Garip hata mesajı anlamadım Gitti..

Kodla Büyü

fatihdemirekin

Site Gezgini
Arkadaşlar bilgisayarı açıyorum,ekrana power management sn. diye bi yazı geliyo 20 saniye sonra kapanıp tekrar açılıyo ve bu tekrarlanıyo. monitörü çalışan başka bir kasaya takıyom normal windows oturumu açılıyor problem nereden kaynaklanıyor, Yardım ederseniz sevinirim.

Sorunu tam anlamadım ama Denetim masası güç seçeneklerinde olmasın. Çözerseniz nasıl çözdüğünüzü de paylaşın hocam.

1. Power supply de problem olabilir imkanınız varsa başka bir power ile sistemi açmayı deneyin.
2. Anakartla kasa arasına civata benzeri şeyler sıkışmış ve kısadevre yapıyor olabilir kontrol etmenizde fayda var.
3. Bunun dışında herhangi bir donanım arıza yapmış (Ses kartı, modem vb.) ve sisteminizin düzgün çalışamasına sebeb olabilir. sistemin açılması için zorunlu olmayan bütün donanımı sökün bir daha deneyin.

Problem bios'un "power management setup" ayarlarıyla ilgili olmalı.Tırnak içinde yazdığım ifadeyi google'de aratın.

fatihdemirekin' Alıntı:
Arkadaşlar bilgisayarı açıyorum,ekrana power management sn. diye bi yazı geliyo 20 saniye sonra kapanıp tekrar açılıyo ve bu tekrarlanıyo. monitörü çalışan başka bir kasaya takıyom normal windows oturumu açılıyor problem nereden kaynaklanıyor, Yardım ederseniz sevinirim.

Hocam probleminiz anlasilir degil biraz daha acarmisiniz..monitorla bu gelen mesajin bi alakasi yok tabiki çalişan bir bilgisayara takinca normal açilir..sizin problem kasada.. hangi mesaji aldiginizi tam yazarsaniz yardimci olabiliriz.. birde windowsunuz xp mi sp1 yuklumu....cunku sp1 yuklu olmayan bilgisayarlar internete ilk baglandiklarinda bir aciktan dolayi virus bulasir ve 30 sn sonra kapanma mesaji alirsiniz..eger sp1 yuklu degilse onu yuklayin problem hallolur insallah.. sp1 servis paketi 1.....kolay gelsin..

hocam biostan felan değil sizin monitör gitmiş
kasayı başka bir bilgisayara takınca windows açılıyor demişsiniz. Bahsettiğiniz monitöre takınca monitör veriyi gösteremediğinden enerji tasarrufu yapmak için kendini kapatıyor.
hocam siz monitörü farklı farklı bilgisayarlara takın. eğer görüntü hepsinde gelmiyorsa yapacak pek bişe yok..

arkadaşlar windows xp yüklü.servis pack 2. hata mesajı şöyle "power management 20 sn." diye sonra biraz beklendikten sonra yine aynı şeyleri tekrarlıyor.monitörü bir başka çalışan kasaya bağladığımda monitör açılıyor.Not:bana sorulduğu için tekrar yazdım..

fatihdemirekin' Alıntı:
arkadaşlar windows xp yüklü.servis pack 2. hata mesajı şöyle "power management 20 sn." diye sonra biraz beklendikten sonra yine aynı şeyleri tekrarlıyor.monitörü bir başka çalışan kasaya bağladığımda monitör açılıyor.Not:bana sorulduğu için tekrar yazdım..

o zaman benim dediklerim bu hataya uymuyor. olayı yanlış anlamışım... özür.

Geri