GÖMÜLÜ DİŞ TEDAVİSİ OLAN ARKADAŞLAR...

Kodla Büyü

KARÇİÇEĞİ

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Süper Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar gömülü diş tedavisi olacğım da bu konuda bilgiis olon var mı? hastane tıp fkültesine zevk etti. 20 lik gömülü dişi doktor tedavi edemiyeceğini sevk edeceğini soyledi. ben de ilk defa gömülü diş tedavisi olacğım. Böyle birşeyle karşılaşan arkadaşlar var mı? tedavis nasıl yapılmaktadır?

Ufak bir operasyonla çekiyorlar hocam. Cerahi bir işlem olduğu için normal diş doktorları yapamıyor. Korkacak bir şey yok

bi ara dişçi bana da demişti ilerleyen zamanlarda çekelim diye ama şimdilik bana sıkıntısı yok arkalarda bi yerde dursun bakalım :D

hocam,

iki ay önce bi tane aldırdım,

ameliyat sırasında ağrı hiç olmuyor,

sonrası hafif ağrı oldu bende,

3-4 günde şişti biraz,

sonra yemek artıkları kaçıyor ameliyat yerine,

korkulacak bişey değil, merak etmeyin.

daha bugün aldırdım. ameliyat deniyor ama ufak yarıyorlar sadece daha sonra dişi oyup kırıp çıkarıyorlar. 3 tane uyuşturucu vurdular benim 45 dk sürdü. hiç bir acı hissetmedim ama sürekli kanıyor buda normal çünkü ıslak ortam. sonrasın antibiyotik ve ağrı kesici verdi 1 hafta kullanıp 10 gün sonra dikişler alınacak hepsi bu. Korkulacak hiçbirşey yok.

Ben de 2 tane aldırdım kesip alıyorlar. Dişin durumuna göre 45 dakika- 1 saat kadar sürüyor. Ameliyat esnasında çok ağrı hissetmiyorsun.Ama bi kaç gün ağrı olmuştu. Ağrı kesici bir de apse ihtimaline karşı antibiyotik vermişti doktor.

Hocalarım bana pek bir şey bırakmamış :) 4 diş aldırdım bu şekilde :D cerrah bulmanız lazım her yerde bulunmuyor. Basit bir işlem hocam telaşlanmayın

sizi korkutmak istemem ama benimki çok kötü geçti :( 3 tanesini aldırdım ameliyatla 3 sene önce. 1 hafta pipetle çorba içtim, cicibebe yedim. o kadar kötü oldum ki annem bakmaya geldi. ağzım dudağım yara oldu. ben iyi bir doktora denk gelmediğimi sonradan fark ettim. çekemedi kadın dişimi beceremedi ve beni hasta etti resmen. özel muayane olmasına rağmen o kadar acı çektim . doktorunuzu iyi seçin. iyi dr seçenlerde hiç problem olmamış çnkü

ben oldum hocam benim diş çeneye yatay çıkmıştı 45dk süren bir operasyonla aldılar. baya zor oldu

yok hocam ne yatışı... ben çıkar çıkmaz arabayla 1 saat yol gittim ve şu an okuldayım.

ya 33 yaşıma giricem benimkilerin de hepsi gömülü :( 10 sene önce baktırmıştım en son, sağ alttaki yanlanmasına duruyor çıkmaya çalışırsa dağıtıcak yani ortalığı :lol: bir sıkıntı vermiyor şu an, yine de aldırmam gerekir mi benim de??? :shock:

hocam alınan diş sapasağlam ama diğer dişlere baskı yaptığı için ağrı yapmaya başladı. Sizinkide muhtemelen ilerde yapacaktır.

Ekli dosyalar

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    69.6 KB · Görüntüleme: 737
gezegen10' Alıntı:
hocam alınan diş sapasağlam ama diğer dişlere baskı yaptığı için ağrı yapmaya başladı. Sizinkide muhtemelen ilerde yapacaktır.
BENİMKİ de böyle fakat tam içine gömülü değil...

yanımdaki hanımınkini bütün olarak çektiler mesela. ama yatık değildi onunki yatık olanları parçalı alıyolar.

arkadaşlar rahatsızlık vermiyorsa yaptırmayın bence. ben rahatsızlık çekiyordum

Yatık olanı parçalı alıyorlar sinire yakın olma ihtimali var benimki sinire yapışık idi zor oldu yatış vermezler felaket ağrı yapıyordu o nedenle aldırdım ben. sinire bitişik olduğu için sorun çıkıyordu

gezegen10' Alıntı:

bende eylül sonunda aldırdım bu resimdekinden daha fazla gömülü ve yatıktı. yaklaşık 20 dakikada parça parça aldı dişçi alırken acı ağrı hissetmiyorsun sonraki 3 gün ağrı oluyor ama o da çok sıkıntı olmuyor ağrı kesici ve antibiyotik kullanıyorsun zaten. ama yanağın balon gibi şişiyor hocam ne kadar buz da koysan yine şişiyor 3-4 güne de hiç bir şeyin kalmıyor. korkmanıza hiç gerek yok.

Özelde 3 sene önce bende oldum. Bu işi sadece çene cerrahları yapabiliyor hocam o yüzden sevk etmiştir. Ayrıca bu iş için çene kemiğine inildiği için bir nevi ameliyat yani. Dişi birkaç parçada çıkarıyorlar, dikiş atılıyor, küçük taneleri şeyler yenmemesi ve elimizi o noktaya dokunmamız tavsiye ediliyor. Biraz şişlik yapıyor benimki yaklaşık 2 gün sonra şişi inmişti. Bu işin bir sıkıntısı dişler geride olduğu için ve kullandıkları makine de biraz kaba o yüzden benim dudağımda da yara yapmıştı. Yani dişim nerdeyse hiç acımadı ama dudağım daha sıkıtı verdi diyebilirim. Sonuçta çok sıkıntılı değil. Geçmiş olsun.

Hayırlı akşamlar bende bugün sağ alt 20 lik dişimi aldırdım amaliyatla allaha şükürler olsun iyi geçti operasyon biraz şişlik var yüzümde vebirde ağrı boz uygulaması yapıyorum korkcak birşeydeyil yanlış doktorunuz iyi olsun o yeter ben devlet hastanesinde oldum şimdiden herkese geçmiş olsun hayırlı akşamlar dilerim

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri