Gençliğe Bak! Ömer Bey...

Kodla Büyü
sümerler

Bakan sümerlerin tablet kullanması ile açmış olayı.
Hun devleti ile bitirmiş tv kanalı.

Ben kendi öğrencilerimden örnek vereyim.
1.dönem C# ile programlamanın temelleri dersi işliyorum dikdörtgenin alanını hesaplayan bir program yapacağız.
2 kenar bilgisini kullanıcı girecek ve hesabı program yapacak dedim.
Hocam ne yapıyoruz geometrimi işliyoruz diye sınıf isyan etti.

Hemen tahtaya dikdörtgen çizdim kısa kenarlarını a ve b yaptım her ikisine değer verdim alanı sordum
kaç kişi cevaplayacak dedim 3 kişi el kaldırdı 1 kişi yaptı. Diğer ikisine sormadım. Sınavda alan yerine çevre
sordum %50 si hiç cevap veremedi soruya. Geriye kalanların %45 ide alan sormuşum gibi cevapladı veya
cevaplayama çalıştı. 1-2 kişi tam puan aldı bu sorudan.

Şu günlerde if switch kalıplarını işliyorum ama nasıl işliyorum bana sorun.
Bugün herkese küçük birer kağıt dağıttım ekrana merhaba yazdıran tek satırlık komutu yazmalarını istedim
18 kişilik laboratuvar grubumdan 4 kişi doğru kodu yazabildi. Onlarca kez kodu yazdılar sözde ama
hep defterden bakarak yazdılar yada bilmiyorum neyi yanlış yapıyorum. Ben 11 senelik öğretmenim ve
bu kadar başarısız bir öğretmen değildim yada hiç bu seneki kadar boş öğrencilerle uğraşmamıştım.
Meslek lisesinde görev yapıyorum. Anlattığım olaylar düz meslek kısmında yaşandı teknikler ise kısmen
huzur bulduğum sınıflar.

Marangoz olsam bir masa yaparım bu masa benim eserim derim.
Ama bu benim eserim diyebileceğimiz öğrencilerin sayısı sürekli azalıyor.

:alkis: meslek liselerinin durumunu özetlemişsiniz...benimkiler de 1/10 unun 0,1 'e...yada 0,1 * 10 =1 eşit olduğunu ANLAYAMIYOR bilmiyor...10.sınıf öğrencileri...

Hunlar kim, atalarımız. Bu ülkede kimin beş paralık kıymeti yok, Türklerin. O zaman bu soruyu bilememeleri başımızdakileri ziyadesiyle mutlu eder. Sonuç; sorun yok.

Re: sümerler

ofsati' Alıntı:
Bakan sümerlerin tablet kullanması ile açmış olayı.
Hun devleti ile bitirmiş tv kanalı.

Ben kendi öğrencilerimden örnek vereyim.
1.dönem C# ile programlamanın temelleri dersi işliyorum dikdörtgenin alanını hesaplayan bir program yapacağız.
2 kenar bilgisini kullanıcı girecek ve hesabı program yapacak dedim.
Hocam ne yapıyoruz geometrimi işliyoruz diye sınıf isyan etti.

Hemen tahtaya dikdörtgen çizdim kısa kenarlarını a ve b yaptım her ikisine değer verdim alanı sordum
kaç kişi cevaplayacak dedim 3 kişi el kaldırdı 1 kişi yaptı. Diğer ikisine sormadım. Sınavda alan yerine çevre
sordum %50 si hiç cevap veremedi soruya. Geriye kalanların %45 ide alan sormuşum gibi cevapladı veya
cevaplayama çalıştı. 1-2 kişi tam puan aldı bu sorudan.

Şu günlerde if switch kalıplarını işliyorum ama nasıl işliyorum bana sorun.
Bugün herkese küçük birer kağıt dağıttım ekrana merhaba yazdıran tek satırlık komutu yazmalarını istedim
18 kişilik laboratuvar grubumdan 4 kişi doğru kodu yazabildi. Onlarca kez kodu yazdılar sözde ama
hep defterden bakarak yazdılar yada bilmiyorum neyi yanlış yapıyorum. Ben 11 senelik öğretmenim ve
bu kadar başarısız bir öğretmen değildim yada hiç bu seneki kadar boş öğrencilerle uğraşmamıştım.
Meslek lisesinde görev yapıyorum. Anlattığım olaylar düz meslek kısmında yaşandı teknikler ise kısmen
huzur bulduğum sınıflar.

Marangoz olsam bir masa yaparım bu masa benim eserim derim.
Ama bu benim eserim diyebileceğimiz öğrencilerin sayısı sürekli azalıyor.

Size katılıyorum hocam ayrıca imzanızdaki yazıda çok hıoşuma gitti.

Geri