güvenlik kartı sorunu (illallah ettim artık )

Kodla Büyü

antiochwind

Site Gezgini
arkadaşlar merhaba
yardımınıza çok ihtiyacım var
bt sınıfında internet yoktu, switchi değiştirdim, ardından bilgisayardaki administrator hesabımdan ip ayarlarını otomatik yaptım ve bağlantı kuruldu ancak makineyi kapatınca ayarlar eski haline geliyor
makineler exper, güvenlik kartı da junior sheriff
açılışta tuuş kombinasyonları çoğu makinede çalışmıyor ( ctrl+ home, ctrl+ w, v.b...)
kart takılı ve işlevini yerine getiriyor ama ayarlara giremiyorum
kartı sökmek de işe yaramıyor
eğer bir çözüm bulamazsam en az 10 bilgisayara format atmak zorunda kalacağım
eğer yardımcı olursanız beni büyük bir zahmetten kurtaracaksınız
şimdiden yazacak arkadaşlara teşekkür ediyorum, sağolun emeğinize sağlık

arkadaşlar hiç cevap gelmemiş
belki bakanların bir fikri olmamıştır, canınız sağ olsun
artık kendi başıma çözmeye çalışacağım

açılışta tuş kombinasyonları çoğu makinede çalışmıyor ( ctrl+ home, ctrl+ w, v.b...)
klavyelerin f klavye ise bu tuşlara basarken Q klavyeye göre bas.
kolay gelsin.

Hocam F klavyede Ctrl+G (ctrl+w)ye basman gerekiyor. ayrıca ctrl tuşları arızalanmış olabilir.

Hocam klavye PS/2 girişlimi yoksa usb girişlimi. Genelde USB girişli klavyeyi açılışta görmüyor.

evet ps/2 girişli klavye ile deneyin hocam o zaman ayarlara girip deaktif edebilirsiniz. benimde başıma gelmişti böyle çözdüm usb klavyeden dolayı sorun oluyor

hocam bios boot ayarlarında birinci sıraya Network Card getirin sonra açılırken sürekli olarak tık tık tık :p şeklinde CTRL+HOME basın. o zaman güvenlik kartı arayüzüne büyük ihtimalle ulaşırsınız. Bios boot ayarlarında üst sırada olmadığında mavi ekran hatalarına ve arayüzüne ulaşamama sorununa yol açabiliyor. Bi deneyin olması lazım :)

çok teşekkür ederim arkadaşlar
klavyem usb girişli, ps2 ile deneyeceğim
ayrıca bios ayarlarına da bakacağım
umarım olur, teşekkürler tekrar

bt sınıfımda ilk geldiğimde güvenlik kartları vardı hiç birini ne söktüm ne de pasif hale getirdim direk formatı atınca hepsi pasif hale geldile
güvenlik kartlarını iptal edip yazılımsal olarak güvenliği sağlamak daha kolay bi çözüm ayrıca birini formatlayıp deepfreeze kurmadan yedek alıp diğer 10 bilgisayarıda bu şekilde formatlayabilirsiniz kolay gelsin.

arkadaşm ben de bu forumdan örendim tam çıldıracakken biosa gir boot ayarlarına gel orada normal yazar onu advance yap altta gücenlik kartı listeye gelecek first boot güvenlik kartı olmalı kaydet sonra zaten seçenkeler kısmı açılılmadan gelio

görüşlerini açıklayan arkadaşlarımın tümüne teşekkür ediyorum
ne yazık ki sorunu çözemedim
bios tan network card- ı 1. sıraya yerleştirip pc-yi açtığımda güvenlik kartı menüsü geldi
oradan q klavye ile ctrl+w yaptım, şifre ekranı geldi şifreyi girdim, sonra da değişiklikleri yaptım
pc yeniden başladığında değişiklikler eski haline döndü
başka bir yöntem daha denedim
ctrl+ home yapıp ayarlara girdim oradan c sürücüsündeki tiki kaldırıp korumasız yaptım ama yine nafile...
bazılarınız " ne biçim iş bu, belki sallıyordur.." diyebilirsiniz
çok karmaşık bir işlem olsa ben yanlış yaptığımı düşüneceğim ama altı üstü bir kaç tuş kombinasyonu ama olmadı işte

en sonunda bir pc' yi formatlayıp acronis ile c sürücüsünün imajını alıp makinenin birine kurudum ama yüklemeden sonra pc windows açılış ekranında kilitlendi
ben de sinirden küplere binmiş bir ruh haliyle 19 makineyi formatladım
elimde her makineye ait bir kurulum cd si olduğu için şanslıyım 2 günde bitirdim

işte sonuç böyle oldu arkadaşlar

selam
hayırlı olsun sen şimdilik kurtulmuşsun yeni güncelelmelere kadar..şimdi aynı sorun bendede var ve 19 pc
win 7 kurmayı düşünüyorum bakalım ne olacak.. :) :) :+1:

Geri