Google form ile puanlı anket

Kodla Büyü

Unis

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhaba arkadaşlar okulda ayın sınıf anketi yapmak istiyorum. Anketi hazırladım.
Doğrusal ölçek (1 den 10 kadar değerler var)ile puanla yapıp sonuçta en çok puanı alan sınıfı bulmak istiyorum.

Soruları hazırladım ama puanlamada toplama yapmıyor. Sonuca baktığımda sürekli 0 (sıfır) yazıyor.
İkincisi sınıf seçimini değerlendirme dışına çıkarmak istiyorum bunu nasıl yapabiliriz .Teşekkürler

Ekran Alıntısı.PNG
Ekran Alıntısı.PNG

Google Forms'da sonuçları Excel'e aktarma vardı. Sorununuzu tam anlayabildiysem, Excel'e aktarıp aynı sınıfları gruplandırıp, soru sütunlarının sonuna da toplam formülü koymak bir çözüm olabilir.

Hocam 10 soruluk bir anket var o ankette her bir soru 1-10 arası değerleri var. Anket sonucunda alınan toplam puanı görmek istiyorum.

Hocam sorun Google formlar değeri sayı olarak göstermiyor olabilir. En sonunda sütunu seçip veri türünü sayı yapmayı deneyebilirsiniz.

Hocam değerleri indirip excelde topladım formülle. Cevaplar için teşekkürler.

aynı sorun ben de de var arkadaşlar. Bilgisayar bilimi 2. sınavını google formları kullanarak yaptım toplam puanı 0 olarak gösteriyor? Çözümü nedir acaba? ekran resmini de attım.

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    22.2 KB · Görüntüleme: 25
Geri