşıldı.


Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

 1. GuiWan

  GuiWan Site Gezgini

  Kayıt:
  14 Eylül 2012
  Mesajlar:
  32
  Beğeni:
  0
  Hakkari BTR görevlendirmelerinde son derece tuhaf şeyler olmakta, görevlendirme yazıları bu haliyle geri çekilmezse durum davalık olabilir.
  1- Görev ve sorumluluklar açık ve net 13 madde ile belirtilmişken, eokul-mebbis konusunda idareye yardımı da içeren 36 maddelik görev ve sorumluluklar EK'i. (Bakanlık emrinin 11'inci maddesi 13 görevin dışında hiçbir görev verilmeyecektir demesine rağmen)
  2- Okulunda laboratuvar bulunan öğretmenleri, okullarına ek olarak bünyesinde laboratuvar bulunmayan ya da bulunup atıl durumda olan köy/belde okullarına görevlendirme. (Bakanlık emrinin 1'inci maddesi fatih kurulumu tamamlanan (yok), veya bünyesinde işler durumda bt sınıfı olan okullara görevlendirme yapılacaktır demesine rağmen) ayrıca 6'ncı maddede başka okula görevlendirilebilme şarta bağlanmış: okulunda görevlendirme şartlarını taşıyan birden çok BT öğretmeni bulunması durumunda, okulundaki eğitim-öğretimi aksatmayacak şekilde diyor. oysa ben dahil görevlendirilen herkes kendi işler vaziyetteki bt sınıfı olan okulunda tekiz.
  3- Bütün bunların hiçbir formatör öğretmene sorulmadan ve dilekçe alınmadan yapılması. (Bakanlık emrinin 5'inci maddesi istekli öğretmenlerin demesine rağmen)
  Kısacası Bakan imzalı emre aykırı ilginç ve trajikomik şeyler oluyor. Durum netleştikçe buradan paylaşalım...
   
 2. GuiWan

  GuiWan Site Gezgini

  Kayıt:
  14 Eylül 2012
  Mesajlar:
  32
  Beğeni:
  0
  Re: HAKKARİ BTR TEK BAŞLIK

  Sanırım bundan daha kötü bir görevlendirme çeşidi okumadınız :) Varsa bilelim...
   
 3. netame

  netame Süper Üye Süper Üye

  Kayıt:
  19 Eylül 2007
  Mesajlar:
  1.708
  Beğeni:
  7
  Re: HAKKARİ BTR TEK BAŞLIK

  Yazıyı yayınladılar mı hocam, yoksa okullara mı geldi sadece
   
 4. GuiWan

  GuiWan Site Gezgini

  Kayıt:
  14 Eylül 2012
  Mesajlar:
  32
  Beğeni:
  0
  Re: HAKKARİ BTR TEK BAŞLIK

  yazdığım 1 ve 3üncü madde için elimde şube müdürü ve il koordinatörü imzalı belgeler var.
  köy okulu görevlendirmesi de yarın elime ulaşacak. bugün ulaşanlardan duydum.
   
 5. GuiWan

  GuiWan Site Gezgini

  Kayıt:
  14 Eylül 2012
  Mesajlar:
  32
  Beğeni:
  0
  Re: HAKKARİ BTR TEK BAŞLIK

  görevlendirme yazıları okullara dağıtıldı yani. sitede yayınlamamışlar.
   
 6. kgunduz

  kgunduz Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  4 Ekim 2009
  Mesajlar:
  791
  Beğeni:
  18
  Bimer e yazz öttürsünlerr affı yok arkadaşların
   
 7. tayinci42

  tayinci42 Hiperaktif Üye Hiperaktif

  Kayıt:
  26 Ağustos 2011
  Mesajlar:
  2.742
  Beğeni:
  0
  öğretmenim.. bakanımız eğitim sisteminde pembe bir rüüye görüyor, hakkaride ise eğitim sisteminin gerçeği yaşanıyor. hem teröristler senin okuluna saldırsın hem işin olmayan bir sürü işi zorla yap, ailenden uzak yıllarca mecburi hizmeti yap sonra bazıları af edilsin hiç mecburi hizmet yapmasın, sen meslek lisesine atanamazken sinif öğretmeni atansın, okullarda oyun ortamları hazırlanmamışken sadece müfredat değiştirilerek küçük çocukların sınıf ortamına alınması, ufak okullara 1 memur yerine, 5-6 tane müdür yardımcısı verilmesi, hepsinin ek ders alması ve hepsinin ortada boş boş gezmesi...
   
 8. GuiWan

  GuiWan Site Gezgini

  Kayıt:
  14 Eylül 2012
  Mesajlar:
  32
  Beğeni:
  0
  bugün köy okulu görevlendirmesi de elime geçti. yüksekova'da 12 hoca kendi okulu yanında, kendi okuluna ek olarak başka okullara da görevlendirilmişiz. bunlardan bazıları görev yaptığı okul gibi ilçe merkezinde, bazıları beldede, bazılarıysa köyde. bugün bu durumu duyar duymaz okuluma gelen belde okulunun müdürüyle konuştum. bu işin olmayacağını, bakan emrine aykırı hareket edildiğini belirttim. okullarında laboratuvar bulunuyormuş, lakin atıl durumdaymış. kullanılmıyormuş. dolayısıyla yine 1'inci maddeye aykırılık var çünkü maddede "işler vaziyette bt sınıfı olan okullara" ibaresi var. kaldı ki zaten 5'inci maddede "istekli öğretmenlerin" denmekte, bize hiçbir suretle ne bir görüş soruldu ne de dilekçe doldurtuldu. ayrıca yeni farkettim, 6'ncı maddede başka okula görevlendirilebilme şarta bağlanmış: okulunda görevlendirme şartlarını taşıyan birden çok BT öğretmeni bulunması durumunda, okulundaki eğitim-öğretimi aksatmayacak şekilde diyor. e bu 12 öğretmenden hiçbirimizin zaten öyle bir durumu yok. hepimiz kendi okulunda tekiz. bakalım işler kızışacak, okul müdürlüğüne detaylı bir dilekçe yazmaya başlayacağım.
   
 9. pneuma_ex

  pneuma_ex Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  2 Nisan 2012
  Mesajlar:
  431
  Beğeni:
  0
  Bimere bildirin yada bakanlıkta yeğitekte ulaşabileceğiniz bir kısma.
   
 10. brodil

  brodil Aktif Üye

  Kayıt:
  23 Eylül 2009
  Mesajlar:
  109
  Beğeni:
  1
  guiwan hocam yüksekovadaysanız gidip uğur çaparali'yle görüşmenizi tavsiye ederim. size açıklar herşeyi.
   
 11. zilal

  zilal Süper Üye Süper Üye

  Kayıt:
  6 Haziran 2008
  Mesajlar:
  1.826
  Beğeni:
  2
  :eek: Allah yardımcınız olsun. bir şeyi de uğraştırmadan düzeltmezler ki
   
 12. Kara Kule 61

  Kara Kule 61 Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  21 Eylül 2011
  Mesajlar:
  748
  Beğeni:
  0
  Resmen ildeki müdür yardımcısı kadrolarına btr öğretmeni atamaya çalışıyorlar.
   
 13. GuiWan

  GuiWan Site Gezgini

  Kayıt:
  14 Eylül 2012
  Mesajlar:
  32
  Beğeni:
  0
  tamirci olarak görüldüğün bir yerde kiminle konuşsan fayda edeceğini düşünmüyorum. bu bir itibar meselesidir. görevlendirme kağıtlarına bt sınıflarının bakım ve onarımlarını yapmak, idareye mebbis eokulda yardımcı olmak vb. yazıp buna itaat etmemiz bekleniyor. burada hangi bilişimci bunu kabul eder? hem de ortada bakan imzalı açık ve net bir emir varken...
  umarım bu mesele tatlılıkla çözülür. kimse bir açıklama yapmadı.
  olayın özü şu @brodil hocam. bize gelinip denseydi ki, arkadaşlar insaniyet namına bu okullara yardım edelim. ilçede işimiz yoğun, bize yardımcı olun ne bileyim buna benzer şeyler dense, ikna edilmeye çalışılsak falan tamam diyeceğim. kimseden böyle bir izah ya da açıklama duymadan, elimize böyle görevlendirme belgeleri geçiyor. zorlamaya tabi tutulduğunda insan gönüllü yapacağı işi de yapmaz. gönüllü olarak biçok okula yardım etmişliğimiz var pek çoğumuzun. daha geçen gün başka bir okulun ders programını yaptım rica hatır üzerine. ama bu bt rehberliği konusunda yaklaşım tarzı doğru olmadı.
  yanılıyor muyum?
   
 14. brodil

  brodil Aktif Üye

  Kayıt:
  23 Eylül 2009
  Mesajlar:
  109
  Beğeni:
  1
  guiwan hocam ben sizi çok iyi anlıyorum ve haklı olduğunuzu söylüyorum. bu olayı çözebilecek tek kişi uğur çaparalidir. onu belirtmeye çalıştım. oda çözemezse yada çözmek istemezse idari yollara başvurabilirsiniz.

  ve evet oralar müdür yardımcısı açığı olduğu için genelde bilişimcileri müdür yrd. olarak görevlendirirler. o yüzdende yapmış olabilirler.
   
 15. GuiWan

  GuiWan Site Gezgini

  Kayıt:
  14 Eylül 2012
  Mesajlar:
  32
  Beğeni:
  0
  brodil hocam anlayışınız için teşekkür ederim.
  görevlendirme kağıtlarını belirttiğiniz kişi hazırlıyor, ikisinin de altında imzası var. yani bu işi neden bu şekilde sundurdu esas onu sormak gerekiyor. sonuçta şube müdürü ya da m.eğitim müdürü önüne getirilen belgeyi, hazırlayan personeline güveniyorsa imzalar. bu iş de öyle oldu sanıyorum. iletişim konusunda önce bir toplantı, izah vb. bir şey olmadığı ve belgelerle karşılaştığım için aynı yolu takip etmeyi düşünüyorum. belki şube müdürüyle konuşabiliriz, iyi bir insandır kendisi.
   

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal