Hakem Heyetinden ek ödeme Çıkar mı?

Kodla Büyü

i.d.

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Memursen zam için hakem heyetine başvurmuş. benim merak ettiğim hakem heyeti öğretmene ek ödeme verme yetkisi var mı?

hükümet ne verdi ki hakem heyeti ne verecek. umutlanma hocam. alacağımız 4+4 en fazla 4+4.5 olur.

benim merakım ek ödeme yi görüşüp verip vermemeleri. bu yetkileri var mı? yoksa umudum yok zaten

Başbakan bile bütçe imkanları , mali disiplin dedi başından savdı. Hakem heyetinini, hükümetin önerisini 0,5 ya da 1 puan artırmak dışında bir şey yapacağına inanmıyorum.

SIMSEK: MEMURA ARTISTA 1 PUANIN ETKISI YAKLASIK 1 MILYAR TL
SIMSEK: BÜTÇE DISIPLININI KORUYACAKSAK YA VERGILERI ARTIRMAMIZ LAZIM, YA DA BASKA SEÇENEK YOK
SIMSEK: ENFLASYON BIZIM ÖNGÖRDÜGÜMÜZDEN FAZLA ÇIKARSA MUTLAKA MEMURA O FARKI VERECEGIZ -AKP HÜKÜMETİ BOYUNCA %228 ZAM VERDİK

Çıkar çıkmasına çok çıkar 3,5 olur 3,51 Bakanımız ben bunu sizden çıkarıcam merak etmeyin demiş, yoksa ben mi yanlış anlamışım

son dakika

SIMSEK: 3.5+4 SON HAREKET NOKTAMIZ DEGILDI, ONU DA ASTIK, BÜTÇE IMKANLARININ ÖTESINE GITTIK, BUNDAN ÖTE HERHANGI BIR ARTIS OLASILIGI GÖRMÜYORUM

Eklenen bölüm : SIMSEK: BU YIL BÜTÇE 2010 GIBI 2011 GIBI IYI OLMAYACAK

-Borsacılar dikkat etsin : Bu da benim yorumum

fahrican' Alıntı:
Başbakan bile bütçe imkanları , mali disiplin dedi başından savdı. Hakem heyetinini, hükümetin önerisini 0,5 ya da 1 puan artırmak dışında bir şey yapacağına inanmıyorum.
aynen hocam bende senin gibi düşünüyorum hakem heyetinde de bir değişikli olmaz, olsa bile 0,5 i geçmez

http://www.kamudanhaber.com/manset/maas ... 95362.html

özellikle şu cümle
Verilen yüzde 3,5+4'lük teklif ile bütçe imkanlarının çok ötesine gidildiğini vurgu yapan Şimşek, ''Ben herhangi bir artış olasılığı görmüyorum. Hakem Kurulu'nun kararına saygımız var ama Türkiye'nin seçenekleri de ortada.
mobbing uyguluyorlar.
verilen oran çok fazlaymış zaten.

Haberlerde hep "ek ödeme talebine olumsuz yanıt" diye geçildi, demek ki bir talep oldu. Teknik olarak heyet buna bakabilir mi bilemiyorum ama ek ödeme olmazsa bu eylemler devam eder, çıkmasa da bu iş kapanmaz

Dediki heyet mesala memura 8+8 zam ek ödeme 200 lira daha, hükümetin bunu yerine getirmemek gibi bir hakkı olacak mı? (zam konusunda biraz hayal gördüğümün farkındayım :) )

hakem heyetine mail attım elinizi vicdanınıza koyun dedim. Artık ellerini nerelerine korlar bilemiyorum!!

İŞTE ÜYELER VE MAAŞLARI

4 sendikacı dışındaki bürokrat ile öğretim üyelerin isimleri ve ilavesiz çıplak maaşları şöyle:

Recai Akyel: Sayıştay Başkanı (7 bin 478 TL)

İlhan Hatipoğlu:Genel Müdür (5 bin 678)

Erhan Usta: Müsteşar Yardımcısı (5 bin 678)

Cavit Dağdaş:Müsteşar Yardımcısı (5 bin 678)

Şaban Talaş:Başkan Yardımcısı (4 bin 813)

Prof. Sedat Murat: (3 bin 808)

Doç.Aydın Başbuğ:(2 bin 624).

ben iyimserim haa ek ödeme alamayacağız bu yıl ama iyi bir zam alacağız.çünkü her ne kadar hükümetin seçtiği akademisyen olsa da onlar da memur sonuçta.6-5 oranında zam olarak 6+6 gibi bekliyorum.çok mu iyimserim ne :D :idea:

eses' Alıntı:
İŞTE ÜYELER VE MAAŞLARI

4 sendikacı dışındaki bürokrat ile öğretim üyelerin isimleri ve ilavesiz çıplak maaşları şöyle:

Recai Akyel: Sayıştay Başkanı (7 bin 478 TL)

İlhan Hatipoğlu:Genel Müdür (5 bin 678)

Erhan Usta: Müsteşar Yardımcısı (5 bin 678)

Cavit Dağdaş:Müsteşar Yardımcısı (5 bin 678)

Şaban Talaş:Başkan Yardımcısı (4 bin 813)

Prof. Sedat Murat: (3 bin 808)

Doç.Aydın Başbuğ:(2 bin 624).

ben iyimserim haa ek ödeme alamayacağız bu yıl ama iyi bir zam alacağız.çünkü her ne kadar hükümetin seçtiği akademisyen olsa da onlar da memur sonuçta.6-5 oranında zam olarak 6+6 gibi bekliyorum.çok mu iyimserim ne :D :idea:

Hocam bende 4.5+5 bekliyorum zaten iyice spor totoya döndü :) Yalnız 8+8 bile yapsalar ek ödemesiz bir halta yaramıyor bu tükürdüğümün zammı. Resmen devletin üvey evladı konumuna sokulduk öğretmenler olarak.

Bildiğim kadarıyla hakem heyetinin kararı son ve kesin.Hatta yargıya da götürülemiyor. Yani ne derse hükümet uygulamak zorunda. kanunlar gibi yani. Ama birşey çıkar mı? sanmam zor bir ihtimal.

pegasus777' Alıntı:
Dediki heyet mesala memura 8+8 zam ek ödeme 200 lira daha, hükümetin bunu yerine getirmemek gibi bir hakkı olacak mı? (zam konusunda biraz hayal gördüğümün farkındayım :) )
Teoride uygulamak zorunda. Ancak Hakem heyetinin de belirli bir limiti var sanırım.

Geri