Genel Lisedeyken Kız Meslek Lisesinde Görevlendirildim

Kodla Büyü

earl

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Bir genel lisede çalışıyorum. TEF mezunuyum. Bu sene beni kız meslek lisesine görevlendirdiler. Full olarak kız meslekde çalışacağım. Yani kadromun olduğu genel lisede hiç derse girmeyeceğim.

Bu durumda ders+ek ders durumum ne olur.

Görevlendirildiğim kız meslek lisesinde benim için 40 saat ders ayrılmış. Kaç saat ek ders alırım?

ayrıca yıpranma tazminatı da (80 tl) alır mıyım?

easytr' Alıntı:
maaşını eski okulun yapacağı için orasıda mesleki kurum olmadığı için tazminat alamazsın. ek ders olayıda bağlı olduğun kurumdaki özlük haklarına göre ayarlanıyor.

yani 20 saat maaş karşılığı+20 saat de ek ders mi alabilirim demek bu?

15(maaş karşılığı) + 25 ek ders olması lazım. maaşını kadronun bulunduğu okul yapacağı için.

cyberstar' Alıntı:
15(maaş karşılığı) + 25 ek ders olması lazım. maaşını kadronun bulunduğu okul yapacağı için.

böyle olursa kebap ama sanmıyorum böyle olduğunu.

gireceğiniz ek ders süresini kız meslek bildirir okulunuz yapar bu durumda 20 maaş karşılığı 20 ek dersten hesaplanır. Eğer diğer okuldaki kadronuza göre yapılırsa 15+15 derse gire bilirsiniz demek bu da 10 saat ücretsiz girmeniz anlamına gelir ama görevli olduğunuz yere göre yapılması gerekli normal şartlarda.

sn hocam şu an ki özlük haklarınız değişmez lisede nnasıl çalışıyorsanız kız meslek de de aynı şartlarla çalışırsınız

melih444' Alıntı:
sn hocam şu an ki özlük haklarınız değişmez lisede nnasıl çalışıyorsanız kız meslek de de aynı şartlarla çalışırsınız

ne yani 40 saat derse girip 30 saat girmiş gibi mi muamele göreceğim?

devlet memurları geçici süreli görevlendirme yönetmeliğine göre şöyle diyor

Madde 9- Geçici süreli olarak görevlendirilen memur, görevlendirildiği kadronun aylığını alır ve bu
kadronun diğer malî ve sosyal haklarından yararlandrırlır.

yani o zaman kız mesleğin kadrolu öğretmeni gibi muamele göreceğim demektir.

yanlış mıyım?

Hocam tam zamanlı görevlendirmelerde yani kadronuzun bulunduğu okulda hiç derse girmiyorsanız 20 maaş karşılığı 20 ek ders olur 40 olduğu için her 10 saate 1 den 4 de oradan alırsınız 24 saat ek ders alırsınız ama 85 tl teknik öğretmen tazminatını alamıyorsunuz bana vermediler kadrom ilköğretimde olduğu için

aynı durum bende de var. bende bir meslek lisesine görevlendirildim. nasıl bir uygulama yapılacağını bilmiyorum. Sonucu burda paylaşırım.

kadrom ilköğretimdeyken ben de kml de çalıştım. 15 saat maaş karşılığı çalıştım, 30 saatten fazla da ders vermediler.(15+15)
ama o zaman sene 2004 tü:)

hocam maaşını ve ekdersini kız meslek yapsın ikisinide kadron oradaymış gibi alırsın. ek ders vermen için görevlendirmediler sonuçta seni kız meslekte geçici görevlendirdiler. oradayken sanki orada kadroluymuş gibi alabilmelisin. yönetmeliğinide kendin yazmışsın zaten yukarıya.

tef mezunusun ama kadron genel lisede olduğu için 15 saat maaş karşılığı sayılır 30 saat derse girersin alacağın ek ders 15+3+2=20 teknik öğretmen tazminatını alamazsın...

ya bende aynı durumdayım meslek lisesine görevlendirildim kendi okulumda da 2 saat derse gireceğim. Şimdi kaç saat derse girebilir ve ne kadar ek ders alabilirim.cilekes_ogrt hocamın dediği gibi tam zamanlı görevlendirilmemiş oluyoru. Kendi okulumda da 2 saatte olsa dersim var. 15+15 şeklinde olması gerekiyor herhalde.Fakat ders saatinin çok olduğu yere göre ek dersin yapılması diye birşey varmı?

arkadaşlar bu işi tam bilen bir arkadaş yok mu, bizi aydınlatsa.

tam zamanlı görevlendirmede teknik öğretmen tazminatı alır mıyız tef mezunu olduğumuz için?

tayinci42' Alıntı:
hocam maaşını ve ekdersini kız meslek yapsın ikisinide kadron oradaymış gibi alırsın. ek ders vermen için görevlendirmediler sonuçta seni kız meslekte geçici görevlendirdiler. oradayken sanki orada kadroluymuş gibi alabilmelisin. yönetmeliğinide kendin yazmışsın zaten yukarıya.

hocam yönetmeliğe göre durum bu fakat bunu müdüre nasıl anlatsakki...

oraya oturana bir şeyler oluyor.

Geri