gümrük vergisi işlemleri nasıl yapılıyor? aliexpress vs

Kodla Büyü

hasan

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Süper Üye
Yurt dışından aldığımız bir ürün gümrüğe takılırsa ki artık takılacak işlem sırası nasıl? Bildiğim kadrıyla artık en az 5,40 tl vergi çıkartıyorlar..
Bize nasıl bildiriyorlar, ödemeyi nasıl yapıyoruz vs? Adım adım bilenler yazabilir mi?

Açma parası 5,4 kesin diyorlar ama sanırım o iş kesin değil hocam. Haziran ayı kargoları yeni yeni geliyor, vergi çıkan da var çıkmayan da. Ama çıkarsa postacı teslim ederken istiyor vergisini diye biliyorum. Benim de 3-4 takipsiz kargom var bekliyorum. :)

şüpheli görürse açma parası 5.40 vergi değil o. atıyorum 200 dolarlık ürün aldın çok şüpheli geldi üzerindeki rakam açıyorlar ve baktıkları anda üzerinde yapıştırıyorlar o rakamı. şüpheleri yersiz ise kargo geliyor yerli ise size mail geliyor kredi kartı ekstresi istiyorlar. gümrük vergisi olayından sonra alışveriş yapmadım öncesine kadar 100 e yakın alışverişim oldu. büyük ihtimal oran ne ise üzerine eklenir ve gelen postacı sizden alır . gümrüğe takılma farklı şeydir telefon alırsınız takılır döner geri vs.

Geri