Google ile MEB işbirliği yapıp kitabımızı hazırlamışlar..

Kodla Büyü

hasan

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Süper Üye
ders.jpg Google ile MEB işbirliği yapıp kitabımızı hazırlamışlar..
Talim Terbiye Kurulu onay verince yayınlanacakmış?

YAYINLANDI : İÇERİK VE MATERYALLER İÇİN TIKLAYINIZ

MEB ile 'Google For Education'

MEB ve Google işbirliği anlaşması
MEB ve Google'un Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Anlaşması
MEB ve Google Çocukların Teknoloji Eğitimi İçin
MEB ve Google'un Bilişim Teknolojileri ve Yazılım kitabı

Aylar öncesinden de söz verildiği üzre 5. Sınıf hazır 6. Sınıf kitabı da ( yeni müfredat seneye uygulanacağı için) mart nisan gibi yayında olacaktır. Ayrıca keşfet projesi ciddi bir içerik havuzu olacak

Yeni müfredata göre olullar yabancı dil hazırlık eğitimine geçiyor ve 2019 a kadar bütün okulları geçireceklermiş. Bu durumda bu kitapları kim kullanacak anlamadım :(

Evet hocam. Kitap klavuz kitap olunca yetmiyor. Ogrencilerinde elinde bir materyalin olmasi gerektigini dusunuyorum.

Arkadaşlar şu anda 5 lerde uygulanan program taslak program kesin 5 lerde dersimizin kaldırıldı diye bir şey yok zaten ttkb başkanının son dönemde yaptığı açıklamadı kodlama dersi tüm sınıflarda uygulanacak diyor.kendi görüşüm bu ders 5'lerde kalkmaz kalkarsada diğer sınıf düzeylerinde artar.

Arkadaşlar şu anda 5 lerde uygulanan program taslak program kesin 5 lerde dersimizin kaldırıldı diye bir şey yok zaten ttkb başkanının son dönemde yaptığı açıklamadı kodlama dersi tüm sınıflarda uygulanacak diyor.kendi görüşüm bu ders 5'lerde kalkmaz kalkarsada diğer sınıf düzeylerinde artar.

inşallah dediğiniz gibi olur..

seneye 5ler hazırlık olunca bu kitap da çöp olucak öyle mi :D
Benim 5'ler seminerin son günü uçup gitti...:mad:

Hocam kodlama dersi ile ilgili haberler ilk çıktığında yorumum bizim dersin içerisine bir ünite kodlama koyarlar olmuştu. Fazlasını düşünmeyi bırak hayal bile edemiyorum. Ama umarım sen haklı çıkarsın...

Yeni müfredata göre olullar yabancı dil hazırlık eğitimine geçiyor ve 2019 a kadar bütün okulları geçireceklermiş. Bu durumda bu kitapları kim kullanacak anlamadım :(

Ben de bu durumu anlamış değilim. Bir kodlama gelecek, dersler artacak deniyor, bir taraftan da ders kalkacak deniyor. Birisi aydınlatırsa sevinirim :)

5. sınıfların hazırlık olma durumu kesin değil muhtemelen öğretmen ihtiyaçları ve mali yetersizliklerden dolayı iptal edilecek

5. sınıfların hazırlık olma durumu kesin değil muhtemelen öğretmen ihtiyaçları ve mali yetersizliklerden dolayı iptal edilecek
46000 ingilizce öğretmenine ihtiyaç olacağı hesaplanmış, muhtemelen pilot uygulama hayata geçmeyecek ama burası Türkiye ne olacağı belli olmaz...

Lab yok kitap olsa ne olur? Olan lab. larda dinazorlardan kalma..
Google desteği ile bilgisayarsız bilgisayar anlatacaz çok iyi müthiş waovvvv...

Yav google aslında bizim o derse falan bi ihtiyacımız yok , fatih projesi için görevlendirilecek FBTR ler için birer ikişer saat koyduk norm olsun diye, ama madem bu kadar uğraştın yaptın bizde bi bakalım da kullanırlar belki

Yıllardır şu dersle ilgili doğru dürüst olumlu bir gelişme yaşanmamışken,birçok okulun BT sınıfı yokken,olanların da birçoğunun içler acısı bir vaziyette olduğu gün gibi ortadayken, ve hatta bu koşulları iyileştirmeye yönelik hiçbir şey yapılmayacağı açıkça belirtilmişken bazı branşdaşlarımın hala umutla güzel şeyler olacağına dair olan inançlarını görünce içim acıyor.Tepki vermeye filan kalkmayalım zaten mümkünse, işin sonu "hakkımızda hayırlısı" ve "Allaha havale ediyorum" dan öteye gitmiyor.Hani bir an önce tasfiye etseler de şu Bt öğretmenlerini o zaman bakalım hakkımızda neler hayırlı oluyormuş.Ha adamları da havale etmişşiz zaten,gereken yapılır onlara da,sıkıntı yok.

Ekli dosyayı görüntüle 56412 Google ile MEB işbirliği yapıp kitabımızı hazırlamışlar..
Talim Terbiye Kurulu onay verince yayınlanacakmış?

Google ile MEB'in işbirliği kitap için değil, Bilişim Teknolojileri eğitiminde işbirliği için. kitabı ayrı bir komisyon hazırladı. beşinci sınıfların baskıya hazır, altıların bitmek üzere. çok yakın e-kitap modülünden indiririz ikisini de.

Sanki hazırlık olan 5'lerde ders hiç kalkmamış gibi hareket ediyorlar. İnşallah durumunu farkına varılıp seneye bir değişiklik yapılır.

Artık hiç bir şeye olumlu bakamaz mı olduk? Öğretmen Rehber Kitabı işte. Sevinmemiz gerekmiyor muydu normal şartlar altına? :)

Google ile MEB'in işbirliği kitap için değil, Bilişim Teknolojileri eğitiminde işbirliği için. kitabı ayrı bir komisyon hazırladı. beşinci sınıfların baskıya hazır, altıların bitmek üzere. çok yakın e-kitap modülünden indiririz ikisini de.
kaynak ???
k. bakma hocam ama artık o kadar koşullanmışız ki her şeyi sorguluyoruz bizim için iyi haber hiç olmadı olmaz

Geri