Gelecek 10 Yıl İçindeki Öğrtmn İhtiyacı ve Öne Çıkan Branşl

Kodla Büyü
İlk projeksiyon sonuçlarına göre önümüzdeki yıllarda en çok ihtiyaç duyulan öğretmenlik alanları;

1-Rehber Öğretmen,
2-İlköğretim Matematik Öğretmenliği,
3-Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği,
4-Türkçe Öğretmenliği,
5-Beden Eğitimi Öğretmenliği,
6-Fen ve Teknoloji Öğretmenliği,
7-Sosyal Bilgiler Öğretmenliği,
8-İngilizce Öğretmenliği,
9-Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği,
10-Almanca Öğretmenliği,
11-Görsel Sanatlar/Resim Öğretmenliği,
12-Müzik Öğretmenliği,
13-Teknoloji ve Tasarım Öğretmenliği,
14-Biyoloji Öğretmenliği,
15-Matematik Öğretmenliği,
16-Coğrafya Öğretmenliği,
17-Kimya Öğretmenliği,
18-Fizik Öğretmenliği,
19-Felsefe Öğretmenliği,
20-Tarih Öğretmenliğidir.

Sayın bakan! resmi açıklamayı yapmış bizim mesleğimize kendi düşündüğü eğitim sisteminde yer yok.

Madem bu kadar rehber öğretmene ihtiyaç var, 180 saatlik kursla isteyen öğretmenler rehber öğretmen olabilsin.

Hayır eskiden Fizik, Kimya öğretmenlikleri çok az atanabiliyordu. Şimdi tersine döndü herşey.

kazuo' Alıntı:
Madem bu kadar rehber öğretmene ihtiyaç var, 180 saatlik kursla isteyen öğretmenler rehber öğretmen olabilsin.
180 saat kurs açarak bilgisayardan anlamayan(anlayanlar hariç) diğer branşları formatör yapmak ne kadar yanlışsa 180 saat kurs açarak rehber öğretmenliğe geçiş de o kadar yanlış bir iş olur ama olsa hemen geçerim rehberliğe, orası ayrı.

yasarsahbaz' Alıntı:
kazuo' Alıntı:
180 saat kurs açarak bilgisayardan anlamayan(anlayanlar hariç) diğer branşları formatör yapmak ne kadar yanlışsa 180 saat kurs açarak rehber öğretmenliğe geçiş de o kadar yanlış bir iş olur ama olsa hemen geçerim rehberliğe, orası ayrı.

Kesinlikle katılıyorum ama Fizik bölümü mezunu, Ekonomi mezunu, arkeoloji mezunu olupta kadrolu sınıf öğretmenliği yapanlar varken bu MEBde, biz en azından eğitim kökenliyiz.

Kusura bakmayın arkadaslar ama sunu demek isterim.. Her meslekte çürük elemanlar olur ama duyduklarım ve gördüklerimde rehberlikçilerin hepsi nette gezinip, çay içmekten baska bir işe yaramadıkları yönünde.. Zoruma giden ise o kadar ana brans varken kaynaklar nereye gidiyor, yazık...

2 seneye kadar da geleceğin mesleği bilişim öğretmeni idi uzmanlar bunu söyleyip duruyordu............... bu kadar plansız programsız bir bakanlık olunca biti denen bölümler canlanır geleceğin mesleği biter.....
2 senede bir öğretmen grubu nasıl bitirilir öğrettiler bu ülkede 2 yıl bile uzun vadedir uzun vadeli plan yapmamak lazım
şimdi okuyan bilişimcilere atanamayanlara yazık...ettiler

diz çöktürme politikası yani bırakan bıraksın giden gitsin.Artık öğretmenlik benim banka kredimi ödeyen ek bir meslektir.Başka işlere başka şeylere bakıyorum

Şu an sadece öğretmenlerin iyileştirme talepleri göz önüne alınmamaktadır.Ne idare,ne sendika öğretmenleri hiçe saymıştır.
Teknoloji hızla ilerliyor ben şahsen bir öğretmene,dershaneye,kursa,etüd merkezine gerek kalmadı.Yani emekliliğe doğru böyle yerler yavaş yavaş yerini teknolojiye bırakacağından öğretmenlerin işi bitmiştir artık şuradan para kazanırım kantin açarım kırtasiye yaparım işleri bitmiştir.Benim 4 sene borcum var artık kendimi grafik dünyasına matbaacılığa reklamcılığa adıyorum.Borcum bitsin bu işleri öğrendiğimde benim de öğretmenliğe ihtiyacım kalmayacak.

mahonyhacettepe' Alıntı:
Bilişim 2 yıldır bitik zaten. Sınıf öğretmenliği neden yok listede dikkatinizi çekmedi mi?
Sınıf yok, diğer başlıkta hocamız söylemiş okul öncesi de yok diye, sınıf + okul öncesi dünya kadar öğretmen ve öğretmen adayı eder, iyi küfür yiyolardır şimdi mübarek ayda..

Lanet olsun bilgisayarda poket oyununu ilk gördüğüm güne
lanet olsun meslek lisesine yazılırken müdür yardımcısına "bu okuldan üniversite kazanma şansım nedir" diye sorarak anadolu ingilizce hazırlıklı bilgisayar bölümü diye yazıldığım güne
lanet olsun sırf imam hatiplerin önünü kesmek için meslek liselerini yakanlara
lanet olsun bu bakanı başımıza getiren partiye oy verdiğim güne

Ben ne bilirdim meslek liselerine katsayı uygulanacağını(ilk mağduruyduk)
Ben ne bilirdim böyle bir milli eğitim bakanı geleceğini

kim biliyordu

vermeyenler de verenler de ama bir daha vermem en az 1 dönem vermeyeceğim verene de şaşacağım

sınıf 1-2 sene mağduriyet çeker sonra eskisi kadar olamasa da iyileşir ama biz de hiç umut yok... çünkü ders yok... lablar eskiyor... adım adım yok oluş böyle işte... eriyoruz arkadaş..

Meslek liselerinde de 2 yıl öncesine kadar çok açık vardı. Ücretli öğretmenler ile geçiştirililordu. 2 yılda her yer doldu. İlk öğretimleri sormayın zaten.

Geri