Godaddy kullananlar yardım edebilir mi?

Kodla Büyü

yvzakblt

Seçkin Üye
Seçkin Üye
godaddy tarafından alınan bir domaini almak istiyorum. siteye girince şöyle bir index geliyor.

rj1mvs.png

buradan domaini satın almak istiyoruma tıkladım. bana 69$ ödeme cıkardı. Ödemeyi yaptım şöyle bir mail geldi.

Dear x,

Thank you for your recent purchase of Domain Buy Service! Domain Buy Service is your go-to resource when the domain you want is already owned, and you'd like help to get that domain.

Getting Started

You will be receiving a Go Daddy Appraisal for X.COM within the next few days. Once you've had a chance to review this appraisal, we'll contact you about the price range you're willing to pay for this domain. We'll use the Minimum/Maximum you set to negotiate with the current domain registrant.

Regards,

Go Daddy Domain Buy Service

En azından godaddy kullanmayanlar bu maili tercüme ederse sevinirim. tekrar ücret mi çıkartacak başımıza anlamadımki. ödediğim 69 dolar neyin nesiydi kafam karıştı :(

Kısacası siz "domain satın alma servisini" satın almışsınız ve bu servis domain boşa düştüğü an size haber verecek ve siz de gidip satın alabileceksiniz...

hocam emin misiniz bir yanlışlık olmasın?

çünkü domain başkasının değil direkt godaddy'nin. domainin whois bilgileri şöyle

Registrar: GODADDY.COM, LLC
Whois Server: whois.godaddy.com
Referral URL: http://registrar.godaddy.com
Name Server: NS73.DOMAINCONTROL.COM
Name Server: NS74.DOMAINCONTROL.COM
Status: clientDeleteProhibited
Status: clientRenewProhibited
Status: clientTransferProhibited
Status: clientUpdateProhibited
Updated Date: 18-dec-2012
Creation Date: 14-dec-2011
Expiration Date: 14-dec-2013

Re: Ynt: Godaddy kullananlar yardım edebilir mi?

anladığım kadarıyla bir kaç gün içinde bir mail göndereceklermiş size hocam onu inceleyin diyorlar. daha sonra sizle iletişime geçip size min ve max değerlerini mi ne bildirecklermiş.

tam çözemedim açıkn arttırma mı nedir anlamdım, bence gönderecekleri mail i bekleyin hocam..

schumix' Alıntı:
anladığım kadarıyla bir kaç gün içinde bir mail göndereceklermiş size hocam onu inceleyin diyorlar. daha sonra sizle iletişime geçip size min ve max değerlerini mi ne bildirecklermiş.

tam çözemedim açıkn arttırma mı nedir anlamdım, bence gönderecekleri mail i bekleyin hocam..

hocam sağolun dediğiniz gibiymiş. bu domain aslında başka birine ait godaddy üzerinden satıyor. ben 69 dolara domaini aldım zannederken meğerse domain sahibi ile aracı olacak hizmeti satın almışım. godaddy domain sahibi ile görüşmüş bana 125$ ile - 375$ arası teklif istediğini söyledi. 125$ teklif ettim bakalım kabul edecek mi? 69 dolara mis gibi domaini aldım diye sevinirken neredeyse 200$ tuttu vardır bir hayır umarım iyi kazanclar sağlarız :)

satış sonlanınca acıklarım hocam sonradan fazla teklif verip beni zor duruma düşürmeyin :D :D

atanamıyom' Alıntı:
satış sonlanınca acıklarım hocam sonradan fazla teklif verip beni zor duruma düşürmeyin :D :D
Mantıklı :) bence de..

Geri