Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

Grafik tablet - yardım ve tavsiye

Konu, 'Çevre Birimleri Yazıcı-Projeksiyon-Akıllı Tahta' kısmında geceyolcusu2002 tarafından paylaşıldı.

1. geceyolcusu2002

geceyolcusu2002 Seçkin Üye Seçkin Üye

arkadaşlar konuyu doğru yere mi açtım bilmiyorum ama bana okulda test çözerken konu anlatırken ekranda işlem yapmak amacıyla - aynı " http://www.korfezvideo.com " adresindeki soru çözümleri için - grafik tablet lazım. grafik tablet alırken nelere dikkat etmem gerektiğini bilmiyorum. düşündüğüm ürün http://www.fokusbilgisayar.com/asp/show ... CL000UCL01

bu konuda hakkında bana yardımcı olabilecek arkadaş varsa sevinirim

2. geceyolcusu2002

3. tcoalngsau

tcoalngsau Süper Üye Süper Üye

grafik tablet için grafik tasarım forum ve sitelerine bakmanızı öneririm..

www.photoshopmagazin.com
    grafikerler.com

bir ara ugraşmıştım photoshop için almayı düşündüm.. buralarda cvp bulamazsınız hocam

kolay gelsin

4. geceyolcusu2002

dediğiniz gibi buralarda cevap bulmak zor herhalde. neyse çok teşekkür ettim.

5. eylul

eylul Site Gezgini

Hocam söylediğiniz modele baktım kablosuz özelliğini göremedim.Ders anlatımı için kesinikle kablosuz olmalı,ekranı da biraz daha büyük olursa daha iyi olur bence...

6. tinyamasisurum0

tinyamasisurum0 Seçkin Üye Seçkin Üye

Hocam bende WACOM Volito 2 var. 4-5 seneden beri kullanıyorum. Corel Painter ile resim yaparken ve bazen bilgisayar kullanırken kullanıyorum. Çok memnunum.

Sizin yapacağınız ekranda işlem sadece. resim veya başka profesyonel bir iş olsa idi basınç duyarlılığı 512 dpi den yüksek olsun derdim fakat size 512 dpi yeter hocam. Marka olarak da şu an piyasada açık ara lider WACOM markasıdır. fiyatı diğerlerine oranla biraz daha yüksek ama uzun süre kullanacağım, para da sorun değil diyorsanız WACOM alın.

ayrıca eğim hassasiyeti gibi özellikler varsa bu da sizin için artı olur. nasıl kalemi yan tutunca daha keskin hat elde ediyorsak bunda da aynı şekilde keskin bir çizgi elde edersiniz bu sayede.

hepsiburada'da grafik tabletler bölümündeki yorumları da okumanızı tavsiye ederim.

bence sizin için uygun olan tablet http://www.hepsiburada.com/wacom-bamboo ... tid=bd4747

7. geceyolcusu2002

çok teşekkür ettim tinyamasisurum0 hocam biraz fiyatı fazla ama

8. ali_cmen

ali_cmen Site Gezgini

tinyamasisurum0 tavsiye etmişse en babasıdır. Ben de T-12000U kullanıyorum. Memnunum ama keşke elimde LCD tabletim olsaydı. Çok tuzlu fiyatları, görerek çizerdim en azından.

9. kongbu

kongbu Üye

Grafik tableti illustrator yada Photoshop için alırsanız çok iyi bir araç kalem kağıt kullanır gibi çalışırsınız.

BEnde XP-Pen Deco 01 çizim graphics art tablet var. Başlarda alışmakta biraz zorladım şuan ise elimden bırakamıyorum günümün bir parçası haline geldi. Fiyat- performansa göre ürün inanılmaz kaliteli ve özellikleri güzel.

https://www.xp-pen.com/product/84.html

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal