Google Doodle hourofcode kodlama etkinliği

Kodla Büyü

yesimk06

Süper Üye
Süper Üye
Google çocuklar için kodlama dillerini bugün ana sayfasına yerleştirdi

Google çocuklar için kodlama dillerini bugün ana sayfasına yerleştirdi. Google bu sabah kullanıcılarını sürpriz bir Doodle ile karşıladı. Özel günler için sayfasında özel tasarımlar yapan Google bugün Çocukların kod yazmasının 50. yılını unutmadı. İşte çocukların ilgisini çekecek sürpriz oyun.

Bilgisayar Bilimleri Eğitim Haftası boyunca çocuk programlama dillerinin dünyaya ilk kez tanıtılmasının 50. yıl dönümü. Google bu özel günü unutmadı ve sayfasında sürpriz bir tasarım hazırladı.

ÇOCUKLARIN KOD YAZMASININ 50. YIL KUTLAMALARI

Kişisel bilgisayarladan çok önce 1960'lı yıllarda Seymour Papert ve MIT araştırmacıları çocuklar için tasarlanan ilk kodlama dili olan Logo'yu geliştirdi. Logo ile çocuklar bir kamlumbağanın hareketlerini programlayarak onlara matematikte ve bilimde yeni fikirler üretme fırsatı tanıdı. Papert ve meslektaşları, bilgisayarların sonunda tüm öğrenciler tarafından öğrenme için güçlü bir araç olarak kullanılabileceğini düşünüyorlardı.

Kodlamanın, çocuklar için güçlü, modern ve her yerde bulunan bir teknoloji ile kendilerini geliştirme yolu olduğunu gördüler.

Scratch ile çocuklar, bugünkü Doodle'da olduğu gibi kodlama bloklarını kullanarak kendi etkileşimli hikayelerini, oyunlarını ve animasyonlarını oluşturabilir.

Ayrıca projelerini çevrimiçi toplulukta dünyanın dört bir yanındaki milyonlarca çocukla paylaşabilirler.

Google, çocuklar için hazırladığı sürpriz Doodle ile oyun oynayarak kod yazmanın yollarını gösteriyor.

Kaynak: http://www.milliyet.com.tr/cocuklar-icin-kodlama-dilleri-gundem-2566293/

Moderatör tarafında düzenlendi:
hala bu dersin değerini anlamaları için ne kadar kodlama haberi çıkacak anlamadım.. umarım çok geç olmadan dersimiz zorunlu olur tüm kademelerde

Yanlış olmasın, etkileşimli olan doodlelar (kodlama etkinliği gibi) gif değildir.

Son düzenleme:
evet ben buldum :D

Ekli dosyalar

• IMG_20171204100627.jpg
    IMG_20171204100627.jpg
    133.1 KB · Görüntüleme: 61
Geri