HABER : Medya Okur Yazarlığı Dersine Girebileceğiz

Kodla Büyü
Hocam,
Aklınızda bulunsun, bu şekilde kesin dille çıkmış haberlerle ilgili en yakın tarihli Tebliğler Dergisine bakmanızda yarar vardır.

Sayfa 4

Ekli dosyalar

• 2671_agustos_ek_2013.rar
    264.2 KB · Görüntüleme: 48
Millî Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığının 14.08.2013 tarih ve 113 sayılı kararı ile Millî Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim Kurumlarına Öğretmen Olarak Atanacakların Atamalarına Esas Olan Alanlar ile Mezun Oldukları Yükseköğretim Programları ve Aylık Karşılığı Okutacakları Derslere İlişkin Esaslar ile eki Çizelgede değişiklik yapıldı.

80 sayılı çizelgede 19 branşta önemli değişiklikler yapılmıştır. Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri Medya Okuryazarlığı dersine, Sosyal Bilgiler ve Tarih öğretmenleri Halk Kültürü dersine girebilecekler.

80 Sayılı Karar:
http://ttkb.meb.gov.tr/www/80-sayili-karar/icerik/19

Kaynak: www.memurlar.net

Ekli dosyalar

• 113 sayılı karar.rar
    568.2 KB · Görüntüleme: 35
  • degisiklik.rar
    556.5 KB · Görüntüleme: 33
  • cizelge.rar
    662.2 KB · Görüntüleme: 50
  • aciklama.rar
    569.4 KB · Görüntüleme: 34
Arkadaşlar açık ve net bir soru soracağım: Medya Okur Yazarlığı dersine kim girer? Bi arkadaş zorunlu olarak Bilişimcilere verildi bu yaz kararname çıktı demişti. En son kararnameyi gören duyan var mı?(Ağustos 2013 den sonra)

Müdür Yardımcısı mı? (6 saat Derse girmesi zorunluymuş)
Sosyal Bilgiler Öğretmeni mi?
Bilişim Tek ve Yazılım Öğretmeni mi?

bu olayı bizzat takip eden toplantılara katılan biri olarak net söylüyorum, türkçe ve sosyal öğretmenleri listeden çıkartılmadı bt öğretmenleri listeye eklendi.

öncelikli olarak hala sos.bil öğretmeni Türkçe öğretmeni ve bilişim öğretmenleri. doğru mudur?

Bizde öncelik md yardımcılarında :) 6 saat Derse girmeleri gerekiyormuş yönetmelik gereği. Aslında derse gireceklerinden değilde ortada başka "girmesekde olur " diye ders olmayınca medyayı kendileri almışlar..

öncelikli olarak türkçe sosyal bt değil zaten bunlar okutabiliyor, diğerlerine okutma şansı vermiyor. bu varken başka branşa verilemez. matematik dersinin matmatikçiye mi fen bilgisine mi veriyorsunuz.

ama öğretmen olmayan okullarda müdür zaten ders kimi bulsa sokar. bu öğretmenler yoksa diğerleri girer.

Geri