gelecek yıl 7.sınıflar da bilişim dersi olacak mı?

Kodla Büyü

maviakdenizim

Aktif Üye
Arkadaşlar gelecek yıl 7.sınıflar da bilişim dersi olacak mı? Müdür yardımcısı 5 ve 6 sınıflarda var diyor.bu yıl 6.sınıflar 7.sınıf oluyor ya

jJrPdL.png

2014- 2015 öğretim yılında 7. sınıflarda ve 2015-2016 öğretim yılından itibaren 8. sınıflarda da Bilişim Teknolojileri ve Yazılım dersi seçmeli ders olarak öğrenciler alabilecek. yani 5 ve 6. sınıflarda zorunlu, önümüzdeki öğretim yılından itibaren 7. sınıflarda ve bir sonraki yıl 8. sınıflarda seçmeli ders olarak da olsa Bilişim Teknolojileri ve Yazılım dersi haftalık ders çizelgelerinde yerini alacak. :) ortaokul tüm sınıflarda 2 ders saati olacak şekilde çizelgede yerini aldı.

Gelecek yılın seçmeli dersleri şimdiden seçtiriliyor. 5 ve 6 lar için seçmeli dersler listesinde bilişim yok doğal olarak ancak 7 ler için eklenmesi gerekir mi tereddütler var gibi.

7. sınıflar için net bilgi yok sanırım?

Arkadaşlar e-okulda seçmeli ders seçiminde dersimiz görünmüyor.Seneye nasıl seçilecek bu ders?

8 lerde 1 saat 7 lerde 2 saat fakat haftanın 1 günü yani toplam 6 saat 2 bt öğretmeni varsa 12 saat sınıflar bölünerek

5 (şubex2) + 6 (şubex2)+7(max 6 seçilirse) +8 (şube x 1 seçilirse)

bravehard2010' Alıntı:
Bizde 8 lere 1 er saat seçmeli seçilmiş ancak 7 lerde seçilmemiş.
işte geçen haziran ayında öğrencilerden bazıları seçelim mi diye sordular, (demek ki seçmeli ders seçimi zamanında sistemde görünüyormuş.)

Ancak ben zorunlu olacağını söyledim, yanlışlıkla konmuştur seçmenize gerek yok başka ders seçin demiştim.

Şimdi 7. sınıfların BT dersi yok.

Geri