Greenpeace Nükleer santral yapılmasını istemiyor

Kodla Büyü

yasarcan

Seçkin Üye
Seçkin Üye
merhabalar arkadaşlar bir hafta önce Greenpeace den aradılar,
nükleer santral istemiyoruz ve zararları konusunda bilgilendirme bant kaydı dinledikten sonra destek verip vermediğimi tuşlamamı istediler bende detaylı bilgi almak için 2 yi tuşladım ve bir bayan çıktı büyük ülkelerin nükleerden vazgeçtiğini fukuşima yı çernobili anlattı ve yenilenebilir enerji kaynaklarına yönelmenin öneminden bahsetti. Şuan ülkemizde de bu konuda bir çalışma olduğunu şimdilik bazı şartların eksikliğinden dolayı önüne geçtiklerini vs anlattı.
Ülkemizde yapılması planlanan bir nükleer santral için "nükleere hayır" kampanyası başlatmışlar destek vermemi istediler düşüneceğimi söyledim. Hemen peşi sıra dergi aboneliği vs konulara girdiler teşekkür ederim dedim.

Günlerdir arıyorlardı bugün telefonu açtım bir bayan yine destek verip vermeyeceğimi sordu bende baya birşey anlattım FRANSA neden vazgeçmiyor dedim (Paris in gece uydu fotolarına bir bakın) cevap veremedi. yıllar önce bu ülkeye matbaayı sokmaktan korkan zihniyetle sizin farkınız nedir dedim yine sustu. Ben desteklemiyorum dedim kapattım. Kazalar oluyo diye uçağada binmeyelim araba sürmeyelim, internette zararlı ülkemize sokmayalım. Adam gibi tedbirini alırsan bir problem olmaz diye düşünüyorum.

Greenpeace konusunda her zaman kafamda soru işaretleri olmuştur bazı güçler tarafından yönlendirildiklerini düşünüyorum tamamen safi olarak iyi niyetle bu işler içinde olmadıklarını birkaç yerde okumuştum. Ülkemiz artık dünyada önemli bir aktör haline gelmeye başladı yaptığımız projeler birilerini belli ki korkutuyor olsa gerek bu anlamda green peace i üstümüze salıyorlar diye düşünüyorum. Bu konuda sizler neler düşünüyorsunuz.

Enerji olarak neredeyse tamamen dışarı bağlı bir ülkeyiz eğer bunun çözümü nükleer se ben buna karşı çıkmam,
ilerleyen yıllarda mecburen nükleere yöneleceksek bunun yatırımları şimdiden yapılmalı çünkü bir nükleer santral 10 yıla yakın bir sürede kurulmakta çok geç kalmamalıyız yani....

sizlerinde düşüncelerini merak ediyorum :?:

konu arada kaynadı sanırım,
düşüncelerinizi paylaşırsanız çok sevinirim sayın hocalarım

Nükleer enerji ile çalışan Amerikan uçak gemilerini de durduruyorlarmıymış? Veya yanı başımızda Iğdır' 30 km. Kars'a 100 km uzaklıktaki hemen sınırın öte yanındaki Ermenistan' ait 1977 yapımı Dünyanın en güvensiz santrallerinden biri olarak bilinen Metzamor nükleer santralinin tehlikesinden de haberleri varmıymış? Sizin gibi gençleri pistlerde görmek isteriz deseydiniz. :x

ymb' Alıntı:
Nükleer enerji ile çalışan Amerikan uçak gemilerini de durduruyorlarmıymış? Veya yanı başımızda Iğdır' 30 km. Kars'a 100 km uzaklıktaki hemen sınırın öte yanındaki Ermenistan' ait 1977 yapımı Dünyanın en güvensiz santrallerinden biri olarak bilinen Metzamor nükleer santralinin tehlikesinden de haberleri varmıymış? Sizin gibi gençleri pistlerde görmek isteriz deseydiniz. :x

bir daha ararlarsa sorarım sayın hocam :)

Geri