güç kaynağı sorunu

Kodla Büyü

ozlem22

Süper Üye
Süper Üye
bu öğretmenlerin pcleriyle uğraşmaktan gına geldi, bütün gündür uğraşıyorum sonuç sıfır...pc çok yavaştı formatladım, her şeyini yükledim..kasa yatıkken sorun yoktu , kasayı kaldırınca power tuşuna bastığımda elektrik gelmemeye başladı kasaya, bu sefer güç kaynağını değiştirdim..her güç kaynağı her pcye uyar mı bilmiyorum, rastgele bi pcden söküp taktım..iilk başta açıldı pc, ama şimdi açılmıyo dhcp../// vs operating system not found gibi abuk subuk hatalar veriyor..napıcam acil yardıımm :(((

hocam kasayı yatay konumdan dikeye getirdiğinizde kasanın içindeki bazı kablolar yerinden oynamış olabilir. power tuşunun anakarta bağlandığı kaployu bir de en sondaki hataya göre harddiskin kablolarını bir kontrol edin. gevşemiş olabilir, temassızlık olmuş olabilir. Aklıma gelenler bunlar. güç kaynağının kendisiyle ilgili değilmiş gibi geldi bana sorun.

banada öyle geldi kaldırırken kasayı kablolarda sorun olmuş hocam

Özellikle sabit diskin kablolarını kontrol edin. Hatada işletim sistemi bulunamadı diyor. Eğer sabit disk ölmediyse, kablolarıyla ilgili bir problem olabilir.

arkadaşlar sorun güç kaynağında elektrik gelmiyor diyorum yaaa..eski güç kaynağını tekrar taktım kasa yatıkken çalıştı, pcyi kapatıp kasayı kaldırdım yine çalışmıyoooorrr :cry: :cry: :cry:

1.Öğretmen Pc leriyle uğraşmayın.
2.Eski Pc lerle hiç uğraşmayın.

Ben masamın yanına kocaman yazı astım" Okul harici bilgisayarlarla ilgilenmiyorum" diye.

Hla getiren olursa "Benim elemana vereyim de yapsın, üç beş lira kazansın " diyorum.
tavsiye ederim.

dhcp../// vs operating system not found hatası hdd görmediği için veriyor. Kabloları değiştirp deneyin.

Geri