Google Drive Toplu Kullanım

Kodla Büyü

sertokus

Süper Üye
Süper Üye
Arkadaşlar ilçe olarak yıllık dergi çıkarmaya karar verdik. Ben toplantıda bilgileri bulut sistemi ile daha rahat toplayabileceğimizi böylece daha hızlı bir şekilde incelenebileceğini söyledim ve bir google drive hesabı açtım.

Şifreyi de herkese verdik. İsteyen kullansın diye. Biraz önce kendim gireyim dedim. Benden telefonla doğrulama kodu istedi. Diğer arkadaşlardan da isteyecek bunu. Sonra benim başımı ağrıtacaklar açtığın hesaba girilmiyor diye.

Bu sorunu nasıl aşarım. Bir bilişimci olarak acil yardıma ihtiyacım var. Teşekkür ederim arkadaşlar...

hocam o şekilde uğraşmayın. eba dan dosya paylaşım grubu oluşturun. tüm öğretmenlerin eba da 10gb alanı mevcut. Eba dan tc kimlik numaraları ile grubu oluşturursunuz. hem herkes rahatlıkla dosya paylaşımını gerçekleştirir hem de öğretmenler eba yı kullanmış olur. :idea: :idea:

aydansiii' Alıntı:
hocam o şekilde uğraşmayın. eba dan dosya paylaşım grubu oluşturun. tüm öğretmenlerin eba da 10gb alanı mevcut. Eba dan tc kimlik numaraları ile grubu oluşturursunuz. hem herkes rahatlıkla dosya paylaşımını gerçekleştirir hem de öğretmenler eba yı kullanmış olur. :idea: :idea:
Peki bu şekilde tüm öğretmenlere paylaşılan dosyaların hepsi aynı anda ulaşır mı? Yani diyelimki 10 kişi döküman paylaşmış. Bu 10 kişinin paylaşımı gruptaki diğer 30 kişeye gelir mi?

Dergi çıkarmada herşeyin bir kategori altında olması gerekiyor. Bu şekilde her okul uygun başlık altına yazısını veya resimlerini kendi okulu adında paylaşması lazım karmaşa olmaması için... Aşağıdaki gibi..

4rkN3L.png

Ama eba bunu yapmıyor anladığım kadarıyla... Sadece diğer öğretmen arkadaşlara dosya gönderebiliyorsun. Bu da herkesin kendi kafasına göre kategori yapması demek. Bu düzenden daha çok karmaşayı arttırır....

Yanlışlarımı söyler misiniz lütfen.... Daha önce böyle bir işe girişen mutlaka olmuştur bu forumda

ozaman her ogretmene gmail hesabı alacaksın(ki çoğu android tel sayesinde aldı). Sonra drivedan paylaş diyeceksin onlarda kendi drive ı sayesinde girecekelr. hatta cepten foto çekip direk atacaklar.

bayram840' Alıntı:
ozaman her ogretmene gmail hesabı alacaksın(ki çoğu android tel sayesinde aldı). Sonra drivedan paylaş diyeceksin onlarda kendi drive ı sayesinde girecekelr. hatta cepten foto çekip direk atacaklar.

Hocam yanlışım varsa düzeltin lütfen. Bildiğim kadarıyla drive dan paylaş dersem yüklü dosyaları elbette kendilerine alabiler. Ama paylaşılan alana dosya gönderebilirler mi? Ben gönderemezler diye biliyorum. Veya güncelleme yapamazlar dosyalarını...

:idea: hocam her bir bilgisayara google drive programı kurun örneğin dergi diye bir klasör açıp drive klasörü olarak bunu gösterin. herkes dosyayı kendi bilgisayarına kaydetsin otomatik olarak senkronizasyon çalışacak ve her keste aynı dosyalar olacaktır.
bu sistemi ben okul idare bilgisayarlarında kullanıyorum.

sinan36' Alıntı:
:idea: hocam her bir bilgisayara google drive programı kurun örneğin dergi diye bir klasör açıp drive klasörü olarak bunu gösterin. herkes dosyayı kendi bilgisayarına kaydetsin otomatik olarak senkronizasyon çalışacak ve her keste aynı dosyalar olacaktır.
Bana da çok mantikli geldi. Korkum şu. Birisinin yanlışlıkla bir dosyayı silmesi. Sanırım bu durumda tüm pc lerden silinecektir öyle değil mi. İnternet ortamında Çöp kutusu var ama uygulamasında Çöp kutusu işlemiyor mu acaba...

Whatsapp tan tüm arkadaşlara mesaj attım. Şimdiye kadar bizde bir sıkıntı olmadı. Girip çıkıyoruz dediler. Hatta aynı anda 3 kişi aynı mail adresi ve şifre ile drive a giriş yapıyoruz yine bir sıkıntı oluşmadı dediler.

Ben bu hesapta kendi mail hesabımla aynı numarayı kullanmıştım. Acaba Onun için mi telefona doğrulama kodu geldi. Yani iki hesabın telefon numarası aynı. Bir bilgisi olan var mı bu konuda.

sertokus' Alıntı:
sinan36' Alıntı:
Bana da çok mantikli geldi. Korkum şu. Birisinin yanlışlıkla bir dosyayı silmesi. Sanırım bu durumda tüm pc lerden silinecektir öyle değil mi. İnternet ortamında Çöp kutusu var ama uygulamasında Çöp kutusu işlemiyor mu acaba...

Özelden bir sorum olacak, :)

Bence iyi fikkr. Gdrive 50 kisiye kadar ayni dokuman uzerinde calismaya izin veriyor ama klasorde sayi sinirlamasi var mi bilmiyorum.
Klasorunuzu paylasirken herkese acik belirleyip url paylasmaniz sorunu cozmeli bence. Herseye ragmen hizmeti veren google diledigi zaman kullanim isleyisinde ve izinlerde degisiklikler yapabilkyor. Guvenlik sebeplidir sanirim. Sizin de basiniza bu gelmis olabilkr.

denex' Alıntı:
sertokus' Alıntı:
sinan36' Alıntı:

Özelden bir sorum olacak, :)
mesaj kutum doluymuş. mesajı göremedim.

Geri