Güvenlik kamerası önerisi

Kodla Büyü

zodiac

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Süper Üye
Merhaba arkadaşlar, köyde evin etrafını gözlemek için 2 tane kamera lazım, hangi kamerayı önerirsiniz? Böyle bir sistem kurmuş olan var mı daha önce? Çok maliyetli olur mu? Fikri olan yardımcı olabilir mi? Teşekkürler.

Merhaba arkadaşlar, köyde evin etrafını gözlemek için 2 tane kamera lazım, hangi kamerayı önerirsiniz? Böyle bir sistem kurmuş olan var mı daha önce? Çok maliyetli olur mu? Fikri olan yardımcı olabilir mi? Teşekkürler.
Ortalama bir sistem için marka olarak dünya lideri Hikvision öneririm. Balık gözlü 180 lik iki kamera işinizi görecektir. Kamera önemli olduğu için onu özellikle belirttim. Yükseğe konmuş 180 derecelik balık gözü kamera iki köşeden her yeri görecektir. Standart dome kamerayı da koydum. Sen artık kaba bir hesap yaparsın hocam.

180 lik kamera https://hikvisiontr.net/ds-2cd2t45g0p-i
Dome kamera https://hikvisiontr.net/ds-2cd1023g0-iuf

2 kamera (180 lik) ortalama 5-6 bin liradan 12 bin
Dome kameraların tanesi ortalama 1500 liradan başlar.
4 kanal kayıt cihazı ortalama 2 bin
4 tb güvenlik diski yeterli olur sanırım 15-20 gün kayıt için ortalama 3-4 bin.
4 ya da 8 kanal poe switch 7-8 bin
Buat, Pano vs gerekirse cüzi miktar o tutar.
Kablo çekimi, devreye alma, eğitim vs. içinde işçilik dahil metre başı 30-50 tl arası bir şey isterler tahinim.

Ortalama bir sistem için marka olarak dünya lideri Hikvision öneririm. Balık gözlü 180 lik iki kamera işinizi görecektir. Kamera önemli olduğu için onu özellikle belirttim. Yükseğe konmuş 180 derecelik balık gözü kamera iki köşeden her yeri görecektir. Standart dome kamerayı da koydum. Sen artık kaba bir hesap yaparsın hocam.

180 lik kamera https://hikvisiontr.net/ds-2cd2t45g0p-i
Dome kamera https://hikvisiontr.net/ds-2cd1023g0-iuf

2 kamera (180 lik) ortalama 5-6 bin liradan 12 bin
Dome kameraların tanesi ortalama 1500 liradan başlar.
4 kanal kayıt cihazı ortalama 2 bin
4 tb güvenlik diski yeterli olur sanırım 15-20 gün kayıt için ortalama 3-4 bin.
4 ya da 8 kanal poe switch 7-8 bin
Buat, Pano vs gerekirse cüzi miktar o tutar.
Kablo çekimi, devreye alma, eğitim vs. içinde işçilik dahil metre başı 30-50 tl arası bir şey isterler tahinim.
Hocam çok teşekkürler cevabınız için.
2 kameralı sistem için toplam maliyet: (Dome kamera) 1500*2=3 bin + Kayıt Cihazı: 2bin + Disk: 3-4bin + Poe Switch: 7-8bin + diğer masraflar şeklinde mi oluyor? Siz kurdunuz mu böyle bir sistem, kayıt olayı olduğu için mi yükseliyor maliyet?

Hocam çok teşekkürler cevabınız için.
2 kameralı sistem için toplam maliyet: (Dome kamera) 1500*2=3 bin + Kayıt Cihazı: 2bin + Disk: 3-4bin + Poe Switch: 7-8bin + diğer masraflar şeklinde mi oluyor? Siz kurdunuz mu böyle bir sistem, kayıt olayı olduğu için mi yükseliyor maliyet?
Aynen hocam toplam masraf bu marka için ortalama böyle. Teklif alırsan 15 bin altı bir teklif alabilirsin. Ortalama diyorum, sonuçta her kameranın fiyatı farklı ve kaç metre kablo vs gideceği tam döşenmeden ortaya çıkmaz. Bununla birlikte fiyat uygunluğu açısında universal parçalardan oluşan daha uygun sistemlerde var tabii ki. 3-5 bin daha altına mal olacaktır o da. Eğer el becerin varsa maaliyeti düşürmek adına kendin de alıp yapabilirsin.

Aynen hocam toplam masraf bu marka için ortalama böyle. Teklif alırsan 15 bin altı bir teklif alabilirsin. Ortalama diyorum, sonuçta her kameranın fiyatı farklı ve kaç metre kablo vs gideceği tam döşenmeden ortaya çıkmaz. Bununla birlikte fiyat uygunluğu açısında universal parçalardan oluşan daha uygun sistemlerde var tabii ki. 3-5 bin daha altına mal olacaktır o da. Eğer el becerin varsa maaliyeti düşürmek adına kendin de alıp yapabilirsin.
Değerli hocam bende buna benzer ip 4 kameralı bir sistem kurmayı düşünüyorum ileriye dönük olarak kayıt cihazı olarak 8 olanı alayım diyorum. Poe destekli olarak switch 8 olanının 10/100 olanı ip sistem için yeterli midir yoksa 10/100/1000 olanını mı alayım önere bileceğiniz bir marka var mı? Benim sistemde elektirkçi tarafından kablo çekimi yapılacak.

Maksimum 8 kamera için 100'lük yeterli gelir hocam. 16 ve üzeri olmadıkça gigabit switch gerekli değil. 8'lik sistemde universal switchler dahil hepsi işinizi görecektir fazlasıyla. İki okula 32'lik sistem taktırmıştık vakti zamanında. O zaman firma yetkilisiyle epeyce haşır neşir olmuştuk sağolsun bizi bilgilendirmişti.

İki sistemde işini fazlası ile görür. Birisi ip diğeri AHD. ip ile AHD arasında görüntü kalitesinde biraz fark var ip daha iyidir ama düşük bütçeden dolayı AHD de tercih edilir.
ip kamera
AHD kamera

Geri