Google seo için tecrübeleriniz nelerdir?

Kodla Büyü

tati

Seçkin Üye
Seçkin Üye
imzam da gördüğünüz site için üst sıralara gelmek için bazı çalışmalar yaptım ve şu an da ana kelime de birinci sayfadayım daha üste gelmek için uğraşıyorum ancak dokuzuncu sırada takılı kaldım ve biraz zaman bıraktım.e-imza yazınca . sıra e-imza satış yazınca 2. sıradayım

domain 7-8 aylık ve fazla acele etmiyorum google indexlesin ve özgün olsun diye iki günde yaptığım bir site var şuan da. Yeni sitem hazır ancak daha yayınlamadım bu yüzden siteyi beğenmeyebilirsiniz

1.dört tane paravan sitem com uzantılı wordpress ve drupal sistemlerini kurdum. her hafta her site için bir özgün makale giriyorum ve link veriyorum. ayrıca yazılara yorum da ekliyorum kendim :)
2.twitter, face, tumblr, google+ sosyal paylaşım patformları açıldım günlük olarak birer paylaşım yapıyorum bazen güncel haberler bazen de siteye link veriyorum face beğeni sayısı 13 bin twitter takipçi 2 bin
3.r10 ve wmaracında bulunan 2 seo paketi satın aldım 100+70 TL 100 TL lik paketin oldukça etkisi oldu 22. sıradan 9. sıraya geldi diğer paketin etkisini bekliyorum.
4.ayrıca iki tane daha blog sitelerinde blog oluşturdum ancak fazla güncelleme yapmıyorum 2 hafta bir içerik giriyorum.
5. yakşalık şuan boşta bekleyen 10 domain daha var ve hepsi e-imza kelimesini içeriyor.

başka tavsiyeleriniz var mıdr ?

Öncelikle site başlığını (title) değiştirin. Ana sayfanızın başlığı e-imza olarak geçiyor. Bunu e-imza (Elektronik imza) şeklinde değiştirirseniz iyi olur. Çünkü google'da her ne kadar e-imza'yı aratsak da google elektronik imza ifadesini arıyor gibime geldi. Çıkan sonuçlardaki başlıkları incelerseniz görebilirsiniz.
İndeks sayınızı artırmak için daha fazla içerik girebilirsiniz. Örneğin e-imza ücreti sayfasında akıllı çubuk vs. 'den bahseden sayfalar oluşturup, onlara link verebilirsiniz. E-imzanın kullanım alanları kısmındaki maddeleri açabilirsiniz. Gümrük işlemlerinde falan demişsiniz de nasıl kullanılacağını açıklayan bir sayfa hazırlayıp, ona link verebilirsiniz.
Şu anki haliyle indeks sayınız çok fazla olmayacaktır. Google için içerik önemlidir, bu nedenle mutlaka içerik miktarını artırmaya bakın.
Mümkünse site tasarımını değiştirip, daha kurumsal bir hale getirmeye çalışın. Bu haliyle bana pek kurumsal gelmedi.

yakuphan' Alıntı:
Öncelikle site başlığını (title) değiştirin. Ana sayfanızın başlığı e-imza olarak geçiyor. Bunu e-imza (Elektronik imza) şeklinde değiştirirseniz iyi olur. Çünkü google'da her ne kadar e-imza'yı aratsak da google elektronik imza ifadesini arıyor gibime geldi. Çıkan sonuçlardaki başlıkları incelerseniz görebilirsiniz.
İndeks sayınızı artırmak için daha fazla içerik girebilirsiniz. Örneğin e-imza ücreti sayfasında akıllı çubuk vs. 'den bahseden sayfalar oluşturup, onlara link verebilirsiniz. E-imzanın kullanım alanları kısmındaki maddeleri açabilirsiniz. Gümrük işlemlerinde falan demişsiniz de nasıl kullanılacağını açıklayan bir sayfa hazırlayıp, ona link verebilirsiniz.
Şu anki haliyle indeks sayınız çok fazla olmayacaktır. Google için içerik önemlidir, bu nedenle mutlaka içerik miktarını artırmaya bakın.
Mümkünse site tasarımını değiştirip, daha kurumsal bir hale getirmeye çalışın. Bu haliyle bana pek kurumsal gelmedi.

değerlendirmeleriniz için teşekkeür ederim özellikle e-imza ( elektronik imza ) çalışması yapacağım. Şu anki tasarım ve içerik çok az ve yetersiz, yeni tasarım hazır yalnız içerikler eksik onları tamamlamaya çalışıyorum onları birden bire yüklemek yerine 3 günde bir içeriği siteye eklemeyi düşünüyorum. tasarım da hata yapmamak için ince ince çalışıyorum :)

Ve banlanmamaya dikkat ediyorum e-imza kelimesinde şu an da 9. sırada site fena değil gibime geldi. Muhtemelen bir iki ay sonra yeni site ile birlikte daha farklı olacaktır.

site dışı seo için başka önerileriniz var mı?

site dışı seo için başka neler yapılabilir.

değerlendirmeleriniz için teşekkeür ederim özellikle e-imza ( elektronik imza ) çalışması yapacağım. Şu anki tasarım ve içerik çok az ve yetersiz, yeni tasarım hazır yalnız içerikler eksik onları tamamlamaya çalışıyorum onları birden bire yüklemek yerine 3 günde bir içeriği siteye eklemeyi düşünüyorum. tasarım da hata yapmamak için ince ince çalışıyorum :)

Ve banlanmamaya dikkat ediyorum e-imza kelimesinde şu an da 9. sırada site fena değil gibime geldi. Muhtemelen bir iki ay sonra yeni site ile birlikte daha farklı olacaktır.

site dışı seo için başka önerileriniz var mı?

site dışı seo için başka neler yapılabilir.
tabiki seo makale yani içerik girişi eksik kalmış sizin anlatımınıza göre. başarılar

Geri