GAZİ ÜNİVERSİTESİ [ ESEF ]

Kodla Büyü
bilgim gereğinden fazla oldugu halde,
gittiğim okullarda ve teknik okul mezunlarının hışmına uğruyorum.
Sen teknik degilsin denildigi için birçok sıkıntı yaşayan birtek ben miyim ?
bu okulun ismi nezaman düzeltilecek ?
ya bizi de böte gibi bir statüye koysunlar.Bizim gençlerde teknikten daha fazla puan alıp gitmesin böylece.
Yada okulun adını ve sanını teknik diye değiştirsinler.
Girdiğime gireceğime okuduguma bin pişman bir öğretmenim.

Bu ESEF in idarecileri salla başın al maaşın hiç düşünmüyorlarmı madem OSYM bize teknik ünvanı vardır diye belge veriyor.ancak okul adından dolayı 8 e 1'den başlar gibi bir saçmalıgı ne zaman düzeltecekler.
Sırf bu yüzden bilg. mühendisliği yeniden okuyup uğradıgım haksızlıklardan kurtulmak istiyorum.

nedir nolacak böyle.
gittiğimiz okullarda sen teknik degilsin deyip dalga konusu oluyoruz bilgimiz TC ye göre fazla olmasına rağmen.

UYUMAYIN ESEF idarecileri değiştirin şu okulun adını yada statüsünü o kadar yüksek puanla öğrenci alıp telef etmeyin geleceklerini öğrencilerin.Yapamıyorsanız.yoksa siyasi bir baskınız kapatın okulu millet aynı puanla tekniğe gitsin sonradan uğrayacagı zulümlerden kurtulur

selamlar dostlar... ben 2006 mezunuyum...
4 senede bitirmeyi başaranlardan biriyim...

zafer hoca'yı seven ender kişilerdenim. nedeni onun değerini mezun olunca anlıyorsunuz...
teşekürler hocam..

Sezay ÖZTÜRK
Kültür2000 Koleji

Sayın hcetiner size katılıyorum
2000 ESEF mezunuyum. 10 yıllık öğretmenlik hayatımda bölüm şefliği de , atölye şefliği de yaptım. Yeri geldi hafta sonu, sömestre tatili, yaz tatili çalıştım. Okula 3-4 saat uğrayan arkadaşlar hem 8/1'den göreve başladılar hemde hava atmayı biliyorlar.
Daha önce derecemin yükseltilmesi için dilekçe yazdım olumsuz cevap verildi.
Tekrar dilekçe verip sonuca göre dava açmayı düşünüyorum.
ESEF mezunu arkadaşlar, ESEF mezunu olupda daha önce dava açıp kazanan ya da öğretmenliğe 8/1Den başlayan bir tanıdığınız bildiğiniz var mıdır? Emsal gösterirsem davayı kazanmam daha kolay olur.
Bu arada biz mezunlar koyun gibi bize verilenlerle çalışmaya devam ettiğimiz sürece ne fakültemizin sayın hocaları(!) ne de MEB bizim için bir şey yapmaz. Bizim kendimiz için bir şeyler yapma vaktimiz geldi de geçiyor bence. Ne dersiniz!!!!
Bu arada birinin yorumu vardı ilköğretimde göreve başlayan 9/1'den başlıyorda Teknik eğitimde başlayan 8/1'den başlıyor diye böyle bir uygulama yok. Personel Bakanlığının Sayı :B.08.0.PGM.0.23.01.06.24- 4286/90234 10/12/2004
Konu : İntibak Bülteni 'ni okuyun. Bizim okul mezunlarını hem teknik öğretmen gibi çalıştırıyor hem de teknik öğretmen hakları vermiyorlar bu kadar basit.
Saygılar sunarım.

caliskansultan' Alıntı:
Sayın hcetiner size katılıyorum
2000 ESEF mezunuyum. 10 yıllık öğretmenlik hayatımda bölüm şefliği de , atölye şefliği de yaptım. Yeri geldi hafta sonu, sömestre tatili, yaz tatili çalıştım. Okula 3-4 saat uğrayan arkadaşlar hem 8/1'den göreve başladılar hemde hava atmayı biliyorlar.
Daha önce derecemin yükseltilmesi için dilekçe yazdım olumsuz cevap verildi.
Tekrar dilekçe verip sonuca göre dava açmayı düşünüyorum.
ESEF mezunu arkadaşlar, ESEF mezunu olupda daha önce dava açıp kazanan ya da öğretmenliğe 8/1Den başlayan bir tanıdığınız bildiğiniz var mıdır? Emsal gösterirsem davayı kazanmam daha kolay olur.
Bu arada biz mezunlar koyun gibi bize verilenlerle çalışmaya devam ettiğimiz sürece ne fakültemizin sayın hocaları(!) ne de MEB bizim için bir şey yapmaz. Bizim kendimiz için bir şeyler yapma vaktimiz geldi de geçiyor bence. Ne dersiniz!!!!
Bu arada birinin yorumu vardı ilköğretimde göreve başlayan 9/1'den başlıyorda Teknik eğitimde başlayan 8/1'den başlıyor diye böyle bir uygulama yok. Personel Bakanlığının Sayı :B.08.0.PGM.0.23.01.06.24- 4286/90234 10/12/2004
Konu : İntibak Bülteni 'ni okuyun. Bizim okul mezunlarını hem teknik öğretmen gibi çalıştırıyor hem de teknik öğretmen hakları vermiyorlar bu kadar basit.
Saygılar sunarım.

2006 mezunuyum...

hocam boşuna uğraşmayın. çünkü kanunlarda bizim için bir madde var..
bende bu işin peşine düşmüştüm..
yök gittim bizi teknik öğretmen saydığına dair belge aldım.
bu belgeyle ve diplomamla birlikte tabi üst yazıyıda yazdırarak milli eğitim müdürlüğüne gittim.
10 gün sonra cevap geldi.
tamam şu şu şu maddeye göre teknik öğretmensin fakat derece almaya hakkınız olmadığı söylendi..
bende rahat durmadım yönetmelikleri açtım gerçektende öyle bir madde var.
bizi teknik öğretmen sayıyor fakat bize derece verilmiyor.
diğer bir değişle sizde teknik öğretmensiniz ve teknik öğretmenlerin yararlanabileceği bütün haklardan yararlanabilrisiniz ama derece alamazsınız...

Merhaba saygı değer arkadaşlar.
Ben ilk mezunlarındanım. 1994.
Eskiden okulun adı Mesleki Eğitim Fak. Teknoloji Öğretmenliği Bölümü idi. 3. sınıfa geçtiğimizde Esef oldu. İlk görev yerim Afyon Gazi Tl ve EML idi. Afyona tayin olan ilk Bilgisayar öğretmeni. Burada ek ders bakımından derece bakımından çok sıkıntı çektim. Ama sonunda ücret konusunda başardım. sonrada benden sonra gelenlere emsal olarak yardımcı oldum. Artık Afyon da değilim ve Allah oraları kimselere göstermesin.
Derece vermiyorlar. Nedenide taaa bilmem fi tarihinde yayınlanmış olan(Eskiden teksir kağıdı derdik, saman kağıtlar vardır sarı renkli) bir genelgede fakültenin adı zikredilmediği için derece vermiyorlar.
Bu ayıp tamamen fakülte yönetiminin ayıbı arkadaşlar. Onlar bunu düzelttirmezlerse bu ferdi olacak bir iş değil.
Zaten 2 nin 3 ü oldum.. verselerde olur vermeselerde.
Bu arada gölbaşına taşınmış olmasından dolayı içim bir buruk oldu. Çok güzel günlerimiz geçmişti Beşevlerde.
Neyse başınızı daha fazla ağrıtmayayım.

Hepinize selam ve sevgiler.

eypio' Alıntı:
Merhaba saygı değer arkadaşlar.
Ben ilk mezunlarındanım. 1994.
Eskiden okulun adı Mesleki Eğitim Fak. Teknoloji Öğretmenliği Bölümü idi. 3. sınıfa geçtiğimizde Esef oldu. İlk görev yerim Afyon Gazi Tl ve EML idi. Afyona tayin olan ilk Bilgisayar öğretmeni. Burada ek ders bakımından derece bakımından çok sıkıntı çektim. Ama sonunda ücret konusunda başardım. sonrada benden sonra gelenlere emsal olarak yardımcı oldum. Artık Afyon da değilim ve Allah oraları kimselere göstermesin.
Derece vermiyorlar. Nedenide taaa bilmem fi tarihinde yayınlanmış olan(Eskiden teksir kağıdı derdik, saman kağıtlar vardır sarı renkli) bir genelgede fakültenin adı zikredilmediği için derece vermiyorlar.
Bu ayıp tamamen fakülte yönetiminin ayıbı arkadaşlar. Onlar bunu düzelttirmezlerse bu ferdi olacak bir iş değil.
Zaten 2 nin 3 ü oldum.. verselerde olur vermeselerde.
Bu arada gölbaşına taşınmış olmasından dolayı içim bir buruk oldu. Çok güzel günlerimiz geçmişti Beşevlerde.
Neyse başınızı daha fazla ağrıtmayayım.

Hepinize selam ve sevgiler.
bende 1997 mezunuyum. Abdurrahman kardeşim. Burada seni görmek ne güzel.

Arkadaşlar aşağıda verdiğim adreste yayımlanan bültenin 5. sayfasının alt kısmında ÖRNEK başlığı ile başlayan paragraf bizim fakülteye özel yazılan bir paragraftır ve teknik öğretmen ünvanı ile derece kademe durumuna açıklık getirmiştir. Ben bundan sonra herhangi bir yönetmelik bulamadım. Bu yönetmeliğe göre de herhangi bir derece kademe isteme gibi bir durum söz konusu değil gibi görünüyor.
http://personel.meb.gov.tr/daireler/mev ... ulteni.pdf

Re: bende

rizarikan79' Alıntı:
98 girişliyim. Halen o k.çükali ordamı ya :lol:

:roll: Ben de 2004 mezunuyum, M.Küçükali hocamız ayrıldı, sanırım 2005 ya da 2006 dan beri telekominikasyona geçmişti. Hala oradadır sanırım...

Ben 2008 ESEF mezunuyum. 9-1 den başlama dışında bir sıkıntı yaşamadım. Bu durumun da fakülte yönetiminin sorumsuz davranmasından kaynaklanıyor. Adamların birbiriyle didişmekten başka işleri yok ki, bu sorunlarla ilgilensinler. Zafer Dinç in öğrettikleri hariç tüm bildiğimi kendi kendime öğrendim. Allah Zafer DİNÇ gibi gerçek eğitim sevdalısı insanları başımızdan eksik etmesin.
Endüstriyel sanatlar Eğitim Fakültesi kapatıldı. Artık yorgan gitti kavga bitti diyelim.

Bende esef mezunuyum. İlköğretimde çalışıyorum 10 yıldır bu yıl liseye tayin istemeyi düşünüyorum isteyebilirmiyim bir bilginiz var mı bazıları teknik ünv. mezunu olmadığın için isteyemezsin diyor

Hayır hocam isteyebilirsin benim meslek veya düz lisede çalışın çok sınıf arkadaşım var..

hocam ilköğretimden mi liseye geçtiler ilk atamalarımı lise acaba ilköğretimde çalışıyor iken liseye tayin isteyemiyorsun dediler.

yok hocam öyle birşey YÖK bize teknik öğretmensin belgesi veriyor.
İstediğin okula tayin istersin.Kanundaki sakatlık yüzünden derece dışında tüm haklardan yararlanabiliyoruz.
ATL yede Tekniğe de atanabiliyoruz.

Seni üniversite de tanımayan mı vardı. Kütüphane de metix dedi mi herkes dönüp bakmaz mıydı yegen.
Konuyu da hortlattık ama idare edin azcık:)

Selam ben de esef mezunuyum 2003 giriş 2010 mezun çook kişi mezun ettim sonunda ben de demir aldm:)) Esef senden nefret ediyorum artık kapısından bile geçmem:)

03mali' Alıntı:
Selam ben de esef mezunuyum 2003 giriş 2010 mezun çook kişi mezun ettim sonunda ben de demir aldm:)) Esef senden nefret ediyorum artık kapısından bile geçmem:)

mali hadi geçmiş olsun kardeş. biraz geç oldu ama sonunda oldu.

03mali' Alıntı:

kapısını bulabilirsen geçersin hocam :)

Geri